Úterý , 21. 05. 2024

Monika

Sharp vyvíjí bezrámové displeje

22. 06. 2014

22. 06. 2014

Společnost Sharp vyvíjí novou generaci bezrámových displejů Free-Form Displey, které mohou nabývat rozličných tvarů. Staví na IGZO technologii a speciálních patentovaných obvodech.

Informace, že současné displeje mají pouze tvar pravoúhelníků (obdelníků), asi nikoho nešokuje. To konkrétně chce Sharp změnit. Displej FFD se má obejít bez řídícího okruhu (tzv. gate driver), protože jeho funkcionalitu nahradí jednotlivé pixely. Prototyp vidíte na fotografii. Kdy se dočkáme masové produkce zůstává ve hvězdách.

Zkratka IGZO skrývá počáteční písmena prvků, polovodičů, využívaných v displejích, jedná se o indium, galium, zinek a kyslík. Díky tomu lze vyrábět displeje s vysokým rozlišením i o malé úhlopříčce.

Zdroj: DigiTimes

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Lamax před Vánoci chrlil jednu novinku za druhou, podobně jako konkurence. Nabídka se potěšitelně rozrostla o další a další zařízení, zejména v oblasti těch "chytrých". Lamax startoval na trhu s akčními kamerami, přidal reproduktory a sluchátka. Ty mám od nich dosud nejraději. Posledním kouskem, který jsem mohl vyzkoušet, je model Street2, jenž se s pořizovací cenou 890 Kč řadí mezi dostupnější bezdrátové reproduktory. Na cenové akce si zatím musíme počkat.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek