Neděle , 21. 04. 2024

Marcela

Největší SSD má (zatím) 3 TB

20. 02. 2015

20. 02. 2015

Společnost Fixstars oznámila začátek prodejů svého enterprise produktu SSD-3000M s kapacitou nemalé 3 TB v severní Americe. Ještě během prvního čtvrtletí 2015 výrobce plánuje 5TB model.

TIP: Samsung oznámil SSD se 3bitovými 3D V-NAND, SSD Reactor pojme 1 TB dat

Poku jde o rychlost čtení, nabízí 520 MB/s a při zápisu 350 MB/s v „boost módu“ až 500 MB/s, což nevypadá vůbec zle – zejména pokud jde o zápis. Výrobce navíc sleduje konstantní rychlost bez větších výkyvů.

Nejde tedy o disk do notebooku, i když by i v něm asi běžel, ale výrobek určený do profesionálního nasazení, kde dochází k přenosu velkého množství dat – např. zpracování videa, 3D modelování. Záruku bychom proto očekávali též nadstandardní, ta naopak poskytována pouze po dobu 1 roku. Spotřeba nepřekročí 3 W.

Zdroje: Fixstars, TechPowerUp

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Sluchátka Lamax Base1 již “z praku” nabízejí dobrý poměr ceny a výkonu - 790 Kč neomráčí ani méně movité. Nabízejí kromě klasické reprodukce přes Bluetooth 5.0 i audio kabel (když se vybijí) specialitku v podobě přehrávání hudby z micro SD karty (podobně jako drobný bezdrátový reproduktor Sphere SP-1). Umí být autonomním přehrávačem hudby umístěným přímo na hlavě. Tím z masy sluchátek na trhu vyčnívají podobně jako doga na výstavě beaglů.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek