Čtvrtek , 17. 07. 2025

Martina

Nothing odhalil svůj komunitně vyrobený telefon

11. 11. 2024

11. 11. 2024

Společnost Nothing vede spoluzakladatel OnePlus Carl Pei a používá mnoho stejných taktik, jaké jsme viděli během prvních dnů OnePlus. Tyto společnost nyní vyrobila „komunitní“ telefon. Nese název Phone (2a) Plus Community Edition. Jde o jedinečný smartphone navržený ve spolupráci s jeho komunitou. Tento projekt viděl fanoušky, kteří zasílali nápady na hardware, software a marketing, přičemž vítězové byli vybráni ke spolupráci přímo s designovým týmem Nothing.

Smartphone vytvořený ve spolupráci s komunitou

Vítězný design se vyznačuje zadním panelem, který svítí ve tmě díky použití fosforeskujících materiálů. Tento koncept „fosforescence“, který vyvinuli Astrid Vanhuyse a Kenta Akasaki, je pouze běžnou fosforeskující zadní stranou – není poháněna sluncem, ale spíše ukládá světlo z jiných zdrojů, aby pak svítila, jakmile světla vypnete. Je to docela cool trik, který se pravděpodobně stane dobrým tématem konverzace s vašimi přáteli, pokud jste na večírku.

Jedinečný hardware doplňuje šest tapet vytvořených Andrésem Mateosem, nazvaných „Connected Collection“. Tyto návrhy byly vyvinuty pomocí AI a technik digitálního návrhu ve spolupráci se softwarovým týmem Nothing. Obal navržený Ianem Henrym Simmondsem se řídí přístupem „Méně je více“ s výraznou grafikou a reflexními prvky, které jsou v souladu s estetikou telefonu zářící ve tmě. Sonya Palma vedla marketingovou kampaň s názvem „Najděte své světlo. Zachyťte své světlo“.

Kampaně se zúčastnilo několik fanoušků Nothing a toto je výsledek. Nejedná se o rozšířené vydání – Phone (2a) Plus Community Edition je limitovaná verze pouze 1 000 kusů a je k dispozici na všech trzích, kde se telefon (2a) Plus prodává. Spouští se 12. listopadu na Nothing.tech a prostřednictvím vybraných prodejců, takže pokud si nějaký chcete pořídit, sledujte ho.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Satelitní příjem je velkou konkurencí pozemního vysílání. Má své nevýhody, ale jeho výhody převažují. Zjistěte vše o tomto způsobu příjmu televizního vysílání. Vysvětlíme si jak technologii, kterou jsou vybaveny satelitní přijímače, tak i možnosti naladění, nastavení paraboly, propojení a výběr vhodných prvků a poskytovatele vysílání.

Dnes testovaným zařízením se výrobce snaží nabídnout duchovního nástupce, resp. klon, dříve uvedených zařízení typu 2 v 1 - stejně velkého VisionBooku 11Wa a menšího 10Wi-S. Od každého si bere něco, vždy vlastním způsobem. Chce být zcela novým a neokoukaným modelem v nabídce Umaxu. To se mu dozajista daří...

Před nějakým časem jsme měli v rukou MXQPiPO TV a Remix Mini, čili zařízení, která činí televizor „chytřejší“. Nyní jsem dostal k dispozici další mini PC - model Xtreamer mxV v České republice distribuovaný firmou Umax. Dle samotného vyjádření výrobce je jejich cílem vytvářet cenově dostupná zařízení pro pohodlné přehrávání multimédií. Ve svém portfoliu nabízí spoustu modelů, jen sám model mxV, který je předmětem této recenze, má hned další dvě verze – Plus a Pro.

Testovaný reproduktor míří do vašich domovů spíše než na cesty, venkovní párty či grilovačky, které Češi milují. Výrobce to naznačuje názvem, který nás nenechá na pochybách, že nejde o klasický přenosný reproduktor, který budete denně s sebou nosit na hřiště, byť mobility se zcela vzdát nechce. Výkon 20 W již zavdává na kvalitní zážitek z (mobilní) domácí hudby.

Nepřehlédněte

Tisk na barevných inkoustových tiskárnách už dávno nemusí patřit k těm nejdražším. Naopak, díky nádržím na inkoust, který se jednou za čas jednoduše dotankuje, jde o tisk velmi levný. Srovnatelný s tiskem laserovým. Jak si vedla v našem testu tiskárna Epson L3060? A zmíníme se i o konkurenční rivalce Brother DCP-T500W.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek