Neděle , 28. 05. 2023

Vilém

Sharp vyvíjí bezrámové displeje

22. 06. 2014

22. 06. 2014

Společnost Sharp vyvíjí novou generaci bezrámových displejů Free-Form Displey, které mohou nabývat rozličných tvarů. Staví na IGZO technologii a speciálních patentovaných obvodech.

Informace, že současné displeje mají pouze tvar pravoúhelníků (obdelníků), asi nikoho nešokuje. To konkrétně chce Sharp změnit. Displej FFD se má obejít bez řídícího okruhu (tzv. gate driver), protože jeho funkcionalitu nahradí jednotlivé pixely. Prototyp vidíte na fotografii. Kdy se dočkáme masové produkce zůstává ve hvězdách.

Zkratka IGZO skrývá počáteční písmena prvků, polovodičů, využívaných v displejích, jedná se o indium, galium, zinek a kyslík. Díky tomu lze vyrábět displeje s vysokým rozlišením i o malé úhlopříčce.

Zdroj: DigiTimes

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Routerů naleznete na trhu celou řadu (od levných po drahé). Archer C1200 patří k těm dražším, cenu však ospravedlňují jeho schopnosti, které jej řadí do třídy high-endu. Kromě běžných věcí umí vytvořit síťový disk z USB nebo síťovou tiskárnu ze zcela obyčejné a oddělit několik sítí – rychlou 300 Mbit/s a rychlejší 800 Mbit/s. Zde hledejme základ názvu AC1200 – v teoretické přenosové rychlosti 1200 Mbit/s.

Nepřehlédněte

Niceboy nás zahrnul novinkami na léto, které jistě byly možnými kandidáty na dárky za vysvědčení. Do této doby byla řada RAZE hlavně odolnými reproduktory bez dalšího pozlátka (levný RAZE mini nepočítejme) v podobě rádia apod. Právě ego to mění a přináší věci, které z něj činí plnohodnotný přehrávač hudby.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek