Úterý , 21. 05. 2024

Monika

Právě testujeme Umax VisionBook 9Wi Pro

15. 07. 2016

15. 07. 2016

V současné době máme v redakci na recenzi nový kompaktní konvertibilní tablet od Umaxu s 9palcovým displejem a inovovaným hardwarem, který slibuje vylepšení oproti starší verzi 9Wi. Máte se na co těšit?

TIP: Recenze Umax VisionBook 9Wi – modrý trpaslík

Vylepšení je celá řada, podobně jako tomu bylo u většího sourozence VisioonBook 10Wi Pro, který se povedl. Co tedy „devítkové pročko“ nabízí nového?

Výsledek měrění ve 3D Marku Professional (Cloud Gate), předchůdce dosáhl na skóre 998 (nárůst 52 %).

Především procesor Intel Atom x5-Z8300 s frekvencí 1,44 GHz a zejména 2 GB operační paměti, tedy dvojnásobek. A již nyní vám mohu prozradit, že nárůst výkonu se pohybuje mezi 4 % až 88 % dle náročnosti benchmarků (u náročnějších získává navrch právě Atom x5) a samozřejmě došlo i prodloužení výdrže akumulátoru.

Zleva: Umax 9Wi Pro a 10Wi Pro.

Zbytek parametrů zůstal prakticky stejný. Tedy až na jedno velmi podstatné vylepšení, po kterém jsem volal už nějakou dobu – 9Wi Pro lze nabíjet prostřednictvím mikro USB portu. To je fantastické, tedy u řady produktů běžné, ale Umaxu k tomuto kroku gratuluji, alespoň u nejmenšího „2-v-1“ notebooku. Vystačíte si tak na cestách s jednou nabíječkou pro tablet i mobilní telefon například a děti nebudou třeba rušit při cestě do Chorvatska, protože se laptop nevybije.

Aktuální cena Umax VisionBook 9Wi Pro UMM200V9C v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )

Za zapůjčení VisionBooku 9Wi Pro děkujeme společnosti

 

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Spolu s novým laptopem VisionBook 14Wa s volným slotem pro 2,5palcový disk jsme se rozhodli otestovat jeho možnosti i pomocí SSD disku Transcend SSD230S. S kapacitou 512 GB zaplatíte sice jen o tisícovku méně než za notebook, přesto ale zkusme ilustrovat možný přínos pro slabší stroje.
Po takřka nezničitelné AData D16750 se dnes podívejme na méně odolný a levnější model powerbanky od stejného výrobce, který nabídne krytí „pouze“ IP54 a kapacitu 8 000 mAh. Čím naopak vyčnívá, je 18 diod se čtyřmi módy svícení. Na táboření tak může být velmi užitečným pomocníkem.
Lamax poměrně dynamicky rozšiřuje svou nabídku. Zatímco ještě před několika málo lety jsme jej mohli znát coby českého producenta sluchátek a reproduktorů, již nějaký čas trh obohacuje akčními kamerami, autokamerami a dokonce navigací. Kamera do auta s označením C9 byla předmětem našeho testu a není třeba dodávat, že moje zvědavost byla velká.
Dalším zástupcem herních periferií značky Genesis, kterého vám představíme, je vrcholný model sluchátek Neon 750 RGB. Ty mají tradičně velmi bohatou výbavu včetně obalu pro přenos. Zaujmout chtějí mimo jiné aktivním osvětlením, které je přímo nabíjeno USB portem.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek