Sobota , 09. 12. 2023

Vratislav

Přesune VIA svoji produkci x86 procesorů?

21. 02. 2014

21. 02. 2014

Společnost VIA prý přesouvá své technologie i personál, určený k výrobě procesorů, na nový projekt do Číny. Oč půjde?

Autor: Boians Cho Joo Young, FreeDigitalPhotos.net Půjde o společný podnik s firmou spoluvlastněnou čínskou vládou, v níž má VIA podíl 20 %. Joint venture byla vyhlášena již na počátku roku 2014. Pokud celý by se záměr zadařil, Čína by měla mnohem snazší přístup k x86 procesorům pro své výrobky, samozřejmě pod novou značkou.

Firmu VIA svým způsobem mohou trošku tížit licence od Intelu, jehož pozornost tato akce jistě upoutá. To bude ale asi tak vše, protože v roce 2010 se Intel zavázal US Fair Trade Commission neházet konkurenci takříkajíc klacky pod nohy a protáhnout licencování PCI Express firmě VIA o dalších 6 let, tj. do roku 2016.

VIA údajně již oznámila dočasné zastavení dodávek x86 procesorů svým partnerům. Zatím však odmítá tyto zvěsti oficiálně komentovat s poukazem na skutečnost, že jejich procesorový byznys stále běží.

Rozhodně nám to nezní nerozumně, kdo z vás viděl v posledních letech nějaké zařízení s VIA procesorem? Navíc samotná VIA kdysi k technologiím x86 přišla pohlcením společností Cyrix a Centaur Technology včetně technologii – prvním procesorem VIA Cyrix III pro Socket 370.

 

Zdroje: DigiTimes, Wikipedie

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Nejsem fandou „špuntových“ sluchátek, raději mám na hlavě něco jako Otík z filmu Vesničko má středisková a podobně jako on bez drátů, HIVE 2 joy mi plně vyhovují. Přesto chápu, že vy můžete mít preference zcela jiné. Na velikosti jednoduše záleží. Pins jsou pravým opakem, subtilní True Wireless řešení zdaleka nesází pouze na velikost, tedy malost…
Tisk na barevných inkoustových tiskárnách už dávno nemusí patřit k těm nejdražším. Naopak, díky nádržím na inkoust, který se jednou za čas jednoduše dotankuje, jde o tisk velmi levný. Srovnatelný s tiskem laserovým. Jak si vedla v našem testu tiskárna Epson L3060? A zmíníme se i o konkurenční rivalce Brother DCP-T500W.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek