Středa , 19. 06. 2024

Leoš

Sejměte koledy aneb 3krát alternativní rockové Vánoce

19. 11. 2012

19. 11. 2012

Máte vy nebo vaši blízcí rádi tvrdší muziku? V letošním roce se toho urodilo nemálo, ale my tu máme tip na 3 možná nejzajímavější a totálně našlapané audio-vizuální věcičky. Od naprosté rockové klasiky, přes neskutečně nabitý metal po ukrutně progresivní rock. Inspirujte se naším výběrem!

 

Led Zeppelin – Celebration Day

Kdo by neznal Led Zeppelin! Naprostá rocková klasika, která po desítkách let odmlky zahrála na koncertě v roce 2007. Ale teprve před letošními Vánocemi vychází záznam tohoto mimořádně vydařeného koncertu. Roky protagonistům nejen, že neubraly, ale právě naopak! Mnohokrát vykradené melodie zní nyní v originále snad ještě lépe, než kdy dříve. Každý, koho nenechává rock chladným, by měl Led Zeppelin znát. A mladší ročníky mohou klidně začít tímto koncertem, který vychází na CD, DVD i blu-ray nosiči.

 

 

Devin Townsend Project – By a Thread

Od klasiky učiňme krok k vskutku modernímu pojetí metalu. Různorodý, uzemňující a zároveň nabíjející melodický metal. Tak hraje Devin Townsend a jeho Project. Málokterý audiosystém je před jeho náloží v bezpečí. Letos vyšel záznam čtyř koncertů zahraných v Londýně, přičemž na každém koncertě odehrál jiné své album. A každé je samozřejmě něčím jiné. Kompilaci Devin Townsend – By a Thread najdete na 4 DVD a 5 CD nosičích.

 

 

Steven Wilson – Get All You Deserve

A do třetice všeho temného tu máme progresivní rock, jako když do hlavy střelí. Interpret známý mimo jiné třeba z Porcupine Tree – Steven Wilson – vydal záznam svého koncertu nazvaný Get All You Deserve. Opět se jedná o set několika disků: blu-ray, DVD a 2 CD. Oproti předchozím dvěma tipům jde možná o nejméně tvrdé podání, ale o to temnější. Stále zde můžeme najít odkaz progresivního rocku, se kterým začali Pink Floyd, ale posunutý do truchlivější nálady a místy přece jenom až metalovějšího nádechu. Z naší trojice možná nejméně stravitelné sousto, ale o to výživnější!

přehrát na YouTube

Nebo máte jiné zajímavé tipy na to, jaký zajímavý rockový koncert z letošní produkce si pustit ve svém kině a přehlušit s ním pár koled?

 

 

 

 

 

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Poměrně dlouhou dobu jsem neměl možnost vzít do rukou telefon z jiné země původu, než asijské. Až nyní jsem dostal možnost podívat se na smartphone od polského výrobce myPhone. Ten zatím zcela neprorazil (alespoň na tuzemském trhu), nicméně vyrazil do boje s nejlevnějším smartphonem na trhu – myPhone 6 FUN Lite. Telefon se dá pořídit za doporučených 1 490 Kč, nebo levněji. Otázka zní, co za oněch 15 stovek dostaneme?
I v dnešní době je hodně lidí, kteří telefonování za volantem řeší po staru – buď nevolají, nebo zvednou telefon k uchu, bezpečnost nebezpečnost, pokuta ne pokuta. Já jsem nějakou dobu toto řešil telefonem v držáku a hlasitým odposlechem. Levné, ale nepohodlné. Do doby, než na mě vykoukl testovaný produkt od BML doslova za pár korun…
Jednou za čas mě přepadne touha hledat nejlepší příslušenství pro notebooky. Reproduktorů jsme již měli v redakci mraky, podobné množství akčních kamer či powerbank. Delší dobu mě mysl nutila uvažovat nad chladicími podložkami. Yenkee se neosvědčila zcela, podobně Trust GXT 220 (bez recenze), takže se vtírala myšlenka zkusit osvědčenou firmu, která má s chlazením bohaté zkušenosti, Cooler Master.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek