Sobota , 09. 12. 2023

Vratislav

Toshiba má první 12,5palcový „hybrid“ s 4K rozlišením

02. 09. 2015

02. 09. 2015

Společnost Toshiba oznámila v USA nový produkt z rodiny v současnosti populárních konvertibilnich laptopů pod názvem Satellite Radius 12, který však vyčnívá vysokým rozlišením displeje 4K.

TIP: 4K notebooky přicházejí

Připomeňme, že 4K znamená 3 840 × 2 160 obrazových bodů, což může být pro leckoho na tak malý displej až moc. Obrazovka však slibuje i kvalitní podání barev – zvládne 100 % barev dle parametrů Adobe RGB, přičemž ji kryje velmi odolné sklo Gorilla Glass.

TIP: DisplayLink a 5K obraz putující skrz USB

Procesorem nebude žádný Atom ani Pentium, ale rovnou výkonnější Intel Core 6. generace (pravděpodobně nějaký úsporný Core i7 z rodiny „Skylake“) a rozhodně bychom se nebáli o nedostatek operační paměti ani úložného prostoru díky 512GB SSD disku. Nepřijdete ani o konektor USB typu C. O zvuk se postarají reproduktory značky Harman Cardon. Hmotnost má při tom činit pouze 1,32 kg. V USA se notebooku dočkají již v posledním čtvrtletí 2015.

Zdroje: TechPowerUp, CNET

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Odolné věci máme rádi, rádi je vždy potrápíme a ještě více nás těší, když přežijí a lze napsat, že výrobce nelže a výrobek je opravdu kvalitní. Podobně tomu bude u testovaného disku HD830, který nás zaujal již asi před rokem na prezentaci společnosti AData. Doba evidentně dozrála a těžký kovový kvádřík dorazil i k nám do redakce…
Spolu s novým laptopem VisionBook 14Wa s volným slotem pro 2,5palcový disk jsme se rozhodli otestovat jeho možnosti i pomocí SSD disku Transcend SSD230S. S kapacitou 512 GB zaplatíte sice jen o tisícovku méně než za notebook, přesto ale zkusme ilustrovat možný přínos pro slabší stroje.
Niceboy nás zahrnul novinkami na léto, které jistě byly možnými kandidáty na dárky za vysvědčení. Do této doby byla řada RAZE hlavně odolnými reproduktory bez dalšího pozlátka (levný RAZE mini nepočítejme) v podobě rádia apod. Právě ego to mění a přináší věci, které z něj činí plnohodnotný přehrávač hudby.

Nepřehlédněte

Poměrně dlouhou dobu jsem neměl možnost vzít do rukou telefon z jiné země původu, než asijské. Až nyní jsem dostal možnost podívat se na smartphone od polského výrobce myPhone. Ten zatím zcela neprorazil (alespoň na tuzemském trhu), nicméně vyrazil do boje s nejlevnějším smartphonem na trhu – myPhone 6 FUN Lite. Telefon se dá pořídit za doporučených 1 490 Kč, nebo levněji. Otázka zní, co za oněch 15 stovek dostaneme?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek