Sobota , 15. 06. 2024

Roland

ARM Cortex-M7 – mozek pro auto i ledničku

28. 09. 2014

28. 09. 2014

Společnost ARM nedávno představila nový 32bitový procesor, který nemíří do tabletů a telefonů, které opanuje rodina čipů ARM Cortex-A. Inteligenci dodá třeba ledničce či autům.

Také rodina M čítá několik typů procesorů, avšak M7 přebírá trůn výkonnostního krále v této modelové řadě s maximání frekvencí 400 MHz. Výrobní proces je 28nm.

TIP: Více síly pro tablety s ARM Cortex-A17

Výkon při tom činí 5 bodů na 1 MHz v CoreMarku, což odpovídá až 2 000 bodům. Pro představu uveďme, že takový Cortex-A15 dosahuje 9,36 bodů / MHz a Intel Atom D525 vygeneruje 5,04 bodů / MHz. Abychom si udělali lepší představu, o jak velký trh se jedná, uveďme, že za rok 2013 se celkově prodaly bezmála 3 miliardy procesorů ARM.

Zdroje: EEMBC, ARM

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Každému z nás se jistě stalo, že jsme omylem smazali soubor, zavadili o Delete, anebo se k němu chtěli později vrátit. První možností je Koš ve Windows již od pradávna. Co dělat, když jste jej vysypali (často automaticky), anebo jste tak učinili např. na paměťové kartě či flash disku, kde koš není nastaven? Zde přichází ke slovu různé utility, které data dokáží „vytáhnou ze záhrobí“. Jako dnes testovaný program EaseUS Data Recovery Wizard.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek