Úterý , 28. 11. 2023

René

Samsung oznámil čip Exynos 7 Octa

20. 10. 2014

20. 10. 2014

Jde o ARM čip Exynos 5433 z nového Samsungu Galaxy Note 4, který dostal jen líbivější jméno. Podobně jako Microsoft u svých nejnovějších Windows u něj Samsung přeskočil očekávanou pořadovou číslovku 6, skočil rovnou na 7. CPU je 64bitové, má celkem 8 jader.

TIP: ARM Cortex-M7 – mozek pro auto i ledničku, Google rozšiřuje cukrárnu – Android 5 neboli „Lízátko“

Vyráběn je 20nm procesem, disponuje čtyřmi jádry Cortex-A53 a čtyřmi Cortex-A57, což HMP procesoru (Heterogeneous Multi Processing) dle výrobce stačí na 57% nárůst výkonu oproti předchozí generaci Exynos 5 Octa. A aby té chvály nebylo málo, grafické jádro Mali T-760 GPU přinese 74% výkonnostní nárůst. Vestavěný Image Signal Processor (ISP) zvládne obsloužit 16Mpix zadní kameru a 5Mpix přední v rychlosti 30 FPS současně.

Zdroje: Samsung, Tom´s Hardware

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Dalším zástupcem herních periferií značky Genesis, kterého vám představíme, je vrcholný model sluchátek Neon 750 RGB. Ty mají tradičně velmi bohatou výbavu včetně obalu pro přenos. Zaujmout chtějí mimo jiné aktivním osvětlením, které je přímo nabíjeno USB portem.
Dalším z videí z rozbalování budou multiplatformní sluchátka, která můžete používat s konzolemi PS4, Xbox One, Nintendo Switch, stolním počítačem a také nejnovějšími notebooky i telefony, od polské herní značky Genesis (založené roku 2013). Nabízí tkaninou chráněný audio kabel, zásuvný mikrofon a masivní náušníky, slibující dobrý zvuk...

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek