Neděle , 28. 05. 2023

Vilém

Největší SSD má (zatím) 3 TB

20. 02. 2015

20. 02. 2015

Společnost Fixstars oznámila začátek prodejů svého enterprise produktu SSD-3000M s kapacitou nemalé 3 TB v severní Americe. Ještě během prvního čtvrtletí 2015 výrobce plánuje 5TB model.

TIP: Samsung oznámil SSD se 3bitovými 3D V-NAND, SSD Reactor pojme 1 TB dat

Poku jde o rychlost čtení, nabízí 520 MB/s a při zápisu 350 MB/s v „boost módu“ až 500 MB/s, což nevypadá vůbec zle – zejména pokud jde o zápis. Výrobce navíc sleduje konstantní rychlost bez větších výkyvů.

Nejde tedy o disk do notebooku, i když by i v něm asi běžel, ale výrobek určený do profesionálního nasazení, kde dochází k přenosu velkého množství dat – např. zpracování videa, 3D modelování. Záruku bychom proto očekávali též nadstandardní, ta naopak poskytována pouze po dobu 1 roku. Spotřeba nepřekročí 3 W.

Zdroje: Fixstars, TechPowerUp

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Spolu s novým laptopem VisionBook 14Wa s volným slotem pro 2,5palcový disk jsme se rozhodli otestovat jeho možnosti i pomocí SSD disku Transcend SSD230S. S kapacitou 512 GB zaplatíte sice jen o tisícovku méně než za notebook, přesto ale zkusme ilustrovat možný přínos pro slabší stroje.

Tradiční americká firma Motorola se v roce 2011 rozdělila na dvě části. Divizi, která má na starost vývoj a výrobu mobilních zařízení (Motorola Mobility) v roce 2014 koupila firma Lenovo. Nyní, po cca 2 letech reorganizace, přichází na český trh značka Moto.

Před nějakým časem jsme měli v rukou MXQPiPO TV a Remix Mini, čili zařízení, která činí televizor „chytřejší“. Nyní jsem dostal k dispozici další mini PC - model Xtreamer mxV v České republice distribuovaný firmou Umax. Dle samotného vyjádření výrobce je jejich cílem vytvářet cenově dostupná zařízení pro pohodlné přehrávání multimédií. Ve svém portfoliu nabízí spoustu modelů, jen sám model mxV, který je předmětem této recenze, má hned další dvě verze – Plus a Pro.

Druhá, resp. třetí, herní sluchátka od polské značky Genesis, udělají pod stromečkem radost. Už jenom ta velikost krabice… Dítě pak místo bot vybalí sluchátka a to jej jistě potěší. Znalci komedie Pelíšky si jistě vzpomenou na obdobnou scénu. Nicméně nic zde není samoúčelné, krabice skrývá haldu příslušenství a Neon 750 působí opravdu monstrózním dojmem.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek