Pokud vás zaujala minulá recenze akční kamery, možná vás potěší ta dnešní. Lamax Action X7 Mira se řadí schopnostmi k levnému mainstreamu těchto zařízení s cenou, která při opravdu bohaté výbavě nestaví vlasy na hlavě. Jaké má schopnosti?
Routerů naleznete na trhu celou řadu (od levných po drahé). Archer C1200 patří k těm dražším, cenu však ospravedlňují jeho schopnosti, které jej řadí do třídy high-endu. Kromě běžných věcí umí vytvořit síťový disk z USB nebo síťovou tiskárnu ze zcela obyčejné a oddělit několik sítí – rychlou 300 Mbit/s a rychlejší 800 Mbit/s. Zde hledejme základ názvu AC1200 – v teoretické přenosové rychlosti 1200 Mbit/s.
Na trhu jsou k dostání velkokapacitní 2,5palcové pevné disky. Tato velikost bývá určena pro notebooky, ale u těchto modelů to neplatí. Mají totiž namísto 7 nebo 9,5 mm výšku plných 15 milimetrů. Takže kam s nimi? Do NASu, nebo do miniaturních desktopů či HTPC?
Notebooky, tablety a počítače už dávno nejsou pomůcky pouze pro vysokoškoláky. Bez notebooků se neobjedete ani na střední a dnes už ani na základní škole. Žáci a studenti počítač často potřebují ke studiu, přípravám a samozřejmě pro zábavu. Z čeho vybírat a zda volit repasované notebooky se dočtete v našem článku.
Prodeje gramodesek dramaticky rostou, stejně tak přibývá lidí poslouchajících hudbu z gramofonu. Analogově. Je to nostalgie, je to magie, může to být i kvalitní zvuk. Ale má to smysl?
Notebooky se staly praktickými pomocníky naprosté většiny z nás. Pracujeme a bavíme se s nimi denně, doprovází nás dokonce na cestách. Pokud však pozorujete, že není s vaším notebookem něco v pořádku, je dobré popřemýšlet, co lze s takovou nepříjemnou situací udělat. Obvykle nebude nutné kupovat zcela nové zařízení – nejčastěji postačí pořízení a výměna konkrétního náhradního dílu. Jedná se zpravidla o baterii, konektor, displej nebo třeba klávesnici.
Před nějakým časem jsme měli v rukou MXQ, PiPO TV a Remix Mini, čili zařízení, která činí televizor „chytřejší“. Nyní jsem dostal k dispozici další mini PC - model Xtreamer mxV v České republice distribuovaný firmou Umax. Dle samotného vyjádření výrobce je jejich cílem vytvářet cenově dostupná zařízení pro pohodlné přehrávání multimédií. Ve svém portfoliu nabízí spoustu modelů, jen sám model mxV, který je předmětem této recenze, má hned další dvě verze – Plus a Pro.
Spousty souborů, videa, obrázky a hudba se závratnou rychlostí rozrůstají, a už ani nevíme, kam s nimi. Než bude vše přístupné a dostupné online ještě chvíli potrvá, a tak se v mezičase můžeme upírat jedině k pevným diskům. A pokud to má mít řád a efekt, chce to síťové úložiště NAS.
Osobně jsem podlehl kouzlu malých 10 až 12palcových notebooků či hybridních tabletů s klávesnicí. Jsou však lidé, kterým na velikosti záleží, i když výkon moderních 4jádrových Atomů by jim zcela stačil i s 2 GB RAM. Pro ty nabízí Umax řešení v podobě ultra-levného 14palcového notebooku…
© 2017 - 2024 digilidi.cz