Úterý , 21. 05. 2024

Monika

Windows 10 stále aktivujete klíčem Windows 7/8, Vistám skončila podpora

10. 05. 2017

10. 05. 2017

O tom, že Windows 10 nabídl Microsoft „zdarma“ jsme psali kdysi dost, bylo to do té doby něco nevídaného. Současně s tím avizovala společnost i datum, do kdy půjde bezplatně upgradovat svůj starý systém zdarma – mělo se tak dít do 29.7. 2016 (což potvrdili pracovníci Microsoftu třeba na Windows 10 Devices konferenci). Ale…

…jde to stále. Zrovna minulý týden jsem si to ověřil na vlastní kůži, čistá instalace na repasovaném notebooku licenční klíč z Widows 7 Professional nepřijala, po spuštění a prvním pokusu o aktivaci se stejným licenčním číslem nicméně vše proběhlo bez problémů. Microsoft evidentně tedy ani v rámci velkých aktualizací „desítek“, tzv. Anniversary Update, tuto možnost nijak nedeaktivoval.

V dubnu skončila rozšířená podpora pro (většinou až nenáviděné) Windows Vista.

 

Technicky se může sice jednat o porušení smlouvy EULA, když tak učiníte po datu oficiálního upgradu, ale kde není žalobce… Čemu pak sloužilo ono oficiální datum, po kterém měl být upgrade zpoplatněn?

Zdroj: TechPowerUp

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Notebook HP nám do redakce zavítal po dlouhé době, což kvitujeme s radostí. Nečekejte herní stroj, takové nás nezajímají, spíše oceňujeme něco univerzálnějšího jako testovaný model. Vůbec ale netvrdíme, že půjde o slaboučkého rachitika. Kupujete řádně vybavený stroj pro plnohodnotné domácí použití.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek