Pátek , 12. 07. 2024

Bořek

CES 2016: 12,5palcový ultrabook Razer s 4K i externí grafikou

08. 01. 2016

08. 01. 2016

Společnost Razer představila letos v Las Vegas 12,5palcový ultrabook Razer Blade Stealth s rozlišením dotekového displeje 4K (3840 × 2160) a 100% pokrytím Adobe RGB barevného spektra. Vedle toho k němu můžete připojit externí grafickou kartu v boxu Razer Core.

TIP: Recenze MSI GS30 2M Shadow – rychlík s batohem

Celá „sranda“ má stát 1 599 USD (asi 39 800 Kč), tedy pouze notebook bez samotné grafické karty. A co tedy vlastně koupíte, resp. si budou moci koupit Američané? Notebook tlustý 1,3 cm s hmotností 1,25 kg. Procesorem bude Intel Core i7-6500U, 8 GB RAM, až 512GB SSD apod.

Hardware dost výkonný, aby utáhl i pořádnou grafickou kartu od Nvidia i AMD nainstalovanou v Razer Core, který je propojen s notebookem konektorem typu C skrz rozhraní Thunderbolt 3 s propustností 40 Gbit/s. Kablík má při tom zastoupit i napájení, což zní hezky, ale vezmeme-li v potaz žravost dnešních karet a to, že notebook napájí 45W zdroj, je jasné, že má i vlastní elektrický 500W zdroj pouze pro grafickou kartu až do příkonu 375 W. Navíc tu jsou 4 USB 3.0 porty i gigabitový Ethernet.

Zdroje: TechPowerUp, Razer

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Před nějakým časem jsme měli v rukou MXQPiPO TV a Remix Mini, čili zařízení, která činí televizor „chytřejší“. Nyní jsem dostal k dispozici další mini PC - model Xtreamer mxV v České republice distribuovaný firmou Umax. Dle samotného vyjádření výrobce je jejich cílem vytvářet cenově dostupná zařízení pro pohodlné přehrávání multimédií. Ve svém portfoliu nabízí spoustu modelů, jen sám model mxV, který je předmětem této recenze, má hned další dvě verze – Plus a Pro.

Pokud však nepřichází, přestaň čekat dál... Nabízí se parafráze populární písničky, která by mohla pokračovat v duchu, že stačí střídavý, střídavý elektrický proud a do něj připojit TP-Link TL-WA855RE. Samozřejmě to chce také tu Wi-Fi, ale kdo by se zabýval takovými drobnostmi?

Nepřehlédněte

Na novinku v portfoliu Verbatim jsme vás upozornili, nehonosí se žádnými armádními standardy, díky kompozitnímu matriálu KyronMAX má vydržet opravdu hodně drsné zacházení a ochránit data na flash disku. Je tomu tak? Pojďme na to.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek