Pátek , 24. 01. 2025

Milena

Google chce odstranit spamové články generované AI z výsledků vyhledávání

Vyhledávání na webu je v posledních letech horší a horší a v poslední době k tomuto problému přispěly články generované umělou inteligencí. Google se to nyní pokouší napravit tím, že do Vyhledávání Google zavádí aktualizaci, jejímž cílem je snížit „nekvalitní“ výsledky.
Google
Google chce odstranit spamové články generované AI z výsledků vyhledávání

16. 03. 2024

16. 03. 2024

Cílem je zvýšit kvalitu výsledků vyhledávání

Rozšířená schopnost generativních nástrojů umělé inteligence umožnila webům načerpat stovky nebo tisíce článků denně a zaplavit tak výsledky vyhledávání na webu na oblíbená témata. Nyní je docela běžné narazit ve výsledcích vyhledávání na články, které byly (alespoň částečně) napsány umělou inteligencí, z nichž mnohé mají faktické chyby a minimální dohled ze strany lidského pisatele. Google již dříve uvedl, že ve výsledcích vyhledávání povoluje obsah generovaný umělou inteligencí, ale všechny články mají stejné standardy kvality a spamový obsah bude odmítnut. Vyhledávání Google je však stále plné spamu generovaného umělou inteligencí.

Došlo k aktualizaci algoritmů

Algoritmy Vyhledávání Google byly nyní aktualizovány, aby se snížily nekvalitní a neoriginální výsledky. Společnost v příspěvku na blogu uvedla: „Dnes jsou metody tvorby škálovaného obsahu sofistikovanější a to, zda je obsah vytvářen čistě pomocí automatizace, není vždy tak jasné. Abychom tyto techniky lépe řešili, posilujeme naši politiku, abychom se zaměřili na toto zneužívající chování – vytváření obsahu ve velkém za účelem zvýšení hodnocení ve vyhledávání – ať už jde o automatizaci, lidi nebo kombinaci. To nám umožní přijímat opatření u více typů obsahu s malou nebo žádnou hodnotou vytvořenou ve velkém, jako jsou stránky, které předstírají, že mají odpovědi na oblíbená vyhledávání, ale neposkytují užitečný obsah.“

Ukáže se, že tyto změny budou mít dostatečný účinek. Spamové webové stránky mohou jednoduše omezit svůj výstup, aby zabránily odhalení, nebo mohou vyzkoušet jiná řešení. To také přímo neřeší obsah generovaný umělou inteligencí s faktickými chybami nebo jen obecně neužitečnými informacemi – to je obtížnější automaticky detekovat a zdá se, že Google neprovádí ruční zásahy dostatečně často. Vlastní testování společnosti hlásí 40% snížení nekvalitního obsahu.

K TÉMATU  Recenze kamery YI Home – jednoduchá (skoro) a levná bezpečnostní kamera

Google také zasáhne proti zneužívání reputace webu

Google se také pokouší zasáhnout proti „zneužívání reputace webu“, kdy weby publikují obsah třetích stran, který se výrazně liší od jejich typického obsahu, takže třetí strana může těžit ze stávající pověsti a hodnocení daného webu ve vyhledávání na webu. Google řekl: „Třetí strana může například publikovat recenze půjček před výplatou na důvěryhodném vzdělávacím webu, aby z webu získala hodnocení. Takový obsah vysoce hodnocený ve Vyhledávání může zmást nebo uvést v omyl návštěvníky, kteří mohou mít od obsahu na daném webu výrazně odlišná očekávání.“ Společnost také nyní považuje za spam expirované a repurposované domény zveřejňující nekvalitní obsah. Vylepšená detekce spamu je zaváděna jako součást základní aktualizace Google pro Vyhledávání z března 2024. Změna zneužívání reputace webu začne 5. května 2024.

MOHLO BY SE VÁM HODIT

Vyhledávání v Google Chrome se právě zlepšilo

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Firma Lamax je nám sympatická tím, že je původem česká, sídlící v Praze. Své produkty navrhuje a vymýšlí u nás v Česku, výroba probíhá (ostatně jako u spousty dalších výrobců) v Asii. A protože fandíme těm, kteří dokáží se ctí konkurovat velkým a zavedeným značkám, pojďme se dnes podívat na další kus z dílen Lamaxu, tentokrát na bezdrátová sluchátka Elite E-1 a zkusme se zaposlouchat do „beatů“.

Polská značka nás nedávno vcelku překvapila sluchátky Argon 600, a proto jsme se již bez větších předsudků pustili i do testování herní myši Krypton 550. Produktoví specialisté si evidentně libují v chemických názvech vzácných plynů, nemyslíte? Jak tedy zvládají navrhnout herní myš?

Satelitní příjem je velkou konkurencí pozemního vysílání. Má své nevýhody, ale jeho výhody převažují. Zjistěte vše o tomto způsobu příjmu televizního vysílání. Vysvětlíme si jak technologii, kterou jsou vybaveny satelitní přijímače, tak i možnosti naladění, nastavení paraboly, propojení a výběr vhodných prvků a poskytovatele vysílání.

Na myšlenku vyzkoušet si výkonnou víceportovou USB nabíječku mě přivedly dvě skutečnosti, na stole se i začaly množit věci, čekající na nabití, a koupě hybridního tabletu s Atomem, který je nabíjen prostřednictvím USB. Hledal jsem alternativu k přehřívající se 2A nabíječce dodané s počítačem.
Dnešní test se zaměří na dvě akční kamery Lamax a BML od českých značek, které své produkty navrhují samy s výrobou v Číně. Pokud jde o parametry, výbavu i samotný hardware, vcelku se podobají. Proto jsme je postavili tak říkajíc do ringu v jednom článku. Kdo si vedl lépe?
Notebook Umax 13Wa Plus se musel spojit s Celeronem „Apollo Lake“, protože novější Gemini prý u Intelu není k mání. To nevadí. Za velmi sympatickou cenu, která vykazuje navíc tendence klesat, dostanete slušné 4 GB RAM, hlavně slot pro SATA SSD disk a Full HD displej s maticí IPS. Pokud by vám to nestačilo, nálepka Intel Celeron inside jistě misky vah převáží ve svůj prospěch. Neberte to. :o)

Nepřehlédněte

Elektronické obchodování umožnilo kupujícím nakupovat z pohodlí domova, ale když nevíte, od koho kupujete, může být online nakupování riskantní. Často však můžete zaznamenat znaky, které odlišují podvodného prodejce od autentického. Pojďme prozkoumat některé z těchto znamení.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek