Neděle , 28. 05. 2023

Vilém

Externí 2,5palcový odolný disk s RAIDem

05. 01. 2015

05. 01. 2015

LaCie, značka prémiových externích disků firmy Seagate, upgradovala svoji řadu odolných disků typem LaCie Rugged RAID, vybaveným dvěma interními disky a RAID polem.

Volit můžete mezi dvěma módy RAIDem 0 pro výkon a vyšší kapacitu, anebo RAIDem 1 (zrcadlením) pro bezpečnost dat. Podporovány jsou rozhraní Thunderbolt (má integrovaný kabel) a USB 3.0.

Slibované výkony činí:

  • RAID 0 – 240 MB/s (zápis i čtení);
  • RAID 1 – 115 MB/s (čtení) a 120 MB/s (zápis).

Výrobce též garantuje odolnost při pádu z 1,5m výšky a tlaku 1 tuny. Nepostrádá ani certifikaci proti prachu a vodě stupně IP 54 (co to znamená, čtěte našem v dřívějším článku). Program LaCie Private-Public zajistí šifrování dat metodou AES 256 bitů. Vše se vejde do 560 g. V prodeji bude za 449,99 USD (asi 10 350 Kč) při kapacitě 4 TB a 3leté záruce.

Zdroj: LaCie

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Na trhu s příslušenstvím pro videokamery a fotoaparáty Sony, se objevil kabelový ovladač od čínské firmy JJC, která má ve svém portfoliu velké množství příslušenství v oboru pořizování záběrů, ať již statických či pohyblivých.

Po nejlevnějším modelu Vega se nám na stůl i do rukou dostala poměrně nová kamera značky Niceboy, která cílí na opačné spektrum zákazníků, mainstreamová Vega 5 Pop s dotykovým displejem. Stejně jako vy, položili jsme si otázku, zda má taková obrazovka u akční kamery vlastně smysl.
Niceboy voděodolné reproduktory umí, o tom jsme se již několikrát přesvědčili (např. první Raze nebo Raze 2 Twins). Dnes rozbalíme novinku Raze 4 Origin, která chce kromě krytí IP67 oslovit také výkonem 20 W a výdrží kolem 20 hodin a FM rádiem s integrovanou anténou. Nic z toho nezní špatně, tak uvidíme v recenzi.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek