Neděle , 28. 05. 2023

Valdemar

ARM Cortex-M7 – mozek pro auto i ledničku

28. 09. 2014

28. 09. 2014

Společnost ARM nedávno představila nový 32bitový procesor, který nemíří do tabletů a telefonů, které opanuje rodina čipů ARM Cortex-A. Inteligenci dodá třeba ledničce či autům.

Také rodina M čítá několik typů procesorů, avšak M7 přebírá trůn výkonnostního krále v této modelové řadě s maximání frekvencí 400 MHz. Výrobní proces je 28nm.

TIP: Více síly pro tablety s ARM Cortex-A17

Výkon při tom činí 5 bodů na 1 MHz v CoreMarku, což odpovídá až 2 000 bodům. Pro představu uveďme, že takový Cortex-A15 dosahuje 9,36 bodů / MHz a Intel Atom D525 vygeneruje 5,04 bodů / MHz. Abychom si udělali lepší představu, o jak velký trh se jedná, uveďme, že za rok 2013 se celkově prodaly bezmála 3 miliardy procesorů ARM.

Zdroje: EEMBC, ARM

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Tisk na barevných inkoustových tiskárnách už dávno nemusí patřit k těm nejdražším. Naopak, díky nádržím na inkoust, který se jednou za čas jednoduše dotankuje, jde o tisk velmi levný. Srovnatelný s tiskem laserovým. Jak si vedla v našem testu tiskárna Epson L3060? A zmíníme se i o konkurenční rivalce Brother DCP-T500W.
Lamax před Vánoci chrlil jednu novinku za druhou, podobně jako konkurence. Nabídka se potěšitelně rozrostla o další a další zařízení, zejména v oblasti těch "chytrých". Lamax startoval na trhu s akčními kamerami, přidal reproduktory a sluchátka. Ty mám od nich dosud nejraději. Posledním kouskem, který jsem mohl vyzkoušet, je model Street2, jenž se s pořizovací cenou 890 Kč řadí mezi dostupnější bezdrátové reproduktory. Na cenové akce si zatím musíme počkat.
Po odolném reproduktoru, který jsem pořádně potrápil, si dnes představíme další kousek, který sice autem přejíždět nehodláme, ale pod vodu se koukne – nabízí krytí IPx7. Zaujmout chce jinými zbraněmi – kvalitním prostorovým zvukem, dobrými basy, výkonem 12 W a výdrží akumulátoru přes 7 hodin.
Sluchátka Niceboy HIVE bones využívají technologii vedení zvuku přes lícní kosti. Váš zvukovod zůstává stále otevřený, takže slyšíte zvuky okolí. Pro mne je toto nesporná výhoda, například při jízdě na kole nebo při běhání. Ten, kdo se naopak chce od okolních zvuků oprostit, tomu bychom je nedoporučovali.
Těsně před Vánoci přinášíme srovnávací test čtyř malých bezdrátových reproduktorů, které se jistě ocitnou v hledáčku nejednoho „ježíška”: novinku Energy Music Box 1+ Pear, léty ověřený Lamax Sphere SP-1, nedávno zlevněný Niceboy Raze Mini a základní model Sony SRS-XB01. Který bychom doporučili?

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek