Čtvrtek , 19. 06. 2025

Leoš

PCMark 10 je na světě

05. 06. 2017

05. 06. 2017

Společnost Futuremark uvolnila po dlouhé době pokračování svého známého testovacího programu, který umí kompletně „proměřit“ výkon vašeho počítače – tedy nejen ten grafický. Zvládne třeba i otestovat výdrž akumulátoru při specifickém typu zatížení.

TIP: 3DMark Time Spy – nový benchmark pro DirectX 12

Výhodou by měla být poloviční časová náročnost oproti předchůdci, který nebyl zcela neproblematický, nemluvě o jeho obrovské velikosti, která například u malých konvertibilních notebooků s 32GB eMMC úložištěm skoro nešla nainstalovat, resp. zabrala většinu volného místa. Dále již nevybíráte ze dvou módů měření, je tu jen jeden, což je milé. Na výměr budete mít stále různé sady testů dle zaměření – kancelářská práce, hry, běžné užívání včetně videa a editace fotek a videí.

Hardwarové nároky na software i hardware, my se slabšími stroji oceníme verzi Express.

Vizuálně pak bude podobný 3DMarku. Bezplatná Basic Edition či placená Advanced Edition pro koncové uživatele bude ke stažení 22.6. na webu výrobce.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Do kompletace portfolia akčních kamer od Niceboy nám chyběl poslední a nejnovější model mířící na nenáročného zákazníka, klidně dítě či teenagera, který touží ovládat ji přes mobilní telefon. Niceboy obohatil svůj základní typ VEGA o podporu Wi-Fi právě pro účel komunikace s majitelem a jeho telefonem. My vám model VEGA wifi nyní představíme.
První humanoidní robot s AI vyvinutý pro výuku v Indii přitahuje pozornost napříč platformami sociálních médií. Humanoidní žena v sárí zvaná „Iris“, vyvinutá firmou Makerlabs Edutech, začala učit v jižním státě Kerala. Iris je také součástí projektu Atal Tinkering Lab 2021 NITI Aayog (špičkový think tank indické vlády pro veřejnou politiku), jehož cílem je zvýšit mimoškolní aktivity ve škole.
Uživatelé na Twitteru/X zjistili, že po šesti letech se při výběru emoji pistole nyní zobrazuje obrázek zbraně místo vodní pistole. Existence konkrétních emotikonů závisí spíše na konsorciu Unicode a jeho každoročních rozhodnutích než na konkrétních firmách, jako je Apple, Google nebo Twitter. Každá společnost si vytváří svůj vlastní grafický design a nyní to X prokázala tím, že jde proti průmyslově uznávaným standardům.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek