Úterý , 28. 05. 2024

Vilém

Externí 2,5palcový odolný disk s RAIDem

05. 01. 2015

05. 01. 2015

LaCie, značka prémiových externích disků firmy Seagate, upgradovala svoji řadu odolných disků typem LaCie Rugged RAID, vybaveným dvěma interními disky a RAID polem.

Volit můžete mezi dvěma módy RAIDem 0 pro výkon a vyšší kapacitu, anebo RAIDem 1 (zrcadlením) pro bezpečnost dat. Podporovány jsou rozhraní Thunderbolt (má integrovaný kabel) a USB 3.0.

Slibované výkony činí:

  • RAID 0 – 240 MB/s (zápis i čtení);
  • RAID 1 – 115 MB/s (čtení) a 120 MB/s (zápis).

Výrobce též garantuje odolnost při pádu z 1,5m výšky a tlaku 1 tuny. Nepostrádá ani certifikaci proti prachu a vodě stupně IP 54 (co to znamená, čtěte našem v dřívějším článku). Program LaCie Private-Public zajistí šifrování dat metodou AES 256 bitů. Vše se vejde do 560 g. V prodeji bude za 449,99 USD (asi 10 350 Kč) při kapacitě 4 TB a 3leté záruce.

Zdroj: LaCie

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

O bitcoinu a dalších kryptoměnách se dnes mluví skoro všude. Pořád ještě není pozdě se o tuto oblast začít zajímat. Vysvětlíme si, co to kryptoměny jsou a poradíme, jak si koupit bitcoin, litecoin nebo třeba ethereum. A zkusit s námi můžete i vlastní těžbu na svém počítači.

Na trhu s příslušenstvím pro videokamery a fotoaparáty Sony, se objevil kabelový ovladač od čínské firmy JJC, která má ve svém portfoliu velké množství příslušenství v oboru pořizování záběrů, ať již statických či pohyblivých.

Testovanou kameru nekoupíte s hromadou více či méně zbytečného příslušenství, to si musíte dokoupit později. Dostáváte pouze kameru s USB kabelem a akumulátorem, což nebývá v tomto segmentu časté. Pro někoho klad, jinému to vadit může. Je Mi Action Camera 4K čistokrevným lovcem adrenalinu či spíše zmenšeným digitálním fotoaparátem pro náročnějšího uživatele?

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek