Šíření obsahu generovaného umělou inteligencí je přílivová vlna, kterou nelze zastavit, a sociální sítě jako Facebook jsou toho plné. Jak tedy můžete tento obsah rozpoznat a proč je seriózně sdílen?
Na trhu jsou k dostání velkokapacitní 2,5palcové pevné disky. Tato velikost bývá určena pro notebooky, ale u těchto modelů to neplatí. Mají totiž namísto 7 nebo 9,5 mm výšku plných 15 milimetrů. Takže kam s nimi? Do NASu, nebo do miniaturních desktopů či HTPC?
© 2017 - 2024 digilidi.cz
16 komentářů
Re: ČRa testují DVB-T2, budoucnost pozemního TV vysílání
Tak to jsou idio.ti na n-tou….
Loni jsme si koupil TV za 30000,- s MPEG-4 s tím, že jsem připraven na HD vysílání.
A teď zjišťuju, že mi ta TV je na hov.no!!!
Tak já ji odvezu na slavné ČRa a ať mi vrátí mé tvrdě vydřené a našetřené peníze.
Ty mago.ři si asi myslí, že každý vydělává jenom proto, abych si mohl každý půl rok kupovat novou telku. A to potom zase příjdou stím, že se zavede DVB-T3 kvůli poprděný 3D technologii. To jsou pitomci jako ty v parlamentu….
Nemám slov a mám zkažený celý víkend, dopr…. s nima !!!
Re: ČRa testují DVB-T2, budoucnost pozemního TV vysílání
Možná, a to opravdu jenom možná, půjde upgradem firmwaru zajistit podpora DVB-T2. Protože klíčová je podpora MPEG-4, které je snad stejné… asi bude záležet na výrobci a na konrétní TV… Ale idioti to jsou, o tom žádná.
Re: ČRa testují DVB-T2, budoucnost pozemního TV vysílání
nesdilim optimismus kohokoliv, kdo si mysli, ze zmena dvb-t na dvbt2 je otazkou firmware 🙂
to opravdu neni…
http://www.reghardware.co.uk/2009/11/23/freeview_hd_questions_answered/print.html
cituji:
Can an existing receiver be upgraded?
No. DVB-T2 isn’t a question of firmware. It requires compliant tuner modules which receive the broadcasts and feed the transport stream data to the rest of the system. It’s much more complex than DVB-T, and as the tuners use dedicated silicon, they can’t be upgraded. A DVB-T tuner won’t make any sense of a DVB-T2 signal, no matter what software the rest of the system has.
Re: ČRa testují DVB-T2, budoucnost pozemního TV vysílání
Jenže autor myslel mpeg4 tuner a následně změnit firmware v mpeg4 – nikoliv v mpeg2. DVB-T na T2 firmwarem nikdo nezmění.
Re: ČRa testují DVB-T2, budoucnost pozemního TV vysílání
Měli by jste dát tuto zprávu do TV novin, aby si lidi uvědomili, že nemá cenu dnes kupovat předražený TV, když za chvilku jim budou na hov.no a budou si k nim muset kupovat set-top boxy – nebo přejít na satelit.
Už vidím ty filmový maniaky který si letos berou na splátky cca 60000,- na 3D televize, a než ji splatí, můžou kupovat novou s DVB-T2 a 3D. Ty budou strašně šťastný co ty inženýři vymýšlí za kraviny. Tak nějak mi to smrdí i nějakým tím lobingem ze strany výrobců TV.
Omezení životnosti
Univerzální omezení životnosti veškeré elektroniky je prolobované už několik let:
http://www.digilidi.cz/pruzkum-televize-v-roce-2010#comment-5533
Upgrady firmwarů poskytované „značkovými“ výrobci pouze odstraňují zjevné chyby výrobků, ale prakticky nikdy nepřinášejí žádné nové funkce prodlužující morální životnost výrobků.
I kdyby změna z DVB-T na DVB-T2 byla proveditelná úpravou firmwaru, tak upravený firmware výrobci poskytnou maximálně na aktuálně prodávané modely v době přechodu, ale na „loňské“ a starší modely rozhodně ne. Zaprvé mají zájem prodávat nové modely a zadruhé jsou úpravy firmwarů vícenáklady, které by jim v tomto případě nic nepřinesly – naopak.
Navíc mi připadá komická představa, jak „globální“ výrobci řeší za své peníze změnu technologie pozemního vysílání v pidizemičce, o které ani neví, kde se nachází …
Re: Omezení životnosti
To je vše pravda. Nicméně v Británii se něco podobného řešilo a Panasonic zde nové firmwary uvedl – nejspíše ale opravdu jen na nejnovější modely, které na to v tomto případě měli i HW výbavu.
Re: Omezení životnosti
no moc viru v to nemam
nejaky link na potvrzeni zvesti, ze u Panaku doslo k necemu takovemu?
Re: ČRa testují DVB-T2, budoucnost pozemního TV vysílání
myslim, ze to kazdy chapeme jinak…
ja ten clanek, tedy poznamky redaktora digilidi.cz ctu tak, ze:
cituji autora
„Přitom stačilo pár let zpět změnit koncepci a zapomenout alespoň na MPEG-2 a použít MPEG-4.“
> mluvi o v soucasnosti zavadenem dvbt a svem prani, aby bylo toto dvbt v mpeg4 kodovani
misto v soucasnoti pouzivaneho mpeg2
a dale cituji
„Přechod na DVB-T2 by byl nyní snažší (jen upgradem firmwaru), nebo by nebyl ještě několik let nutný.“
> muj vyklad je, ze po zavedenem dvbt s mpeg4 (vyse zminene nerealizovane prani) by byl prechod na dvbt2 snazsi (resp. nebyl delsi dobu nutny), na coz ja reaguji tim, ze firmwarem v STB s dvbt zmenu na dvbt2 nelze realizovat… a je uplne jedno, jestli vase TV/STB umi jak mpeg2 tak mpeg4 (posledni modely samsung, panasonic, lg… atp)
o nutnosti vubec prechazet na dvbt2 (pokud(!) by tu byla kombinace dvbt/mpeg4) nedokazu polemizovat… ale muj osobni nazor je, ze by to vzalo podobny smer, jaky se ted snazi CRa natlakem uskutecnit…
Re: ČRa testují DVB-T2, budoucnost pozemního TV vysílání
OK, ta poznámka o upradu firmwaru na DVB-T2 je mylná a smažu ji.
Nicméně si myslím, že pokud bychom v minulosti opravdu začali/přešli na MPEG-4 v DVB-T, nebylo by dnes nutné pomýšlet na DVB-T2. Navíc, v některých TV lze přidat podporu MPEG-4 v DVB-T i pomocí doplňkové CI karty (Panasonic Viera…). CI karta sice většinou neumí HD rozlišení, ale i tak by to mohlo být použitelné na MPEG-4 v SD rozlišení.
Re: ČRa testují DVB-T2, budoucnost pozemního TV vysílání
Já taky a to jsem speciálně psala na ČT kde jsem byla ujištěna, že DVB-T a DVB-T2 budou kompatibilní a pokud chci koupit TV, ke které nebudu potřebovat STB tak si mám koupit s kompresí MPEG4 … když jsem se po roce dotazovala jak to tedy je, že jsem si na základě jejich rady koupila drahou TV tak mi nikdo neodpověděl