Čtvrtek , 19. 09. 2024

Zita

Diskuze k článku

5 komentářů

    1. Intel ŇUF ŇUF
      To vypadá dobře. Hlavně se mi líbí to, že má rovnou “integrované” řešení pro napájení externím “notebookovým” adaptérem – tedy žádné další investice do “chcípajícího” PicoPSU nebo drahého pasivního ATX zdroje. U téhle desky to tedy vypadá, že ten adaptér musí mít výstupní napětí 19V – což zas tak moc nevadí, protože to je nejběžnější napětí, ale šikovnější byla “Atomová” deska Intel D2800MT Marshaltown – té stačil libovolný adaptér s výstupním napětím od 8 do 19V z šuplíkových zásob”:
      https://www-ssl.intel.com/content/dam/www/public/us/en/documents/product-briefs/desktop-board-dn2800mt-innovation-brief.pdf

      I tak je ale tohle řešení šikovnější a levnější, než deska s “klasickým” napájením a k ní PicoPSU nebo “pasivní” ATX zdroj:
      http://www.legitreviews.com/article/2122/4/

      1. Re: Intel ŇUF ŇUF
        Ten adaptér je možná i v ceně (?). Škoda, že to dali do tak malé krabice a rozšíření je možné jen přes 1 x PCIe mini slot (Half size) anebo holt přes USB.

        Jinak od napsání této zprávy se produkty s touto platformou roztrhl pytel, ceny šly dolů a je tu třeba i mikroATX deska http://zakladni-desky.heureka.cz/msi-c847ms-e33/#c430 a mnohé další. Fakt škoda, že ty větší desky nemají integrovaný zdroj pro adaptér 🙁

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Výběr článků

Wikipedia spustila tmavý režim pro svůj web pro stolní počítače. Tmavý režim byl již k dispozici v mobilních aplikacích, ale dosud chyběl na webu pro počítače. Pokud vás večer z bílého pozadí pálí oči, může to být pro vás příjemná změna.

Satelitní příjem je velkou konkurencí pozemního vysílání. Má své nevýhody, ale jeho výhody převažují. Zjistěte vše o tomto způsobu příjmu televizního vysílání. Vysvětlíme si jak technologii, kterou jsou vybaveny satelitní přijímače, tak i možnosti naladění, nastavení paraboly, propojení a výběr vhodných prvků a poskytovatele vysílání.

Jednou za čas mě přepadne touha hledat nejlepší příslušenství pro notebooky. Reproduktorů jsme již měli v redakci mraky, podobné množství akčních kamer či powerbank. Delší dobu mě mysl nutila uvažovat nad chladicími podložkami. Yenkee se neosvědčila zcela, podobně Trust GXT 220 (bez recenze), takže se vtírala myšlenka zkusit osvědčenou firmu, která má s chlazením bohaté zkušenosti, Cooler Master.
Když se řekne pojem „domácí tiskárna“, většina z nás si představí kompaktní inkoustovou tiskárnu. Ty jsou totiž, na rozdíl od laserových tiskáren, univerzálnější a v domácnosti využitelnější – vytisknete s nimi jak texty, tak i vysoce kvalitní obrázky a fotografie. U českých spotřebitelů jsou pak nejpopulárnější inkoustové tiskárny značek Canon, Epson a HP. V tomto článku vám nabízíme srovnání nákladů na tisk vybraných TOP modelů tiskáren od zmíněných výrobců.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek