Středa , 24. 04. 2024

Jiří

Nikon kupuje amerického výrobce fotoaparátů RED

22. 03. 2024

22. 03. 2024

Nikon kupuje RED Digital Cinema, společnost založenou Jimem Jannardem (zakladatel Oakley), která je nejlépe známá pro digitální kino kamery včetně RED One 4K a V-Raptor X. Přesné podmínky transakce nebyly zveřejněny v tiskové zprávě společnosti Nikon, která nastínila, jak se RED stane stoprocentně vlastněnou dceřinou společností kamerové společnosti.

Příležitost k expanzi na trh profesionálních digitálních filmových kamer

Nikon doufá, že tuto dohodu využije k expanzi na trh profesionálních digitálních filmových kamer, přičemž bude čerpat ze „znalostí společnosti RED v oblasti filmových kamer, včetně jedinečné technologie komprese obrazu a vědy o barvách“. RED se chlubí tím, že její kamery byly použity k natáčení mnoha velkých filmů a televizních pořadů, včetně několika marvelovských produkcí jako Guardians of the Galaxy Vol. 3 a Captain Marvel, dokumenty o přírodě jako Planet Earth II a televizní pořady jako Squid Game, Mindhunter, Peaky Blinders a The Queen’s Gambit.

Prezident RED Jarred Land oznámil novinku na Instagramu tímto obrázkem:

Společnost RED byla založena v roce 2005 a v současné době má podle tiskové zprávy společnosti Nikon přibližně 220 zaměstnanců a její sídlo je ve Foothill Ranch v Kalifornii.

Land sdílel v tiskové zprávě zveřejněné na své stránce na Facebooku následující:

Tato akvizice představuje pro Nikon významný milník, který spojuje své bohaté dědictví v oblasti profesionálního a spotřebitelského zobrazování s inovativními schopnostmi společnosti RED. Společnosti Nikon a RED jsou společně připraveny předefinovat trh profesionálních digitálních kinofilmů a slibují vzrušující budoucnost vývoje produktů, které budou nadále posouvat hranice možného ve filmové a video produkci.

Akvizice přichází necelý rok poté, co byla zamítnuta žaloba společnosti RED proti společnosti Nikon za porušení jejích patentů na kompresi videa. RED zažalovala Nikon v roce 2022 za údajné zkopírování jeho technologie komprese dat v aktualizaci firmwaru pro fotoaparát Nikon Z9. Nikon reagoval zpochybněním legitimity patentů RED a případ byl loni v dubnu zamítnut.

K TÉMATU  Recenze MP3 EU3C Infinity V700

Přestože je společnost RED nejlépe známá svými digitálními filmovými kamerami, v roce 2018 se pokusila expandovat na trh smartphonů vydáním RED Hydrogen One. Telefon se chlubil holografickým displejem a podporou modulárních doplňků, ale byl kritickým selháním a byl ukončen o rok později.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Vyznávám klasická řešení bez zbytečného pozlátka. Původně jsem chtěl otestovat levná klasická drátová sluchátka HIVE W1, protože, proč zbytečně platit za baterii a další věci, když mi stačí kabel? Chvíli jsem se proto “cukal”, když mi nabídli HIVE XL. Nakonec jsem podlehl moderně a svolil k testu...
Vega je jednou z nejjasnějších hvězd na našem nebi. Dokáže však základní model značky Niceboy zazářit v recenzi? Zaujal nás hlavně nízkou cenou 990 Kč, která z ní činí nejlevnější akční kameru, jakou jsme měli v redakci k testování. Papírově neslibuje zázraky, ale papír je jedna věc, nás zajímala realita.
Niceboy voděodolné reproduktory umí, o tom jsme se již několikrát přesvědčili (např. první Raze nebo Raze 2 Twins). Dnes rozbalíme novinku Raze 4 Origin, která chce kromě krytí IP67 oslovit také výkonem 20 W a výdrží kolem 20 hodin a FM rádiem s integrovanou anténou. Nic z toho nezní špatně, tak uvidíme v recenzi.

Nepřehlédněte

Pro mnoho lidí neexistuje nic horšího, než když musí trávit nekonečné chvíle čekáním až skončí reklamy na YouTube. Když se poprvé objevila možnost předplatného bez reklam, pro řadu lidí to byla spása. Je ale neuvěřitelné, kolik lidé je ochotných platit za to, aby se nemuseli s reklamami trápit. YouTube dosáhl tento měsíc důležitého milníku pro své úrovně placené hudby a videa, když celosvětově překonal hranici 100 milionů odběratelů.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek