Pátek , 01. 03. 2024

Bedřich

Wi-Fi router Archer MR200 s mobilním připojením 4G LTE

27. 10. 2015

27. 10. 2015

Společnost TP-LINK, dodavatel síťových produktů pro domácnosti a malé firmy, přichází na český trh s dvoupásmovým Wi-Fi routerem MR200. Novinka umožňuje vytvořit bezdrátovou síť a zároveň poskytuje přístup k internetu LTE 150 Mbit/s. Zařízení lze použít tam, kde není k dispozici metalické připojení k internetu jak pro podnikové použití (například na firemních akcích či veletržních stáncích), tak pro domácí potřeby na chatách a chalupách.

Router TP-LINK MR200 umožňuje vytvořit bezdrátové sítě v pásmech 2,4 GHz a 5 GHz o celkové rychlosti až 733 Mbit/s, jež dostačuje pro přehrávání streamovaného videa v HD kvalitě, rychlé stahování dat nebo videokonferenční hovory více uživatelů zároveň. Díky mobilnímu připojení 4. generace LTE lze dosáhnout rychlosti připojení až 150 Mbit/s. K dispozici je i standardní port WAN/LAN, jež přináší možnost propojení s dalším modemem – kabelovým, DSL nebo optickým.

Pro zprovoznění routeru stačí vložit aktivní 4G LTE SIM kartu pro integrovaný modem nebo připojit WAN/LAN kabel do standardního portu RJ45 a veškeré nastavení sítě proběhne automaticky. Router TP-LINK Archer MR200 je již k dispozici v prodejní síti partnerů společnosti TP-LINK, a to za doporučenou koncovou cenu 4 799 Kč.

Klíčové vlastnosti:

  • Sdílení 4G LTE připojení s rychlostí přenosu směrem k zařízení až 150 Mbit/s
  • Výkonné integrované antény zajišťují stabilní Wi-Fi připojení a širší pokrytí
  • Nevyžaduje konfiguraci, stačí vložit SIM kartu a zařízení zapnout
  • Umožňuje vytvořit Wi-Fi sítě ve dvou pásmech zároveň o rychlosti 300 Mbit/s (2,4 GHz) a 433 Mbit/s (5 GHz), celkem tedy až 733 Mbit/s
  • Výběr různých typů připojení díky integrovanému portu LAN/WAN
  • Podpora připojení ve všech generacích mobilních sítí
Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Sluchátka Niceboy HIVE bones využívají technologii vedení zvuku přes lícní kosti. Váš zvukovod zůstává stále otevřený, takže slyšíte zvuky okolí. Pro mne je toto nesporná výhoda, například při jízdě na kole nebo při běhání. Ten, kdo se naopak chce od okolních zvuků oprostit, tomu bychom je nedoporučovali.
Klasický tablet s Androidem naši redakci delší dobu míjí. Proč tedy nezkusit 8palcový tablet od španělského výrobce elektroniky (především audio techniky) Energy Sistem, který je na našem trhu novinkou a jako takový nabízí moderní operační systém Android 7.0 „Nougat”?
Z telefonu myPhone Hammer Iron 3 jsme příliš nadšení nebyli pro jeho hardwarovou nedostatečnost a absenci 4G. Výrobce však vyrukoval s modelem LTE, který vypadá stejně, uvnitř jde však o úplně jiný stroj. Přirovnali bychom jej ke Golfu GTI, ten je stále “lidovým” Golfem. Proti základnímu modelu s výkonem kolem 100 koní jde však o zcela jiný stroj, krotící stádo 230 plnokrevníků.
Klasický tablet s Androidem naši redakci delší dobu míjí. Proč tedy nezkusit 8palcový tablet od španělského výrobce elektroniky (především audio techniky) Energy Sistem, který je na našem trhu novinkou a jako takový nabízí moderní operační systém Android 7.0 „Nougat”?

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek