Sobota , 10. 05. 2025

Blažena

Wi-Fi router Archer MR200 s mobilním připojením 4G LTE

27. 10. 2015

27. 10. 2015

Společnost TP-LINK, dodavatel síťových produktů pro domácnosti a malé firmy, přichází na český trh s dvoupásmovým Wi-Fi routerem MR200. Novinka umožňuje vytvořit bezdrátovou síť a zároveň poskytuje přístup k internetu LTE 150 Mbit/s. Zařízení lze použít tam, kde není k dispozici metalické připojení k internetu jak pro podnikové použití (například na firemních akcích či veletržních stáncích), tak pro domácí potřeby na chatách a chalupách.

Router TP-LINK MR200 umožňuje vytvořit bezdrátové sítě v pásmech 2,4 GHz a 5 GHz o celkové rychlosti až 733 Mbit/s, jež dostačuje pro přehrávání streamovaného videa v HD kvalitě, rychlé stahování dat nebo videokonferenční hovory více uživatelů zároveň. Díky mobilnímu připojení 4. generace LTE lze dosáhnout rychlosti připojení až 150 Mbit/s. K dispozici je i standardní port WAN/LAN, jež přináší možnost propojení s dalším modemem – kabelovým, DSL nebo optickým.

Pro zprovoznění routeru stačí vložit aktivní 4G LTE SIM kartu pro integrovaný modem nebo připojit WAN/LAN kabel do standardního portu RJ45 a veškeré nastavení sítě proběhne automaticky. Router TP-LINK Archer MR200 je již k dispozici v prodejní síti partnerů společnosti TP-LINK, a to za doporučenou koncovou cenu 4 799 Kč.

Klíčové vlastnosti:

  • Sdílení 4G LTE připojení s rychlostí přenosu směrem k zařízení až 150 Mbit/s
  • Výkonné integrované antény zajišťují stabilní Wi-Fi připojení a širší pokrytí
  • Nevyžaduje konfiguraci, stačí vložit SIM kartu a zařízení zapnout
  • Umožňuje vytvořit Wi-Fi sítě ve dvou pásmech zároveň o rychlosti 300 Mbit/s (2,4 GHz) a 433 Mbit/s (5 GHz), celkem tedy až 733 Mbit/s
  • Výběr různých typů připojení díky integrovanému portu LAN/WAN
  • Podpora připojení ve všech generacích mobilních sítí
Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Bezdrátová komunikace je výsadou našeho propojeného světa, od útulných koutů sousedských knihoven, kde studenti připojují své notebooky k síti Wi-Fi, až po vzdálené základny v Antarktidě, kde vědci monitorují počasí. Zatímco žasneme nad rychlostí našich současných sítí, výzkumní pracovníci po celém světě se již dívají za hranice 5G, aby utvářeli budoucnost komunikace v sítích 6G. Dokážete si představit svět, kde okamžitá komunikace pohání zážitky z virtuální reality nebo umožňuje chirurgům ovládat roboty na míle daleko?

Osobně jsem podlehl kouzlu malých 10 až 12palcových notebooků či hybridních tabletů s klávesnicí. Jsou však lidé, kterým na velikosti záleží, i když výkon moderních 4jádrových Atomů by jim zcela stačil i s 2 GB RAM. Pro ty nabízí Umax řešení v podobě ultra-levného 14palcového notebooku…

V moderním světě, kde první dojem může hrát velkou roli, má tisk kvalitních etiket zásadní význam. Etikety nesou nejen informace, ale i identitu vaší značky. A aby byla tato identita zachycena co nejpřesněji a nejvýrazněji, je potřebná tiskárna štítků, která spojuje technickou preciznost s kreativním potenciálem.
Není to až tak dávno, co jsem považoval pořízení notebooku za luxusní věc. Naštěstí vývoj v této oblasti je velmi rychlý a nyní se dají bez problému pořídit kvalitní stroje za velmi slušné ceny. Tuto strategii volí i výrobce Umax se svými notebooky, u nichž se nezaměřuje na ohromující výkony, ale spíše na praktičnost, mobilitu a v případě celokovového 13Wa Pro i odolnost a životnost.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek