Sobota , 02. 03. 2024

Anežka

Nový 13palcový Umax s IPS displejem

09. 05. 2017

09. 05. 2017

Spoleňost Umax plánuje koncem května na český trh uvést cloudbook VisionBook 13Wa vybavený opět Full HD displejem s IPS maticí, tentokrát s úhlopříčkou 13,3 palců. U tohoto modelu opouští ozkoušený Intel Atom směrem k úspornému Celeronu N3350 s jádrem „Apollo Lake“.

TIP: VisionBook 14Wi Plus – vítej, Godote, černá ti sluší

Procesor Intel Celeron N3350 nabídne velké rozmezí frekvencí od základní 1,1 GHz po 2,4 GHz při automatickém přetaktování. Grafické jádro dosahuje na maximální takt 650 MHz, což je oproti 500 MHz u Atomu x5-z8300/8350. Oproti Atomu čekejme pouze 2 výpočetní jádra a vyšší TDP 6 W, přičemž SPD (tedy standardní příkon) činí 4 W. Nechejme se tedy překvapit, zda výrobce zůstal u pasivního chlazení, což očekáváme. Uvidíme, jak se vyšší spotřeba procesoru projeví na zahřívání šasi.

Operační paměti nabídne 3 GB, oproti 4 GB u 14Wi Plus a eMMC zůstává na 32 GB. Nechybí dvojic USB portů 2.0 a 3.0 apod. Akumulátor má mít pouze poloviční kapacitu oproti předchozím 14palcovým modelům, tedy 5 000 mAh při napětí 7,4 V (tedy dvojnásobném). Dokáže naplnit slibovanou výdrž kolem 8 až 10 hodin? Mohl by. Uvidíme v recenzi, kterou vám chceme nabídnout.

Zdroj: Umax

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Závody v pokroku v oblasti umělé inteligence jsou v plném proudu. Jednotlivé společnosti dělají vše proto, aby mohli zákazníkům nabídnout lepší možnosti AI. Po dlouhé době je tu něco, v čem mohou technologičtí giganti skutečně soutěžit. Jedna z nejznámějších technologických společností, Huawei, se zaměří na zvýšení výroby svého AI čipu Ascend 910B na úkor výroby svých telefonů Mate 60, alespoň v jednom závodě.
Niceboy RAZE 2 twins se nebojí originality a inovativního přístupu. Navíc opět nabízí ochranu proti vodě IPx7. RAZE 2 twins tvoří dva menší reproduktory s možností pevného fyzického spojení a ještě překrytí ochrannou gumou, která dodá potřebný styl a základní odolnost při pádu. Každý nabízí výkon 12 W, propojeny jsou navzájem technologií True Wireless a k počítači či mobilu se připojí prostřednictvím Bluetooth 4.2.
Pro mnoho lidí neexistuje nic horšího, než když musí trávit nekonečné chvíle čekáním až skončí reklamy na YouTube. Když se poprvé objevila možnost předplatného bez reklam, pro řadu lidí to byla spása. Je ale neuvěřitelné, kolik lidé je ochotných platit za to, aby se nemuseli s reklamami trápit. YouTube dosáhl tento měsíc důležitého milníku pro své úrovně placené hudby a videa, když celosvětově překonal hranici 100 milionů odběratelů.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek