Čtvrtek , 23. 01. 2025

Zdeněk

Zotac ZBOX EN760 – našlápnutý prcek

28. 05. 2014

28. 05. 2014

Společnost Zotac nabízí nový typ maličkého počítače, který má vynikat kromě rozměrů také výkonem vhodným na hry. Plní, co slibuje? Tak trochu…

Sílu pro 3D hry počítači propůjčuje zejména procesor Intel Core i5 (4. generace) 4200U taktovaný na 1,6 GHz s TurboBoost frekvencí až 2,6 GHz a grafická karta nVidia GTX 860M – až 1097 MHz, 640 CUDA procesorů a 2 GB GDDR5 taktovaných efektivně na 5 GHz se 128bitovou sběrnicí. Ano, jde o notebookové komponenty.

Z dalších specifikací zmiňme 8 GB RAM, 1TB disk 5 400 ot., Wi-Fi 801.11ac a Bluetooth 4.0. Pevný disk při tom můžete vložit do klasického 2,5palcového slotu či také SSD do mSATA o velikosti až 64 GB. Celkově vzato nejde o úplně mizerné „vnitřnosti“, ale rozhodně nejde od plnohodnotné herní PC. Cenu zatím neznáme.

Zdroj: Zotac

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Hledáte videokameru téměř bez kompromisů a jste ochotni za ni zaplatit vyšší částku, pak zbystřete, protože společnost Canon dodala již na podzim roku 2017 trh model Legria GX10. Konstruktérům se vše povedlo implementovat do stále ještě poměrně kompaktního těla, které padne do ruky přímo dokonale a vy s ním ihned po prvním uchopení jakoby srostete v jeden celek. Jsem si vědom toho, že úvod článku může někomu připadat spíše jako reklamní sdělení. Nejde to však popsat jinak nežli v superlativech, a to téměř bez výhrad. Jednu tu ale pro vás přece mám. Je to můj náhled na dle mého přemrštěnou cenu. O tom ale až později.
Pro mnoho lidí neexistuje nic horšího, než když musí trávit nekonečné chvíle čekáním až skončí reklamy na YouTube. Když se poprvé objevila možnost předplatného bez reklam, pro řadu lidí to byla spása. Je ale neuvěřitelné, kolik lidé je ochotných platit za to, aby se nemuseli s reklamami trápit. YouTube dosáhl tento měsíc důležitého milníku pro své úrovně placené hudby a videa, když celosvětově překonal hranici 100 milionů odběratelů.
Bezdrátová komunikace je výsadou našeho propojeného světa, od útulných koutů sousedských knihoven, kde studenti připojují své notebooky k síti Wi-Fi, až po vzdálené základny v Antarktidě, kde vědci monitorují počasí. Zatímco žasneme nad rychlostí našich současných sítí, výzkumní pracovníci po celém světě se již dívají za hranice 5G, aby utvářeli budoucnost komunikace v sítích 6G. Dokážete si představit svět, kde okamžitá komunikace pohání zážitky z virtuální reality nebo umožňuje chirurgům ovládat roboty na míle daleko?

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek