Úterý , 28. 11. 2023

René

Disney chce tisknout medvídky ve 3D

02. 05. 2014

02. 05. 2014

3D tiskárny umí pracovat s plasty či kovem, ale nový typ 3D tiskárny vyvinutý Carnegie Mellon University a Disney Research Pittsburgh si umí poradit i s vlnou a plstěnou látkou. Vytiskne třeba medvídka.

TIP: BI V2.0 – první 3D tiskárna pro masy?, První plně barevná 3D tiskárna na světě

Možná si říkáte, že něco podobného tu už bylo a říká se tomu šicí stroj. A vynález opravdu kombinuje vlastnosti 3D tiskárny a šicího stroje. V budoucnu by tak mohl být schopen vyrábět oblečení, šály, čepice i medvídky. Ve skutečnosti však nejde o pletení, tiskárna využivá tzv. Fused Deposition Modeling (vrstvení tavené látky), známé z levných 3D tiskáren.

Výhodou oproti šicímu stroji má být možnost rychlého zpracování počítačového návrhu a tedy snadná produkce prototypů. Rovněž by tiskárna mohla sloužit k výrobě dílů pro tzv. měkké roboty, uvádí tisková zpráva. Představení a odborná diskuse proběhla na konferenci CHI Conference on Human Factors in Computing Systems, pořádané 28.dubna v Torontu.

Zdroj: Disney Research

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Doplněno o fotky a postřehy: Vega 6 star obohatila flotilu produktů značky Niceboy nedávno jako poslední ze dvou. Kromě nativního 2K videa se snaží zaujmout schopnostmi běžného fotoaparátu v nastavení parametrů včetně aktivní stabilizace obrazu. Samozřejmě čekejte dostatek (možná až nadbytek) příslušenství v luxusním balení. Stačí to na přesvědčení zákazníků, aby kameru koupili?
Značka Umax do toho, lidově řečeno, šlape poslední dobou s nasazováním nových modelů hodně. Jako jedna z novinek se na náš trh až z Číny dostává 10palcový model, který se vrací ke koncepci přídavné klávesnice pevně spojené s ochranným pouzdrem. Jde tedy opravdu o pravověrný tablet s externí klávesnicí, nikoliv o imitaci notebooku jako takového. Na cesty může jít o praktické řešení – neváží moc, nabijete ho kdekoliv, je vybaven vlastním ochranným pouzdrem. A je levný.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek