Úterý , 26. 11. 2024

Artur

Spousty souborů, videa, obrázky a hudba se závratnou rychlostí rozrůstají, a už ani nevíme, kam s nimi. Než bude vše přístupné a dostupné online ještě chvíli potrvá, a tak se v mezičase můžeme upírat jedině k pevným diskům. A pokud to má mít řád a efekt, chce to síťové úložiště NAS.

Diskuze k článku

10 komentářů

  1. Re: Filmy, hudba, fotky: Kam s nimi? Na pevný disk a NAS!
    Mohu potvrdit. Mam D-link DNS-323, v nem jeden WD Green Power 1 TB a jeden starsi Seagate Baracuda 500GB a je to opravdu pohodlne. Konecne mohu na data pristupovat ze kterehokoli pocitace v domacnosti bez omezeni.
    Co se tyka uspor, zarizeni po 10ti minutach necinnosti vypne disky (kazdy zvlast, takze kdyz se saha jen na jeden disk, ten druhy spi).
    S vypinanim disku je nekdy trochu problem, protoze MS Win Vista nekdy maji problem pripojit jednotku, pokud disky spi. To je obzvlast mrzute, kdyz na MS Win Vista bezi MCE. System nabehne za 2 sekundy, ale protoze se disk neprobudi vcas, uloziste je nedostupne. MS Win XP tento problem nemaji. Ty ho probudi vzdy a diskovou jednotku pripoji. Resil jste nekdo tedno problem?

    1. Re: Filmy, hudba, fotky: Kam s nimi? Na pevný disk a NAS!
      Jedine snad zkusit až opožděné připojení jednotky – s pomocí Plánovače úloh (Schedulleru). Ale nezkoušel jsem…

    1. Re: Trochu drahé?
      Jakto? Vždyť 2 disky po 4 TB vyjdou na 330 Eur. A k tomu NAS určitě za méně, než zbude do 900 Euro. Samozřejmě záleží i na kvalitě NASu a tím i jeho ceně, ale 900 Eur je rozpočet už dost nastřelený…

        1. Re: Trochu drahé?
          Tak jasné, ale není nutné používat hned ty nejdražší serverové disky, když na ně nemám, že… Třeba takový Seagate Pipeline poslouží také dobře.

  2. Re: Kam ukládat filmy, hudbu a fotky? Na datové úložiště NAS
    Svého času jsem si koupil multimediální centrum Eaget M7 které může taky sloužit jako jednoduchý NAS , dá se k němu přistupovat třemi způsoby , wifi je trochu komplikovanější ale jde to. Problém byl s hlučností a rychlostí. Hluk jsem vyřešil systémem “ a je to “ , HDD jsem dal bokem a ventilátor jsem odpojil.Nezaznamenal jsem zatím žádný problém.Jednoúčelové zařízení je ale lepší. Takhle MC vypínám a zapnu jej když zapínám pc , což je defakto pořád když jsem doma.Přistupuji k němu ze dvou pc , a mám to napojené na tv a av receicer.Tedy ty pc přes wifi .

  3. Re: Kam ukládat filmy, hudbu a fotky? Na datové úložiště NAS
    Aktuálně patří do NASU k nejlepším diskům řada WD RED. Nejnižší cena je u 3 TB ale 2800 korun. Za 2250 Kč se ale dá sehnat Toshiba 3TB, DT01ACA300, o které se málo ví a je jen v některých shopech. Jde o dobrý disk, ale má 7200 otáček, což je vhodné spíše tam, kde je třeba výkon, v NASU je to zbytečné. Ale cena slušná.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Výběr článků

Je tomu několik let, co jsem si kupoval auto a napadlo mě, jak by mělo být možnostech dnešních technologií jednoduché vlastnit věcičku, která by mi auto lokalizovala a dala vědět, kde se zrovna nachází. Profesionální monitorovací systémy byly nad moje (a obecně hodně předražené) možnosti. A nyní přichází Lamax s touto myšlenkou. Uchopili tento nápad za správný konec? Co vše vlastně za své peníze dostaneme?
Pro mnoho lidí neexistuje nic horšího, než když musí trávit nekonečné chvíle čekáním až skončí reklamy na YouTube. Když se poprvé objevila možnost předplatného bez reklam, pro řadu lidí to byla spása. Je ale neuvěřitelné, kolik lidé je ochotných platit za to, aby se nemuseli s reklamami trápit. YouTube dosáhl tento měsíc důležitého milníku pro své úrovně placené hudby a videa, když celosvětově překonal hranici 100 milionů odběratelů.
V moderním světě, kde první dojem může hrát velkou roli, má tisk kvalitních etiket zásadní význam. Etikety nesou nejen informace, ale i identitu vaší značky. A aby byla tato identita zachycena co nejpřesněji a nejvýrazněji, je potřebná tiskárna štítků, která spojuje technickou preciznost s kreativním potenciálem.

Nepřehlédněte

Každému z nás se jistě stalo, že jsme omylem smazali soubor, zavadili o Delete, anebo se k němu chtěli později vrátit. První možností je Koš ve Windows již od pradávna. Co dělat, když jste jej vysypali (často automaticky), anebo jste tak učinili např. na paměťové kartě či flash disku, kde koš není nastaven? Zde přichází ke slovu různé utility, které data dokáží „vytáhnou ze záhrobí“. Jako dnes testovaný program EaseUS Data Recovery Wizard.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek