Neděle , 28. 05. 2023

Vilém

Disney chce tisknout medvídky ve 3D

02. 05. 2014

02. 05. 2014

3D tiskárny umí pracovat s plasty či kovem, ale nový typ 3D tiskárny vyvinutý Carnegie Mellon University a Disney Research Pittsburgh si umí poradit i s vlnou a plstěnou látkou. Vytiskne třeba medvídka.

TIP: BI V2.0 – první 3D tiskárna pro masy?, První plně barevná 3D tiskárna na světě

Možná si říkáte, že něco podobného tu už bylo a říká se tomu šicí stroj. A vynález opravdu kombinuje vlastnosti 3D tiskárny a šicího stroje. V budoucnu by tak mohl být schopen vyrábět oblečení, šály, čepice i medvídky. Ve skutečnosti však nejde o pletení, tiskárna využivá tzv. Fused Deposition Modeling (vrstvení tavené látky), známé z levných 3D tiskáren.

Výhodou oproti šicímu stroji má být možnost rychlého zpracování počítačového návrhu a tedy snadná produkce prototypů. Rovněž by tiskárna mohla sloužit k výrobě dílů pro tzv. měkké roboty, uvádí tisková zpráva. Představení a odborná diskuse proběhla na konferenci CHI Conference on Human Factors in Computing Systems, pořádané 28.dubna v Torontu.

Zdroj: Disney Research

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Mám foťák a k němu popruh na krk (rameno). Ten popruh se přidělává na pevno běžně přímo do oček na přístroji. Potom na něm často překáží a my se s ním různě potýkáme, abychom jej dali tak, aby nepřekážel. Zkusme s tím něco udělat...

Značka Umax do toho, lidově řečeno, šlape poslední dobou s nasazováním nových modelů hodně. Jako jedna z novinek se na náš trh až z Číny dostává 10palcový model, který se vrací ke koncepci přídavné klávesnice pevně spojené s ochranným pouzdrem. Jde tedy opravdu o pravověrný tablet s externí klávesnicí, nikoliv o imitaci notebooku jako takového. Na cesty může jít o praktické řešení – neváží moc, nabijete ho kdekoliv, je vybaven vlastním ochranným pouzdrem. A je levný.

Nepřehlédněte

Tento reproduktor není našim čtenářům cizí, jde o novinku, ale nedávno jsme vám ho ukázali v krátkém videu. Tvarem i názvem napovídá, že chce převzít roli nástupce prvního RAZE se ctí. Proto nabízí vyšší výkon 20 W bez poklesu výdrže baterií. Jsou si velmi podobné a při tom nový model působí dospěleji.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek