Čtvrtek , 08. 06. 2023

Medard

Samsung oznámil čip Exynos 7 Octa

20. 10. 2014

20. 10. 2014

Jde o ARM čip Exynos 5433 z nového Samsungu Galaxy Note 4, který dostal jen líbivější jméno. Podobně jako Microsoft u svých nejnovějších Windows u něj Samsung přeskočil očekávanou pořadovou číslovku 6, skočil rovnou na 7. CPU je 64bitové, má celkem 8 jader.

TIP: ARM Cortex-M7 – mozek pro auto i ledničku, Google rozšiřuje cukrárnu – Android 5 neboli „Lízátko“

Vyráběn je 20nm procesem, disponuje čtyřmi jádry Cortex-A53 a čtyřmi Cortex-A57, což HMP procesoru (Heterogeneous Multi Processing) dle výrobce stačí na 57% nárůst výkonu oproti předchozí generaci Exynos 5 Octa. A aby té chvály nebylo málo, grafické jádro Mali T-760 GPU přinese 74% výkonnostní nárůst. Vestavěný Image Signal Processor (ISP) zvládne obsloužit 16Mpix zadní kameru a 5Mpix přední v rychlosti 30 FPS současně.

Zdroje: Samsung, Tom´s Hardware

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Po myši, chladicí podložce a sluchátkách nám v zásilkovně „přistály“ herní stereo reproduktory, které umí různé „cool“ věci. Hlavně nabídnou bezdrátové připojení pomocí Bluetooth 5.0 a manuální regulaci hlasitosti a basů. Sluchátka Argon 600 nás po zvukové stránce oslovila, bude tomu tak i u reproduktorů?

Nepřehlédněte

O bitcoinu a dalších kryptoměnách se dnes mluví skoro všude. Pořád ještě není pozdě se o tuto oblast začít zajímat. Vysvětlíme si, co to kryptoměny jsou a poradíme, jak si koupit bitcoin, litecoin nebo třeba ethereum. A zkusit s námi můžete i vlastní těžbu na svém počítači.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek