Úterý , 27. 02. 2024

Alexandr

Toshiba má první 12,5palcový „hybrid“ s 4K rozlišením

02. 09. 2015

02. 09. 2015

Společnost Toshiba oznámila v USA nový produkt z rodiny v současnosti populárních konvertibilnich laptopů pod názvem Satellite Radius 12, který však vyčnívá vysokým rozlišením displeje 4K.

TIP: 4K notebooky přicházejí

Připomeňme, že 4K znamená 3 840 × 2 160 obrazových bodů, což může být pro leckoho na tak malý displej až moc. Obrazovka však slibuje i kvalitní podání barev – zvládne 100 % barev dle parametrů Adobe RGB, přičemž ji kryje velmi odolné sklo Gorilla Glass.

TIP: DisplayLink a 5K obraz putující skrz USB

Procesorem nebude žádný Atom ani Pentium, ale rovnou výkonnější Intel Core 6. generace (pravděpodobně nějaký úsporný Core i7 z rodiny „Skylake“) a rozhodně bychom se nebáli o nedostatek operační paměti ani úložného prostoru díky 512GB SSD disku. Nepřijdete ani o konektor USB typu C. O zvuk se postarají reproduktory značky Harman Cardon. Hmotnost má při tom činit pouze 1,32 kg. V USA se notebooku dočkají již v posledním čtvrtletí 2015.

Zdroje: TechPowerUp, CNET

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

DigiLidi vás zve na cestu časem s naším novým článkem. Podívejte se s námi na návrat klasických technologií v moderním kabátě. Retro technologie se vracejí do hry s úžasným moderním designem. Od klasických gramofonů po ikonické fotoaparáty - objevte, jak se oblíbené technologie z minulosti stávají stylovými a funkčními kousky v dnešní digitální éře. Připravte se na vzrušující setkání s retro technologiemi, které zaujmou každého nadšence a milovníka klasiky.
Niceboy nás zahrnul novinkami na léto, které jistě byly možnými kandidáty na dárky za vysvědčení. Do této doby byla řada RAZE hlavně odolnými reproduktory bez dalšího pozlátka (levný RAZE mini nepočítejme) v podobě rádia apod. Právě ego to mění a přináší věci, které z něj činí plnohodnotný přehrávač hudby.
Tento reproduktor není našim čtenářům cizí, jde o novinku, ale nedávno jsme vám ho ukázali v krátkém videu. Tvarem i názvem napovídá, že chce převzít roli nástupce prvního RAZE se ctí. Proto nabízí vyšší výkon 20 W bez poklesu výdrže baterií. Jsou si velmi podobné a při tom nový model působí dospěleji.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek