Čtvrtek , 08. 06. 2023

Medard

Toshiba má první 12,5palcový „hybrid“ s 4K rozlišením

02. 09. 2015

02. 09. 2015

Společnost Toshiba oznámila v USA nový produkt z rodiny v současnosti populárních konvertibilnich laptopů pod názvem Satellite Radius 12, který však vyčnívá vysokým rozlišením displeje 4K.

TIP: 4K notebooky přicházejí

Připomeňme, že 4K znamená 3 840 × 2 160 obrazových bodů, což může být pro leckoho na tak malý displej až moc. Obrazovka však slibuje i kvalitní podání barev – zvládne 100 % barev dle parametrů Adobe RGB, přičemž ji kryje velmi odolné sklo Gorilla Glass.

TIP: DisplayLink a 5K obraz putující skrz USB

Procesorem nebude žádný Atom ani Pentium, ale rovnou výkonnější Intel Core 6. generace (pravděpodobně nějaký úsporný Core i7 z rodiny „Skylake“) a rozhodně bychom se nebáli o nedostatek operační paměti ani úložného prostoru díky 512GB SSD disku. Nepřijdete ani o konektor USB typu C. O zvuk se postarají reproduktory značky Harman Cardon. Hmotnost má při tom činit pouze 1,32 kg. V USA se notebooku dočkají již v posledním čtvrtletí 2015.

Zdroje: TechPowerUp, CNET

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Dnešní test se zaměří na dvě akční kamery Lamax a BML od českých značek, které své produkty navrhují samy s výrobou v Číně. Pokud jde o parametry, výbavu i samotný hardware, vcelku se podobají. Proto jsme je postavili tak říkajíc do ringu v jednom článku. Kdo si vedl lépe?
Není to až tak dávno, co jsem považoval pořízení notebooku za luxusní věc. Naštěstí vývoj v této oblasti je velmi rychlý a nyní se dají bez problému pořídit kvalitní stroje za velmi slušné ceny. Tuto strategii volí i výrobce Umax se svými notebooky, u nichž se nezaměřuje na ohromující výkony, ale spíše na praktičnost, mobilitu a v případě celokovového 13Wa Pro i odolnost a životnost.

Nepřehlédněte

Je pozdě, ale pokud byste chtěli ještě pořídit pár užitečných věcí na poslední chvíli (nebo na další pandemii). Věcí, které se v dnešní době pandemické mohou hodit a jsou současně výhodnou koupí.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek