Sobota , 21. 09. 2024

Matouš

Apple iTunes Store nakráčel do Česka

01. 10. 2011

01. 10. 2011

Dlouho jsme jen breptali, že v USA mají nedozírné možnosti individuálního přístupu k multimédiím, hudbě, filmům a seriálům přes internet. Světová jednička v poskytování těchto služeb, Apple iTunes, je nyní dostupná i v Česku.

iTunes Store je online obchod s hudbou a dalšími multimédii. Vyberete si, co chcete, zaplatíte, stáhnete, konzumujete. Jedna písnička stojí necelé euro, album potom deset eur. Formát audia je v AAC a 256 kbps bez ochrany proti kopírování (DRM). S filmy a seriály to není právě žhavé, protože jsou na ně velmi často aplikovány geografické restrikce a těžko u zahraničních filmů očekávat např. české titulky. Takže vlastně nic světoborného se zatím nestalo… Škoda, protože existuje i velmi slušný a cenově dostupný MMC přehrávač k televizi Apple TV. 

Apple iTunes Store není určen jen majitelům zařízení Apple, ale využít jej může kdokoli. Aplikace je dostupná např. i pro Windows. Více na http://www.apple.com/cz/itunes/

Do budoucna se snad ale můžeme těšit, že některá z podobných služeb nabídne alespoň konzumace čehokoli z obrovské databáze za nevelký měsíční poplatek. Mluví se o Amazonu, ale v Česku je prý na spadnutí i nová služba Music Jet, která to bude umožňovat. A na filmy tu máme už teď TopFun

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Záludná otázka – víte, kdy vznikl první chytrý telefon? Applu je z velké části přisuzováno to, že v roce 2007 zahájil boom chytrých telefonů s původním iPhonem. Samozřejmě, že iPhone nebyl první smartphone – ten přišel o mnoho let dříve a překvapivě nenesl jméno BlackBerry nebo Nokia. Pojďme se trochu vzdělat v historii smartphonů.
Digitální bezpečnost není vázaná jen na období Vánoc, ale je aktuální po celý rok. V našem článku se zaměříme na to, jak efektivně chránit sebe a své blízké před online hrozbami. Od tipů na bezpečná hesla až po prevenci phishingu - získáte praktické rady a informace, které vám pomohou udržet digitální bezpečnost v každodenním životě.
Polská značka nás nedávno vcelku překvapila sluchátky Argon 600, a proto jsme se již bez větších předsudků pustili i do testování herní myši Krypton 550. Produktoví specialisté si evidentně libují v chemických názvech vzácných plynů, nemyslíte? Jak tedy zvládají navrhnout herní myš?
Bezdrátová komunikace je výsadou našeho propojeného světa, od útulných koutů sousedských knihoven, kde studenti připojují své notebooky k síti Wi-Fi, až po vzdálené základny v Antarktidě, kde vědci monitorují počasí. Zatímco žasneme nad rychlostí našich současných sítí, výzkumní pracovníci po celém světě se již dívají za hranice 5G, aby utvářeli budoucnost komunikace v sítích 6G. Dokážete si představit svět, kde okamžitá komunikace pohání zážitky z virtuální reality nebo umožňuje chirurgům ovládat roboty na míle daleko?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek