Úterý , 28. 05. 2024

Vilém

Toshiba má první 12,5palcový „hybrid“ s 4K rozlišením

02. 09. 2015

02. 09. 2015

Společnost Toshiba oznámila v USA nový produkt z rodiny v současnosti populárních konvertibilnich laptopů pod názvem Satellite Radius 12, který však vyčnívá vysokým rozlišením displeje 4K.

TIP: 4K notebooky přicházejí

Připomeňme, že 4K znamená 3 840 × 2 160 obrazových bodů, což může být pro leckoho na tak malý displej až moc. Obrazovka však slibuje i kvalitní podání barev – zvládne 100 % barev dle parametrů Adobe RGB, přičemž ji kryje velmi odolné sklo Gorilla Glass.

TIP: DisplayLink a 5K obraz putující skrz USB

Procesorem nebude žádný Atom ani Pentium, ale rovnou výkonnější Intel Core 6. generace (pravděpodobně nějaký úsporný Core i7 z rodiny „Skylake“) a rozhodně bychom se nebáli o nedostatek operační paměti ani úložného prostoru díky 512GB SSD disku. Nepřijdete ani o konektor USB typu C. O zvuk se postarají reproduktory značky Harman Cardon. Hmotnost má při tom činit pouze 1,32 kg. V USA se notebooku dočkají již v posledním čtvrtletí 2015.

Zdroje: TechPowerUp, CNET

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

V oblasti digitálních A/V propojení dochází pořád k dramatickému vývoji. Objevují se nové standardy, typu DisplayPort, ale také dochází k vývoji těch dosavadních. DVI-I, DVI-D, HDMI verze 1.2 a 1.3, různá kabeláž a konektory. Pokusíme se v tom udělat trochu jasno v následujícím přehledu.

Je tomu několik let, co jsem si kupoval auto a napadlo mě, jak by mělo být možnostech dnešních technologií jednoduché vlastnit věcičku, která by mi auto lokalizovala a dala vědět, kde se zrovna nachází. Profesionální monitorovací systémy byly nad moje (a obecně hodně předražené) možnosti. A nyní přichází Lamax s touto myšlenkou. Uchopili tento nápad za správný konec? Co vše vlastně za své peníze dostaneme?

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek