Sobota , 20. 04. 2024

Marcela

Externí USB 3.1 rámeček a PCI-E řadič

25. 05. 2015

25. 05. 2015

Čínská společnost Sharkoon uvedla dva nové produkty cílené na nadšence, kteří chtějí zítřek již dnes. Prvním je externí box pro 2,5palcový disk QuickStore Portable USB 3.1, druhou novinkou je rozšiřující karta pro sběrnici PCI Express se dvěma porty.

TIP: Jaká je skutečná rychlost USB 3.1?

Box, velký 3,4 × 8,5 × 1,4 cm, pojme disky SATA 3.0 do výšky 9,5mm a nevyžaduje ani šroubovák. Hmotnost nepřekročí 54 g. Řadič výrobce zvolil ASMedia ASM1142. Nevyužívá nový typ konektoru typu C, ale klasický typ A a dvojitý mikro B port. Cena činí 35 EUR (asi 960 Kč).

Zadní SATA konektor slouží pro napájení karty.

Karta váš počítač obohatí o zmíněné dva USB 3.1 porty typ A (klasické USB) s teoretickou přenosovou rychlostí 10 Bit/s za sumu 35 EUR (asi 960 Kč). Vyžaduje Windows 7 / 8 a podporuje standard PCI-E 2.0 a 3.0.

Zdroj: Sharkoon

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Sluchátka Niceboy HIVE bones využívají technologii vedení zvuku přes lícní kosti. Váš zvukovod zůstává stále otevřený, takže slyšíte zvuky okolí. Pro mne je toto nesporná výhoda, například při jízdě na kole nebo při běhání. Ten, kdo se naopak chce od okolních zvuků oprostit, tomu bychom je nedoporučovali.
Přinášíme unboxing video sluchátek Niceboy HIVE Pins, která již mají noevé logo a také nabízí Bluetooth 5.0 pro zaručený kvalitní přenos zvuku. Krytí IPx4 sluchátkům zaručuje bezpečné používání v dešti a díky třem velikostem nástavců padnou do každého ucha. A hlavní má být nárůst výdrže oproti pědchůdcům při dobrém poměru cena/výkon.
Na jaře jsem si vyzkoušel první sluchátka od firmy Lamax, jednalo se konkrétně o model Elite E-1. A byl jsem velmi mile překvapen. Na podzim jsem dostal k dispozici sluchátka Blaze B-1, která se v portfoliu firmy Lamax nachází ve spektru levnějších modelů (cena 1 190 Kč). Otázka tedy je, zda milé překvapení z Elite E-1 přetrvalo.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek