Pátek , 23. 02. 2024

Svatopluk

Přesune VIA svoji produkci x86 procesorů?

21. 02. 2014

21. 02. 2014

Společnost VIA prý přesouvá své technologie i personál, určený k výrobě procesorů, na nový projekt do Číny. Oč půjde?

Autor: Boians Cho Joo Young, FreeDigitalPhotos.net Půjde o společný podnik s firmou spoluvlastněnou čínskou vládou, v níž má VIA podíl 20 %. Joint venture byla vyhlášena již na počátku roku 2014. Pokud celý by se záměr zadařil, Čína by měla mnohem snazší přístup k x86 procesorům pro své výrobky, samozřejmě pod novou značkou.

Firmu VIA svým způsobem mohou trošku tížit licence od Intelu, jehož pozornost tato akce jistě upoutá. To bude ale asi tak vše, protože v roce 2010 se Intel zavázal US Fair Trade Commission neházet konkurenci takříkajíc klacky pod nohy a protáhnout licencování PCI Express firmě VIA o dalších 6 let, tj. do roku 2016.

VIA údajně již oznámila dočasné zastavení dodávek x86 procesorů svým partnerům. Zatím však odmítá tyto zvěsti oficiálně komentovat s poukazem na skutečnost, že jejich procesorový byznys stále běží.

Rozhodně nám to nezní nerozumně, kdo z vás viděl v posledních letech nějaké zařízení s VIA procesorem? Navíc samotná VIA kdysi k technologiím x86 přišla pohlcením společností Cyrix a Centaur Technology včetně technologii – prvním procesorem VIA Cyrix III pro Socket 370.

 

Zdroje: DigiTimes, Wikipedie

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Každému z nás se jistě stalo, že jsme omylem smazali soubor, zavadili o Delete, anebo se k němu chtěli později vrátit. První možností je Koš ve Windows již od pradávna. Co dělat, když jste jej vysypali (často automaticky), anebo jste tak učinili např. na paměťové kartě či flash disku, kde koš není nastaven? Zde přichází ke slovu různé utility, které data dokáží „vytáhnou ze záhrobí“. Jako dnes testovaný program EaseUS Data Recovery Wizard.
Spolu s Halloweenem (resp. v USA po Dni díkůvzdání) nás již několik dní prodejci atakují nabídkami na tzv. Black Friday, prodejní akci importovanou s již zmíněným svátkem z USA. Každý někdy podlehne a koupí věc, kterou nepotřebuje. Zalíbila ss Ferrari PowerBank Soft Rubber 5000 mAh Black. Záložní kapesní baterie jako každá jiná, pouze vybavená logem Ferrari. Za cenu prý o 40 % nižší, nekupte to. :o)

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek