Pátek , 29. 11. 2024

Zina

SanDisk nabízí USB „flashku“ s podporou Wi-Fi

16. 07. 2015

16. 07. 2015

Známý výrobce paměťových zařízení, společnost SanDisk, uvedla nový model flash disku. Ten integruje také Wi-Fi 802.11n a umí tak doma vytvořit síťové (módně claudové) úložiště např. pro mobilní telefony a jiná zařízení.

Stačí jej zastrčit do USB portu pro zdroj energie, samozřejmě na něj můžete data přenášet i klasicky, ale snadno tak můžete ze svého notebooku či počítače vyrobit domácí bezdrátový fileserver, který zvládne spolupracovat až se 3 zařízeními současně, bez složitého nastavování sílení složek apod. Integrovaná baterie mu vydrží na 5 hodin provozu.

Kapacity se pohybují od 16 GB do 128 GB, zatímco ceny oscilují mezi 29,99 USD (asi 490 Kč) a 99,99 USD (asi 2 460 Kč). Podporováno je pouze USB 2.0.

Zdroje: TechPowerUp, SanDisk

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Dalším zástupcem herních periferií značky Genesis, kterého vám představíme, je vrcholný model sluchátek Neon 750 RGB. Ty mají tradičně velmi bohatou výbavu včetně obalu pro přenos. Zaujmout chtějí mimo jiné aktivním osvětlením, které je přímo nabíjeno USB portem.
Bezdrátová komunikace je výsadou našeho propojeného světa, od útulných koutů sousedských knihoven, kde studenti připojují své notebooky k síti Wi-Fi, až po vzdálené základny v Antarktidě, kde vědci monitorují počasí. Zatímco žasneme nad rychlostí našich současných sítí, výzkumní pracovníci po celém světě se již dívají za hranice 5G, aby utvářeli budoucnost komunikace v sítích 6G. Dokážete si představit svět, kde okamžitá komunikace pohání zážitky z virtuální reality nebo umožňuje chirurgům ovládat roboty na míle daleko?
Testovaný reproduktor míří do vašich domovů spíše než na cesty, venkovní párty či grilovačky, které Češi milují. Výrobce to naznačuje názvem, který nás nenechá na pochybách, že nejde o klasický přenosný reproduktor, který budete denně s sebou nosit na hřiště, byť mobility se zcela vzdát nechce. Výkon 20 W již zavdává na kvalitní zážitek z (mobilní) domácí hudby.
Dlouho jsem u svých notebooků hluk a aktivní chlazení neřešil. Prostě ho prostě neměly, díky Atomu či Celeronu N si vystačili s pasivním chlazením. Zatoužil jsem však po výkonu Intel Core i5 procesoru, více RAM (2 ani 4 GB už mi nestačí) a plnohodnotném SSD disku, což s sebou nese opět aktivní chlazení a hluk ventilátoru...

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek