Neděle , 03. 12. 2023

Svatoslav

ARM Cortex-M7 – mozek pro auto i ledničku

28. 09. 2014

28. 09. 2014

Společnost ARM nedávno představila nový 32bitový procesor, který nemíří do tabletů a telefonů, které opanuje rodina čipů ARM Cortex-A. Inteligenci dodá třeba ledničce či autům.

Také rodina M čítá několik typů procesorů, avšak M7 přebírá trůn výkonnostního krále v této modelové řadě s maximání frekvencí 400 MHz. Výrobní proces je 28nm.

TIP: Více síly pro tablety s ARM Cortex-A17

Výkon při tom činí 5 bodů na 1 MHz v CoreMarku, což odpovídá až 2 000 bodům. Pro představu uveďme, že takový Cortex-A15 dosahuje 9,36 bodů / MHz a Intel Atom D525 vygeneruje 5,04 bodů / MHz. Abychom si udělali lepší představu, o jak velký trh se jedná, uveďme, že za rok 2013 se celkově prodaly bezmála 3 miliardy procesorů ARM.

Zdroje: EEMBC, ARM

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Niceboy roste. Firma, která se v nedávné době přihlásila ke sponzoringu české fotbalové reprezentace, nemůže mít malé cíle. Již drahnou dobu Niceboy nevyhledávám jen skrze reproduktory a sluchátka, svůj nabízený sortiment značně rozšiřuje. Jako téměř nesportovec, jsem se podíval na základní fitness náramek X-fit ACTIVE. Ale až tak základní mi nepřipadá.
Tisk na barevných inkoustových tiskárnách už dávno nemusí patřit k těm nejdražším. Naopak, díky nádržím na inkoust, který se jednou za čas jednoduše dotankuje, jde o tisk velmi levný. Srovnatelný s tiskem laserovým. Jak si vedla v našem testu tiskárna Epson L3060? A zmíníme se i o konkurenční rivalce Brother DCP-T500W.
Spolu s novým laptopem VisionBook 14Wa s volným slotem pro 2,5palcový disk jsme se rozhodli otestovat jeho možnosti i pomocí SSD disku Transcend SSD230S. S kapacitou 512 GB zaplatíte sice jen o tisícovku méně než za notebook, přesto ale zkusme ilustrovat možný přínos pro slabší stroje.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek