Úterý , 05. 12. 2023

Jitka

Externí 2,5palcový odolný disk s RAIDem

05. 01. 2015

05. 01. 2015

LaCie, značka prémiových externích disků firmy Seagate, upgradovala svoji řadu odolných disků typem LaCie Rugged RAID, vybaveným dvěma interními disky a RAID polem.

Volit můžete mezi dvěma módy RAIDem 0 pro výkon a vyšší kapacitu, anebo RAIDem 1 (zrcadlením) pro bezpečnost dat. Podporovány jsou rozhraní Thunderbolt (má integrovaný kabel) a USB 3.0.

Slibované výkony činí:

  • RAID 0 – 240 MB/s (zápis i čtení);
  • RAID 1 – 115 MB/s (čtení) a 120 MB/s (zápis).

Výrobce též garantuje odolnost při pádu z 1,5m výšky a tlaku 1 tuny. Nepostrádá ani certifikaci proti prachu a vodě stupně IP 54 (co to znamená, čtěte našem v dřívějším článku). Program LaCie Private-Public zajistí šifrování dat metodou AES 256 bitů. Vše se vejde do 560 g. V prodeji bude za 449,99 USD (asi 10 350 Kč) při kapacitě 4 TB a 3leté záruce.

Zdroj: LaCie

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Hledáte videokameru téměř bez kompromisů a jste ochotni za ni zaplatit vyšší částku, pak zbystřete, protože společnost Canon dodala již na podzim roku 2017 trh model Legria GX10. Konstruktérům se vše povedlo implementovat do stále ještě poměrně kompaktního těla, které padne do ruky přímo dokonale a vy s ním ihned po prvním uchopení jakoby srostete v jeden celek.
Recenzi akční kamery Rollei 420 jsme vám nabídli před rokem, od té doby se stále chytáme na novější a „nadupanější“ model 430, který odlišuje hlavně displej na čelní straně a schopnost natáčet 4K při 30 FPS. V době představení jistě špička, jak si povede kamera v době, kdy se nachází prakticky na konci životního cyklu?
K myšlence otestovat TrekStor SurfTab twin 11.6 nás přivedly dvě skutečnosti, v poslední době jej lze na internetu zakoupit za velmi atraktivní cenu a uživatelské recenze tohoto notebooku německé značky vyznívají velmi rozporuplně. Proč ale, když za dané peníze nabízí vcelku atraktivní konfiguraci jako displej s vysokým rozlišením, osvědčený procesor Intel Atom x5 či dostatek USB portů? Kde je zakopán pes?
Tisk na barevných inkoustových tiskárnách už dávno nemusí patřit k těm nejdražším. Naopak, díky nádržím na inkoust, který se jednou za čas jednoduše dotankuje, jde o tisk velmi levný. Srovnatelný s tiskem laserovým. Jak si vedla v našem testu tiskárna Epson L3060? A zmíníme se i o konkurenční rivalce Brother DCP-T500W.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek