Čtvrtek , 08. 06. 2023

Medard

Sejměte koledy aneb 3krát alternativní rockové Vánoce

19. 11. 2012

19. 11. 2012

Máte vy nebo vaši blízcí rádi tvrdší muziku? V letošním roce se toho urodilo nemálo, ale my tu máme tip na 3 možná nejzajímavější a totálně našlapané audio-vizuální věcičky. Od naprosté rockové klasiky, přes neskutečně nabitý metal po ukrutně progresivní rock. Inspirujte se naším výběrem!

 

Led Zeppelin – Celebration Day

Kdo by neznal Led Zeppelin! Naprostá rocková klasika, která po desítkách let odmlky zahrála na koncertě v roce 2007. Ale teprve před letošními Vánocemi vychází záznam tohoto mimořádně vydařeného koncertu. Roky protagonistům nejen, že neubraly, ale právě naopak! Mnohokrát vykradené melodie zní nyní v originále snad ještě lépe, než kdy dříve. Každý, koho nenechává rock chladným, by měl Led Zeppelin znát. A mladší ročníky mohou klidně začít tímto koncertem, který vychází na CD, DVD i blu-ray nosiči.

 

 

Devin Townsend Project – By a Thread

Od klasiky učiňme krok k vskutku modernímu pojetí metalu. Různorodý, uzemňující a zároveň nabíjející melodický metal. Tak hraje Devin Townsend a jeho Project. Málokterý audiosystém je před jeho náloží v bezpečí. Letos vyšel záznam čtyř koncertů zahraných v Londýně, přičemž na každém koncertě odehrál jiné své album. A každé je samozřejmě něčím jiné. Kompilaci Devin Townsend – By a Thread najdete na 4 DVD a 5 CD nosičích.

 

 

Steven Wilson – Get All You Deserve

A do třetice všeho temného tu máme progresivní rock, jako když do hlavy střelí. Interpret známý mimo jiné třeba z Porcupine Tree – Steven Wilson – vydal záznam svého koncertu nazvaný Get All You Deserve. Opět se jedná o set několika disků: blu-ray, DVD a 2 CD. Oproti předchozím dvěma tipům jde možná o nejméně tvrdé podání, ale o to temnější. Stále zde můžeme najít odkaz progresivního rocku, se kterým začali Pink Floyd, ale posunutý do truchlivější nálady a místy přece jenom až metalovějšího nádechu. Z naší trojice možná nejméně stravitelné sousto, ale o to výživnější!

přehrát na YouTube

Nebo máte jiné zajímavé tipy na to, jaký zajímavý rockový koncert z letošní produkce si pustit ve svém kině a přehlušit s ním pár koled?

 

 

 

 

 

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Před nějakým časem jsme měli v rukou MXQPiPO TV a Remix Mini, čili zařízení, která činí televizor „chytřejší“. Nyní jsem dostal k dispozici další mini PC - model Xtreamer mxV v České republice distribuovaný firmou Umax. Dle samotného vyjádření výrobce je jejich cílem vytvářet cenově dostupná zařízení pro pohodlné přehrávání multimédií. Ve svém portfoliu nabízí spoustu modelů, jen sám model mxV, který je předmětem této recenze, má hned další dvě verze – Plus a Pro.

Test powerbanky jsme vám dlouho nenabídli, při tom se rychle píší a práce s tím taky není tolik. :o) Ale vážně. Naposledy to byla snad odolná AData D16750 (resp. D8000L), kde jsme se více zaměřili na pokusy ji zničit. Slouží stále. Dnes tu máme obyčejnou za to kapacitně obrovskou P20100 za přijatelnou cenu. A to není jediný parametr, ve kterém předčila nezničitelného sourozence...

Nepřehlédněte

Na tento článek mě přivedla reportáž na ČT1 v Reportérech ČT, která informuje o zcela bezprecedentním jednání ze strany MPSV vůči soc. firmě Amerfo, zaměstnávající 80 handicapovaných lidí. Dává jim práci, což je skvělé. Například v historické budově, kterou můžete vidět ve 3D online či se tam ubytovat. Prohlédnout si lze i další brněnské památky...

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek