Středa , 15. 01. 2025

Alice

Externí USB 3.1 rámeček a PCI-E řadič

25. 05. 2015

25. 05. 2015

Čínská společnost Sharkoon uvedla dva nové produkty cílené na nadšence, kteří chtějí zítřek již dnes. Prvním je externí box pro 2,5palcový disk QuickStore Portable USB 3.1, druhou novinkou je rozšiřující karta pro sběrnici PCI Express se dvěma porty.

TIP: Jaká je skutečná rychlost USB 3.1?

Box, velký 3,4 × 8,5 × 1,4 cm, pojme disky SATA 3.0 do výšky 9,5mm a nevyžaduje ani šroubovák. Hmotnost nepřekročí 54 g. Řadič výrobce zvolil ASMedia ASM1142. Nevyužívá nový typ konektoru typu C, ale klasický typ A a dvojitý mikro B port. Cena činí 35 EUR (asi 960 Kč).

Zadní SATA konektor slouží pro napájení karty.

Karta váš počítač obohatí o zmíněné dva USB 3.1 porty typ A (klasické USB) s teoretickou přenosovou rychlostí 10 Bit/s za sumu 35 EUR (asi 960 Kč). Vyžaduje Windows 7 / 8 a podporuje standard PCI-E 2.0 a 3.0.

Zdroj: Sharkoon

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Satelitní příjem je velkou konkurencí pozemního vysílání. Má své nevýhody, ale jeho výhody převažují. Zjistěte vše o tomto způsobu příjmu televizního vysílání. Vysvětlíme si jak technologii, kterou jsou vybaveny satelitní přijímače, tak i možnosti naladění, nastavení paraboly, propojení a výběr vhodných prvků a poskytovatele vysílání.

Vega je jednou z nejjasnějších hvězd na našem nebi. Dokáže však základní model značky Niceboy zazářit v recenzi? Zaujal nás hlavně nízkou cenou 990 Kč, která z ní činí nejlevnější akční kameru, jakou jsme měli v redakci k testování. Papírově neslibuje zázraky, ale papír je jedna věc, nás zajímala realita.
Každému z nás se jistě stalo, že jsme omylem smazali soubor, zavadili o Delete, anebo se k němu chtěli později vrátit. První možností je Koš ve Windows již od pradávna. Co dělat, když jste jej vysypali (často automaticky), anebo jste tak učinili např. na paměťové kartě či flash disku, kde koš není nastaven? Zde přichází ke slovu různé utility, které data dokáží „vytáhnou ze záhrobí“. Jako dnes testovaný program EaseUS Data Recovery Wizard.
Digitální bezpečnost není vázaná jen na období Vánoc, ale je aktuální po celý rok. V našem článku se zaměříme na to, jak efektivně chránit sebe a své blízké před online hrozbami. Od tipů na bezpečná hesla až po prevenci phishingu - získáte praktické rady a informace, které vám pomohou udržet digitální bezpečnost v každodenním životě.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek