Úterý , 28. 05. 2024

Vilém

Disney chce tisknout medvídky ve 3D

02. 05. 2014

02. 05. 2014

3D tiskárny umí pracovat s plasty či kovem, ale nový typ 3D tiskárny vyvinutý Carnegie Mellon University a Disney Research Pittsburgh si umí poradit i s vlnou a plstěnou látkou. Vytiskne třeba medvídka.

TIP: BI V2.0 – první 3D tiskárna pro masy?, První plně barevná 3D tiskárna na světě

Možná si říkáte, že něco podobného tu už bylo a říká se tomu šicí stroj. A vynález opravdu kombinuje vlastnosti 3D tiskárny a šicího stroje. V budoucnu by tak mohl být schopen vyrábět oblečení, šály, čepice i medvídky. Ve skutečnosti však nejde o pletení, tiskárna využivá tzv. Fused Deposition Modeling (vrstvení tavené látky), známé z levných 3D tiskáren.

Výhodou oproti šicímu stroji má být možnost rychlého zpracování počítačového návrhu a tedy snadná produkce prototypů. Rovněž by tiskárna mohla sloužit k výrobě dílů pro tzv. měkké roboty, uvádí tisková zpráva. Představení a odborná diskuse proběhla na konferenci CHI Conference on Human Factors in Computing Systems, pořádané 28.dubna v Torontu.

Zdroj: Disney Research

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Google oznámil vydání tří nových funkcí v prohlížeči Chrome. Mezi nové funkce patří návrhy vyhledávání na základě toho, co hledají ostatní, více obrázků pro navrhovaná vyhledávání a možnost najít návrhy vyhledávání i při špatném připojení.
Postavili jsme proti sobě lehká, otevřená, na uších ležící sluchátka vhodná na doma i na použití venku. Konkrétně druhou generaci legendárních Sennheiser – PX100 II a zajímavý produkt švédského výrobce V-Jays. Již nyní prozraďme, že tak dramatický duel jsme tu dlouho neměli. Rozdíly jsou propastné. A to na obou stranách…
Tisk na barevných inkoustových tiskárnách už dávno nemusí patřit k těm nejdražším. Naopak, díky nádržím na inkoust, který se jednou za čas jednoduše dotankuje, jde o tisk velmi levný. Srovnatelný s tiskem laserovým. Jak si vedla v našem testu tiskárna Epson L3060? A zmíníme se i o konkurenční rivalce Brother DCP-T500W.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek