Pátek , 01. 12. 2023

Iva

Právě testujeme Umax VisionBook 9Wi Pro

15. 07. 2016

15. 07. 2016

V současné době máme v redakci na recenzi nový kompaktní konvertibilní tablet od Umaxu s 9palcovým displejem a inovovaným hardwarem, který slibuje vylepšení oproti starší verzi 9Wi. Máte se na co těšit?

TIP: Recenze Umax VisionBook 9Wi – modrý trpaslík

Vylepšení je celá řada, podobně jako tomu bylo u většího sourozence VisioonBook 10Wi Pro, který se povedl. Co tedy „devítkové pročko“ nabízí nového?

Výsledek měrění ve 3D Marku Professional (Cloud Gate), předchůdce dosáhl na skóre 998 (nárůst 52 %).

Především procesor Intel Atom x5-Z8300 s frekvencí 1,44 GHz a zejména 2 GB operační paměti, tedy dvojnásobek. A již nyní vám mohu prozradit, že nárůst výkonu se pohybuje mezi 4 % až 88 % dle náročnosti benchmarků (u náročnějších získává navrch právě Atom x5) a samozřejmě došlo i prodloužení výdrže akumulátoru.

Zleva: Umax 9Wi Pro a 10Wi Pro.

Zbytek parametrů zůstal prakticky stejný. Tedy až na jedno velmi podstatné vylepšení, po kterém jsem volal už nějakou dobu – 9Wi Pro lze nabíjet prostřednictvím mikro USB portu. To je fantastické, tedy u řady produktů běžné, ale Umaxu k tomuto kroku gratuluji, alespoň u nejmenšího „2-v-1“ notebooku. Vystačíte si tak na cestách s jednou nabíječkou pro tablet i mobilní telefon například a děti nebudou třeba rušit při cestě do Chorvatska, protože se laptop nevybije.

Aktuální cena Umax VisionBook 9Wi Pro UMM200V9C v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )

Za zapůjčení VisionBooku 9Wi Pro děkujeme společnosti

 

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Na sportování jsem příliš líný, uznávám bez mučení. O to víc mě zaskočil šéfredaktor, když mi nabídl k otestování chytrý náramek X-Fitpolo od firmy Niceboy. Byl jsem zvědavý, zda mě monitoring mého těla přinutí se sebou něco dělat.
Přinášíme unboxing video sluchátek Niceboy HIVE Pins, která již mají noevé logo a také nabízí Bluetooth 5.0 pro zaručený kvalitní přenos zvuku. Krytí IPx4 sluchátkům zaručuje bezpečné používání v dešti a díky třem velikostem nástavců padnou do každého ucha. A hlavní má být nárůst výdrže oproti pědchůdcům při dobrém poměru cena/výkon.

Nepřehlédněte

Vláda v roce 2020 schválila zavedení DPH na malé zásilky ze zemí mimo Evropskou unii. Dosud byly balíčky v hodnotě do 22 eur od daně osvobozeny. Novela zákona tak zavádí do české legislativy předpis EU, který tuto výhodu od roku 2021 ukončuje. Stát si od opatření slibuje větší výběr daní a spravedlivější tržní prostředí. Odborníci očekávají zdražení zboží a snahy o obcházení nových pravidel.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek