Čtvrtek , 30. 05. 2024

Ferdinand

10TB externí pevný disk od společnosti Verbatim

30. 05. 2017

30. 05. 2017

jejich ukládání společnost Verbatim představuje stolní a mobilní pevné disky vybavené dosud nejvyšší kapacitou – stolní disk Store ‘n’ Save USB 3.0 10TB Desktop a přenosný disk Store ’n’ Go 5TB Portable. Nové modely jsou koncipované v již oblíbeném designu GEN2 a jsou k dispozici pro celý evropský trh se zárukou od výrobce na dva roky.

10 terabajtů nabízí dostatek prostoru pro uložení až 400 Blu-ray filmů, 4,5 milionů fotografií nebo 2,5 milionu hudebních skladeb, což více než dostačuje potřebám modernídomácnosti. S nástupem 4K videa a exponenciálním nárůstem tvorby dat zde však bude vždy existovat požadavek na větší a větší úložiště. Disk může pracovat v operačních systémech Windows a Mac OS, a uživatelé mohou snadno naplánovat a uspořádat zálohy pro své soubory pomocí programu Nero Backup, který je již v ceně zdarma. Má také praktické tlačítko pro zapnutí/vypnutí, které usnadňuje zapnutí disku pouze v případě potřeby. Robustní stolní disk Store ‘n’ Save SuperSpeed USB 3.0 je k dispozici za doporučenou maloobchodní cenou výrobce ve výši 16 990Kč za kapacitu 10 TB.

  • Vyrovnávací paměť: 8 MB nebo více
  • Jednotka: SATA – vysokorychlostní
  • Externí napájení: vstup +12 V ss.
  • Rozhraní: 1 x USB 3.0
  • Kolébkový přepínač pro zapnutí a vypnutí disku
  • Model zástrčky pro EU a VB
  • Rozměry jednotky: 192 × 118 × 49 mm
  • Hmotnost produktu: cca 1 kg

Navzdory své 5TB kapacitě, která je v současné době největší dostupnou kapacitou na trhu přenosných pevných disků, zůstává tento disk kompaktní a lehký, váží pouze 238 g a měří 119 mm × 81 mm × 20 mm. S rozhraním USB 3.0 je Store ‘n’ Go HDD ideálním zařízením pro ukládání a přenos větších souborů, jako jsou fotografie a videa, na cestách. Stejně jako u všech přenosných pevných disků Store ‘n’ Go je i tento USB plug ‘n’ play, což znamená, že nevyžaduje žádné dodatečné napájecí kabely a lze ho použít v operačních systémech Windows a Mac OS. Model Store ‘n’ Go 5TB, který dokáže uložit až 200* Blu-ray filmů, má doporučenou maloobchodní cenu výrobce 7 999 Kč.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Tradiční americká firma Motorola se v roce 2011 rozdělila na dvě části. Divizi, která má na starost vývoj a výrobu mobilních zařízení (Motorola Mobility) v roce 2014 koupila firma Lenovo. Nyní, po cca 2 letech reorganizace, přichází na český trh značka Moto.

V oblasti digitálních A/V propojení dochází pořád k dramatickému vývoji. Objevují se nové standardy, typu DisplayPort, ale také dochází k vývoji těch dosavadních. DVI-I, DVI-D, HDMI verze 1.2 a 1.3, různá kabeláž a konektory. Pokusíme se v tom udělat trochu jasno v následujícím přehledu.

Na tento článek mě přivedla reportáž na ČT1 v Reportérech ČT, která informuje o zcela bezprecedentním jednání ze strany MPSV vůči soc. firmě Amerfo, zaměstnávající 80 handicapovaných lidí. Dává jim práci, což je skvělé. Například v historické budově, kterou můžete vidět ve 3D online či se tam ubytovat. Prohlédnout si lze i další brněnské památky...

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek