Čtvrtek , 30. 05. 2024

Ferdinand

První deska se 4kanálovým řadičem pro skoro neexistující paměti

04. 05. 2015

04. 05. 2015

Společnost ASRock vyvinula první serverovou mini-ITX desku s poetickým názvem EPC612D4I a rovnou 4kanálovým řadičem DDR4 pamětí. Aby se vešly, inženýři sáhli po so-DIMM slotech, což může být zatím problém…

Omlouvám se za poněku bulvární nadpis, takové paměti existují, jen jsou zatím málo rozšířené. To se má během roku 2015 výrazně změnit k lepšímu spolu se 6. generací procesorů Intel Core, což posléze jistě ovlivní i cenu. Již začátkem letošního roku takové moduly oznámilo několik výrobců, mezi nimiž je třeba Crucial. U nás e-shopy nabízejí značku Transcend, nejsou ale na skladě, což je logické, protože se neprodávají ani notebooky s těmito pamětmi.

Aktuální cena Transcend SODIMM DDR4 8GB 2133MHz ECC TS1GSH72V1H v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )

TIP: Paměti G.Skill DDR4 dosáhly rekordního taktu – znovu

Specifikace záklaní desky:

  • 17 × 17 cm,
  • patice LGA2011v3, PCIe 3.0 ×16, 4 × SATA3,
  • DDR4 2133/1866 ECC DIMM,
  • řadič pro vzdálenou správu ASPEED AST2400 s 2D grafickým rozhraním a 16 MB paměti DDR a vestavěným procesorem ARM-9 na 400 MHz,
  • Intel Dual GLAN ( Intel i210 + Intel i217 ).

Deska bude mířit hlavně do serverů, počítejte tak s procesory Xeon E5-1600 v3 a E5-2600 v3 a podporou pro serverové operační systémy Windows i Linux. Nečekejte také možnosti přetaktování, které čipset Intel C612 ani nepodporuje. Cena v současnosti činí 265 USD (asi 6 500 Kč).

Zdroje: TechPowerUp, ASRock, ASpeed

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Jednou za čas mě přepadne touha hledat nejlepší příslušenství pro notebooky. Reproduktorů jsme již měli v redakci mraky, podobné množství akčních kamer či powerbank. Delší dobu mě mysl nutila uvažovat nad chladicími podložkami. Yenkee se neosvědčila zcela, podobně Trust GXT 220 (bez recenze), takže se vtírala myšlenka zkusit osvědčenou firmu, která má s chlazením bohaté zkušenosti, Cooler Master.
Čína plánuje do roku 2025 velký technologický krok ke konkurenčnímu Neuralinku Elona Muska Čínské ministerstvo průmyslu a informačních technologií (MIIT) představilo své ambiciózní plány na vývoj mozko-počítačových produktů do roku 2025. MIIT nedávno zveřejnilo komplexní politický dokument, v němž nastiňuje svůj závazek učinit převratné kroky v oblasti špičkových technologií.
Powerbanku D16750 jsem poprvé viděl na tiskovce společnosti AData a, když se přiznám, že mám tyto odolné věci prostě tak nějak rád, nepřekvapí vás, že jsem okamžitě zatoužil po jednom kousku na recenzi. Přání se mi splnilo, ba co víc: „Dejte jí, co proto!“ Dostal jsem požehnání k drsnějšímu zacházení…
Když jsme recenzovali LED lampu od Lamaxu dříve, musíme uznat, že jsme se nemohli zbavit dojmu, že zde převážila touha po designu nad funkčností. EasyLight1 je v tomto ohledu jiná, pracovní stůl osvítí perfektně a zvládne toho víc.

Nepřehlédněte

Naos znamená posvátnou schránu pro sochy bohů. Co tím chce asi Lamax říci? Má přidomek evokovat nečekané schopnosti novinky? Modelové číslo X7.1 naopak naznačuje dílčí evoluci předchozí X7 Mira. Jak zní tedy odpověď? Nepůjde jen o evoluci, zjistíte záhy, protože přibylo nejen funkcí, ale též vybavení včetně dálkového ovladače a mnoho dalšího. Čekejme více, než byste tipovali, není to jen o dálkovém ovladači.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek