Středa , 08. 01. 2025

Čestmír

Recenze Lamax GentiLight Touch – doteková louč

Jedním z velmi úspěšných článků na našem webu je recenze LED žárovek pro běžná svítidla s klasickou objímkou E27. Od té doby jsme se tomuto tématu nevěnovali, proto dnes přinášíme recenzi bílé stolní lampičky Lamax Tech, která zaujme nejen cenou slibující exkluzivní výrobek. Co my na to?

28. 02. 2017

28. 02. 2017

Tradičně můžeme začít prvními dojmy, které se dostavily hned po vybalení z krabice s magnetickým víkem z kvalitního papíru. No, to není až tak důležité, krabici většina lidí nejspíše zahodí, ale člověk nakupuje i očima.

Ty potěší i vybalený produkt kombinující bílý silikon, leštěný hliník a dotekovou plastovou plochou vyvedenou v piano black stylu. Ano, přesně v tom, na kterém jsou otisky prstů servírovány jako pro detektivy z kriminálky Las Vegas.

Dalším smyslem, který nezůstane bez podnětů bude jistě hmat – lampička je na dotek matná, teplá a příjemná a až po chvíli vám dojde, že pod tou bílou gumou jsou uschovány nejen akumulátor, ale i 3 silné dráty, které umožňují měnit úhel náklonu dle potřeby.

 

Statistika nutná je

Technické specifikace stručně popisuje obrázek. Nejdůležitější skutečností asi bude světelný výkon od 0,09 W po 3,75 W. Intenzitu lze plynule regulovat posunem prstu po černé ploše, nebo skokově dotekem na konkrétní bod.

Také můžete měnit typ světla – tato skutečnost lampičku odliší jistě od konkurence. Stejně jako vestavěný akumulátor. Podrobněji se k výhodám konstrukce těla světelného tělesa dostaneme níže.

My pouze dodáme, že v balení naleznete kromě lampičky samotné též USB nabíječku a kabel, který je dostatečně dlouhý. Specifikem bude hloubka konektoru, který je delší než u klasických mikro USB kabelů, protože port je v základně Lamaxu poměrně „utopen“, takže nepůjde nahradit běžnou nabíječkou, resp. kabelem např. od mobilu. Zdroj má napájecí proud 1 000 mA.

 

Zkušenost nade vše

Takříkajíc „na papíře“ vše vypadá dobře. Snad jen u světelného výkonu si řeknete, že to není nic moc. Ano, sami bychom si dokázali představit alespoň 5 až 10 W jako u běžných žárovek. Pamatujme však, že nejde o stropní svítidlo, ale o stolní lampičku. Navíc světlo není bodové, svítí po celé délce proskleného ramena, takže se příjemně rozptýlí. Proto bychom v soudech byli zdrženlivější. Vyložený nedostatek bychom této skutečnosti nespatřovali.

K TÉMATU  Unboxing video herních sluchátek Genesis Neon 750 RGB

Zvyknout si budete muset na to, že lampa svítí nikoliv z jednoho bodu, ale plošně, takže se bude hůře nastavovat např. nad klávesnici notebooku, aby vám nepřekážela či nesvítila do očí. Chce to si zvyknout, že světlo nejde shora, ale zboku. Někomu to může vadit.

Samotný akumulátor nemá vysokou kapacitu, v plném jasu vydržel svítit asi 3 h 45 minut. Proto jej vnímejme jako záložní při výpadku proudu či jako prodloužení akčního prostoru po celém bytě – např. při čtení v posteli.

Díky možnosti ohebnému kloubu může posloužit coby provizorní svítidlo třeba ve sklepě – lze zavěsit na branku, dveře apod. Nebo ohnout o 90 stupňů a jakoby pověsit na poličku. Posvítí do celého prostoru či do zdi, nemusí tak oslňovat a při tom poskytne decentní osvětlení. Zpravidla bude jistě lampička připojena ke zdroji proudu. USB kabel skýtá možnost využití i jako pracovní lampy u auta (při opravách venku apod.), ale kdo by lampu za „půl druhého tisíce“ tahal kdesi venku? Proto poslouží pravděpodobně maximálně jako osvětlení třeba pro druhou (možná třetí) řadu sedadel při dlouhých cestách v automobilu.

Rozhodně nejpříjemnější vlastností je schopnost měnit barvu světla od zcela bílého (typicky LEDkového či zářivkového) až po příjemně teplé. Pokud jste někdy měli solnou lampu s žárovkou, očekávejte přesně takové (nebo alespoň srovnatelné). Působí vyloženě relaxačně, klidně u něj usnete i s knihou v ruce…

 

Aktuální cena LAMAX Tech GentiLight Touch bílá LMLAMPW v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )

Zápory Klady
– Vyšší pořizovací cena + Změna jasu a barvy světla
– Může vadit úhel osvětlení + Akumulátor a nabíjení přes USB
– Hluboký USB konektor + Funkční design

Za zapůjčemí lampy Lamax GentiLight Touch děkujeme společnosti

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Lamax poměrně dynamicky rozšiřuje svou nabídku. Zatímco ještě před několika málo lety jsme jej mohli znát coby českého producenta sluchátek a reproduktorů, již nějaký čas trh obohacuje akčními kamerami, autokamerami a dokonce navigací. Kamera do auta s označením C9 byla předmětem našeho testu a není třeba dodávat, že moje zvědavost byla velká.
Bezdrátová komunikace je výsadou našeho propojeného světa, od útulných koutů sousedských knihoven, kde studenti připojují své notebooky k síti Wi-Fi, až po vzdálené základny v Antarktidě, kde vědci monitorují počasí. Zatímco žasneme nad rychlostí našich současných sítí, výzkumní pracovníci po celém světě se již dívají za hranice 5G, aby utvářeli budoucnost komunikace v sítích 6G. Dokážete si představit svět, kde okamžitá komunikace pohání zážitky z virtuální reality nebo umožňuje chirurgům ovládat roboty na míle daleko?

Pokud však nepřichází, přestaň čekat dál... Nabízí se parafráze populární písničky, která by mohla pokračovat v duchu, že stačí střídavý, střídavý elektrický proud a do něj připojit TP-Link TL-WA855RE. Samozřejmě to chce také tu Wi-Fi, ale kdo by se zabýval takovými drobnostmi?

K myšlence otestovat TrekStor SurfTab twin 11.6 nás přivedly dvě skutečnosti, v poslední době jej lze na internetu zakoupit za velmi atraktivní cenu a uživatelské recenze tohoto notebooku německé značky vyznívají velmi rozporuplně. Proč ale, když za dané peníze nabízí vcelku atraktivní konfiguraci jako displej s vysokým rozlišením, osvědčený procesor Intel Atom x5 či dostatek USB portů? Kde je zakopán pes?

Routerů naleznete na trhu celou řadu (od levných po drahé). Archer C1200 patří k těm dražším, cenu však ospravedlňují jeho schopnosti, které jej řadí do třídy high-endu. Kromě běžných věcí umí vytvořit síťový disk z USB nebo síťovou tiskárnu ze zcela obyčejné a oddělit několik sítí – rychlou 300 Mbit/s a rychlejší 800 Mbit/s. Zde hledejme základ názvu AC1200 – v teoretické přenosové rychlosti 1200 Mbit/s.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek