Čtvrtek , 21. 11. 2024

Albert

Diskuze k článku

30 komentářů

  1. 220 malý, levný šikula
    Schodou okolnosti sem včera instaloval tento STB manzelky rodičům a byl sem velmi mile prekvapen, instalace prehledna jednoducha a rychla. Obraz perfektni, citlivost tuneru stejna jako muj Humax – takze bych rekl ze velice dobra.
    Jedna se o krasny maly pristroj ktery se opravdu ztrati v kazdem interieru – navic svetlo diody na celnim panelu neni vubec rusive.
    Schrnuto podrtrzeno – za nizkou cenu super znackovy STB – muzu vrele doporucit, snad jedinou nevyhodou je nutnost ovladani pouze pomoci DO – dojdou baterky a mate smulu 🙂 ale co to se tak casto nestava, dalsi poznamkou je ze EPG se zobrazuje pouze pro aktualni stanici… jsem zvykly videt vsechny programy naraz – ale zas je EPG velice prehledne – mozna ze to de (navod jsem ani neotevrel)

  2. Řazení kanálů?
    Lze seřadit nalezené kanály tak, aby se přepínaly pouze stiskem samotného čísla na DO? U modelu 210 se mi nepodařilo na to přijít. Kanály šly jen seřadit do oblíbených, takže se před stiskem čísla kanálu muselo stisknout ještě tlačítko pro oblíbené.

    1. Řazení kanálů?
      udělal sem to tak, že sem to nastrkal do favoritních programů a potom nastavil favoritní jako výchozí a šlape to z DO bezproblémů…

      1. Jak ale nastavit seznam oblíbených jako výchozí?
        Doufám, že se bavíme o stejném modelu, i když v recenzi se to nepíše přesně. Je to model DTR220/12. Prohledal jsem celý český manuál, ale nikde jsem takový postup nenašel. Pro britský model DTR220/05 taky nic. Jak to mám udělat?

        1. Nevi mjestli si to pamatuju
          Nevi mjestli si to pamatuju dobře, je to 220 z OKAY /netusim konkretni typ z lomitkem/. Udělalo se to tak že di sestavíte FAV list to asi víte jak a potom stisknete na ovladači tlačítko LIST/FAV 2x = zobrazí se favoritní lista zůstane nastaveny

          1. Re: Nevi mjestli si to pamatuju
            Děkuji za pomoc při pořadí programů.
            Ještě mi zlobí dvě věci

            1) automatická aktualizace softwaru, neví někdo jak se dá vypnout?
            2) občas přestane jít zvuk, po restartu je to již OK, nevíte čím to je?

            Dík za radu 🙂

  3. Negativum – Philips DTR 220
    Tento receiver jsem mel moznost velmi kratce otestovat a za danou cenu je OK. Na prvni pohled se mi hodne libil obraz ze SCART kabelu – ostry, stabilni (Kdyby slo jenom o obraz, tak ho okamzite beru). Trosicku problem je s TTX, ktery krom toho, ze je pomaly (asi mala pamet na stranky), ma take rusene zobrazeni. Cerna neni cerna, obcas se objevuje u pismenek kontrastni ruseni (nebo jak to nazvat).

    Vyhovuje mi i DO (mj. gumova tlacitka). Hodne se mi libi graficke provedeni EPG.

    Ale setkal jsem se s jednim negativem, ktere bych chtel zminit.

    Mam doma SAT Receiver stejne znacky (Philips) a vsimnul jsem si, ze DO od DVB-T mi „ovlada“ urcitymi tlacitky i DVB-S receiver. Coz samozrejme nechci. Mozna se tomu da nejakym postupem zamezit, ale na prvni pohled bych asi kvuli tomuto neduhu (+ malemu mnoztvi A/V moznosti pripojeni) s porizenim Philipse 220 DTR vahal.

    1. Re: Negativum – Philips DTR 220
      S problémem rušení v TTX a OSD (jakoby rozmázlé písmo textu) jsem se setkal taky. Řešení je poměrně jednoduché. Stačí zopakovat úvodní instalaci STB (aktivuje se zvolením továrního nastavení v menu). Důležité je při volbě regionu nevybrat Českou republiku, ale Evropu. Výsledkem je naprosto čistý text v OSD i TTX. Výběr Evropy zajistí zvolení normy PAL (na rozdíl od volby regionu ČR, která způsobí preferenci normy SECAM, působící zmíněný problém).

    2. Re: Negativum – Philips DTR 220
      Problém rušení teletextu: musím vám říci, že teletext funguje naprosto skvěle bez jakýchkoliv ruchů, to co vám radí, aby jste si zapínali jinou volbu než česká republika je hloupost, prý kvůli pal a secam. moje rada setobox poskytuje ze scartu cvbs kompozitní signál, nejhorší kvalita, na ten to máte seplý a proto máte rušení, musíte si nastavit výstup na rbg, u rbg pal nemá vůbec žádný smysl, a to je nejkvalitnější možnost výstupu signálu z tohoto setoboxu, ten si nastavte a spojte to se scsrtem s tv, pokud má tv 2 scarty, tak nejlépe do 1. av1, protože druhý většinou rgb nemá, musíte mít i manuál od televize aby jste se přesvědčili, že vstup scart tv má rgb. musí být rozdíl pokud přepnete výstup na set box výstup tv z cbvs na rgb, obraz musí být o hodně lepší, bez chvění písmenek a rušení, protože cvbs ten pal používá … jinak ten setobox za ty peníze je přímo skvělý, super obraz a pohodlné ovládání…

  4. Re: Penál na digitální TV: recenze Philips DTR220
    Ahoj Lidi. poridil jsem tento STB cele nasi rozvetvene rodine, ale hned na zacatku me zneklidnila jedna vec. Nenajde mi to ani Primu, ani Ocko, zkratka jen CT vsechny plus novu. Jsem z Prahy, konretne Budejovicka, cili na kopci a signal by tu mel byt v pohode. Dale me trapi propojeni STB a DVD rekorderu. delal jsem to podle navodu ale za boha to nevidim pres dvd programy.ani se nechteji stahnout programy ze STB do rekorderu. Poradil byste mi nekdo? diky moc.

    1. Re: Penál na digitální TV: recenze Philips DTR220
      mám ten samý problém že nenaladim nic jinýho než čtčka. neví někdo co s tím??

  5. Problém s příjmem
    Tento settopbox jsem si pořídil k druhému televizoru. Instalace a nastavení proběhly bez problémů. Potíže však nastaly při delším používání. Settopbox se totiž dosti často kouše. Někdy zamrzne i tak, že musím přepnout na jiný program z jiného multiplexu a následně se vrátit na sledovaný kanál. Pokud se podívám na informace o kvalitě příjmu, síla signálu kolísá mezi 40 – 100%. Přitom mám settopbox připojen na venkovní anténu společně se settopboxem Mascom, který ukazuje sílu signálu stále okolo 78% a ještě se mi na něm ani jednou obraz nerozsypal.
    Myslím si, že Philips má problémový tuner a proto bych ho nedoporučoval.

    1. Re: Problém s příjmem
      Bohuzel muj pristroj trpi stejnymi priznaky , zamrzne a pak se opet spusti, pri sledovani informaci o kvalite prijmu nekdy kolisa sila signalu a nekdy sila zustava a kolisa kvalita signalu, pokud se dostane pod 40% zamrzne a trva dost slouho nez se vzpamatuje, pokud ho prepnu na jiny multiplex a zpet tak se vzpamatuje hned. Zkusim jeste dalsi pristroj abych vyloucil chybu prijmu, jinak se pristroj velmi dobre ovlada, ale pokud se kouse vse ostatni jde stranou.
      Jestli je to jen problem konkretniho pristroje nedokazi posoudit.

  6. Re: Penál na digitální TV: recenze Philips DTR220
    Máme doma kabelovku, ale nemáme a chtěli jsme TV Barrandov a Primu Cool (hlavně kvůli Futuramě 🙂 …). Jelikož jsem i tak chtěl digitál vyzkoušet, včera jsem zakoupil po delším výběru (Strong, Topfield, …) tento STB spolu s anténou též od Philipse, aktivní prutovka 18dB. Měl jsem trochu pochyby, bydlím 30km od Prahy a v dolíku, ale směrem na Ještěd máme volno. Nicméně po jednoduché instalaci jsem naladil 12 TV programů a s poštelováním antény ukazuje indikátor u všech 100/100. Obrázek jak z praku, STB jede stabilně, bez zákysů. Funkčně naprosto vyhovuje, spokojenost. Malý a pěkný.

    1. Re: Penál na digitální TV: recenze Philips DTR220
      Philips si tento STB zřejmě nechává dělat u Pace, který je znám především jako výrobce kvalitní satelitní techniky – logo Pace je na nálepkách na kabici i STB.

  7. Re: Penál na digitální TV: recenze Philips DTR220
    Děkuji za pomoc při pořadí programů.
    Ještě mi zlobí dvě věci
    1) automatická aktualizace softwaru, neví někdo jak se dá vypnout?
    2) občas přestane jít zvuk, po restartu je to již OK, nevíte čím to je?
    Dík za radu 🙂

  8. Re: Penál na digitální TV: recenze Philips DTR220
    jak naladim rádiové stanice?°?
    … mam jich tam pouze 8 a chtel bych jim tam více…
    předem děkuji za pomoc.
    pište na mail

  9. nahravat a koukat na něco jiného
    Chtěl bych se zeptat, zda-li tento přijímač dokáže to, že se dá na jeden program dívat a jiný nahrávat. Má 2 x SCART, ale nikde jsem to v popisu nenašel. Díky

    1. Re: nahravat a koukat na něco jiného
      Pokud se nemýlím, tak se jedná o běžný jednotunerový Set-top-box, který sám žádnou funkci pro nahrávání nemá, protože nemá interní harddisk ani USB pro připojení externího harddisku nebo USB Flash.

      Pokud máte na mysli nahrávaní na externí zařízení – například video nebo harddiskový rekordér bez DVB-T tuneru – tak určitě nebude možné nahrávat jiný program než sledovat.

      Ono i dvoutunerové Set-top-boxy sice umí pracovat se dvěma různými stanicemi současně, ale jen jednu z nich „posílají ven přes SCART“ a druhou umějí jen nahrávat na interní nebo externí harddisk, ale neposílají ji na druhý SCART.

      Druhý SCART je u Set-top-boxů primárně jako vstupní pro připojení DVD přehrávače nebo videa pro případ, kdy máte TV jen s jedním SCARTem. U recenzovaného Philipsu připojíte k EXT2 DVD přehrávač nebo video a k EXT1 TV. Pokud je Philips zapnutý, sledujete TV vysílání z Philipse. Pokud je Philips vypnutý, dojde k „propojení“ EXT2 a EXT1 a můžete přehrávat DVD. Na EXT2 ale v žádném případě nedostanete jinou stanici než na EXT1.

      Pokud potřebujete sledovat něco jiného na TV a něco jiného nahrávat na externí zařízení, musel byste asi zakoupit dva samostatné Set-top-boxy, což za 1300 Kč, které stojí recenzovaný Philips, je možné. Samozřejmě to budou ty nejobyčejnější Set-top-boxy. Ale například v Bauhausu prodávají za 700 Kč OPTEX ORT 8841, který funguje velice dobře a dokonce umí nahrávat přes USB na externí harddisk nebo Flash:
      http://www.digilidi.cz/recenze-test-Sencor-SDB-1010TU-DVB-T-set-top-box-s-USB-prehravacem#comment-5694

      Já bych ale žádnou z výše popsaných možností nedoporučil. Spíš doporučím zakoupení nějakého dvoutunerového PVR – tedy Set-top-boxu, který umožňuje jeden program sledovat na TV a druhý nahrávat na interní nebo externí harddisk. Takových je spousta, například:
      http://www.digilidi.cz/evolve-mercury-dt-2030-recenze-test-dvoutunerovy-set-top-box-rekorder
      http://www.digitalnitelevize.cz/magazin/dvb-t/prijimace/2009-10-optex-starcom-ort-8891-hd-pohodovy-hdtv-usb-rekorder.html

  10. Problém s barvou
    Dobrý den, chtěla bych se zeptat, máme tento stb již po někom. Po zapojení a automatickém naladění bylo vše ok, pouze čísla kanálů byla od 801 do 812. jelikož byl stb v minulosti naladěn v jiném městě, byla asi čísla 1-12 obsazena a proto si stb očísloval kanály jinak… V návodu jsem se dočetla, že při jiné než první instalaci mám provést reset. Při resetu a následné instalaci se naladí kanály s čísly 1-12, ale televize jde černobíle, původní stb jde barevně a dvd také. Nevíte jak tuto chybu odstranit? k překlopení z barevné na černobílou dojde v okamžiku 1) výběru TV výstupní formát v okně Nastavení, 2) při volbě ok v okně Nastavení pokud bod č.1 přeskočím… Děkuji za radu!

    1. Re: Problém s barvou
      Nemám ani tento Set-top-box ani nevím, co máte za TV, ale zkusím vás alespoň nasměrovat podle toho, co jsem našel v anglickém manuálu k Philipsu DTR220. Pro kontrolu jenom připomenu, že Set-top-box má dva vzadu SCART konektory a vy musíte pro připojení TV použít ten s popisem TV (zde na obrázku je to ten vpravo):
      http://www.digilidi.cz/files/398_zadek.jpg

      Předpokládám, že je problém v nastavení třetí položky od shora s názvem „TV výstupní formát“. Pokud máte klasickou CRT TV (se „skleněnou“ obrazovkou), tak se nejčastěji tato položka nastavuje na RGB:
      http://www.digilidi.cz/files/398_nastaveni.jpg

      První položka „Formát obrazovky“ se nastavuje podle obrazovky vaší TV. Pokud máte starší TV s klasickým poměrem stran obrazovky 4:3 (ne širokoúhlou), nastavuje se zde 4:3 Letterbox.

      Záleží ale také na nastavení příslušného SCART vstupu u vaší TV, do které vede kabel ze Set-top-boxu. Tento vstup musí být v menu TV nastaven taky na RGB. Například moje TV má 3 SCART vstupy, ale RGB lze nastavit jen u vstupů AV1 a AV3. Vstup AV2 RGB vůbec nepodporuje a obraz ze Set-top-boxu bych měl při připojení na tento vstup taky jen černobílý nebo možná žádný. Pokud by vám moje rada nepomohla, napište sem značku a přesný typ (model) vaší TV.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Výběr článků

Postavili jsme proti sobě lehká, otevřená, na uších ležící sluchátka vhodná na doma i na použití venku. Konkrétně druhou generaci legendárních Sennheiser – PX100 II a zajímavý produkt švédského výrobce V-Jays. Již nyní prozraďme, že tak dramatický duel jsme tu dlouho neměli. Rozdíly jsou propastné. A to na obou stranách…
Google přináší generativní umělou inteligenci a to přímo do své aplikace Mapy Google. Nově pomohou uživatelům najít zajímavá místa pomocí velkých jazykových modelů (LLM). Tato funkce bude odpovídat na dotazy týkající se doporučení restaurací nebo nákupů, například pomocí svého LLM „analyzuje podrobné informace Map o více než 250 milionech míst a důvěryhodné statistiky od naší komunity více než 300 milionů přispěvatelů, abyste mohli rychle zjistit, kam jít.
Na sportování jsem příliš líný, uznávám bez mučení. O to víc mě zaskočil šéfredaktor, když mi nabídl k otestování chytrý náramek X-Fitpolo od firmy Niceboy. Byl jsem zvědavý, zda mě monitoring mého těla přinutí se sebou něco dělat.
Niceboy RAZE 2 twins se nebojí originality a inovativního přístupu. Navíc opět nabízí ochranu proti vodě IPx7. RAZE 2 twins tvoří dva menší reproduktory s možností pevného fyzického spojení a ještě překrytí ochrannou gumou, která dodá potřebný styl a základní odolnost při pádu. Každý nabízí výkon 12 W, propojeny jsou navzájem technologií True Wireless a k počítači či mobilu se připojí prostřednictvím Bluetooth 4.2.
Říká se, že „internet nikdy nezapomene“, ale to je jen zbožné přání. Ukládání dat na servery vyžaduje peníze, čas a úsilí. Nakonec něco, na čem vám záleží, bude z webu navždy vymazáno. Dobrá zpráva je, že s tím můžete něco udělat už teď.
Testovaný reproduktor míří do vašich domovů spíše než na cesty, venkovní párty či grilovačky, které Češi milují. Výrobce to naznačuje názvem, který nás nenechá na pochybách, že nejde o klasický přenosný reproduktor, který budete denně s sebou nosit na hřiště, byť mobility se zcela vzdát nechce. Výkon 20 W již zavdává na kvalitní zážitek z (mobilní) domácí hudby.

Nepřehlédněte

Tato věc patří do trochu jiného soudku, než běžně testujeme. Značka TrueLife patří do portfolia české společnosti elem6, které čítá také značku Lamax. Zaměřuje se na elektroniku určenou k péči o zdraví či tělo jako elektrické kartáčky, chytré váhy či teploměry, tlakoměry. S jednou takovou novinkou vás zkusíme v rychlosti seznámit.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek