Čtvrtek , 30. 11. 2023

Ondřej

Fixstars a jeho suverénně největší SSD

10. 05. 2015

10. 05. 2015

V únoru  jsme se věnovali 3TB modelu SSD disku od společnosti Fixstars a již tehdy výrobce sliboval o poznání více TB. Nelhal, oznámil novinku jménem SSD-6000M pojme rovnou 6 TB dat.

Disk se na trh dostane během července a slibuje též vyšší rychlosti čtení (540 MB/s) a zápisu (520 MB/s) oproti předchůdci. Výška 9,5mm ale nemusí sedět do notebooků, což jistě nebude na překážku, protože sem asi zamíří jen zřídka – spíše čekejme data centra a jiné pokročilé IT systémy v medicíně, zpracování videa apod.

TIP: Největší SSD má (zatím) 3 TB

Cenu tisková zpráva neudává, ale 1TB model stojí okolo 990 USD, takže nebude jistě zanedbatelná, ale jistě se vyrovná ceně lepšího ojetého auta.

Zdroj: TechPowerUp, Fixstars

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Nabídka Umaxu v posledních týdnech zažívala změny – a sice ve složení procesorů, kdy mělo býti více modelů s „Gemini Lake“, ale nestane se tak v brzké době. Intel nestíhá, takže pokud jste čekali na novou generaci úsporných mobilních procesorů, jiná možnost než 14Wg Plus nezůstává. Což nevadí, on se totiž notebook povedl, opět je o něco lepší.
Dalším zástupcem herních periferií značky Genesis, kterého vám představíme, je vrcholný model sluchátek Neon 750 RGB. Ty mají tradičně velmi bohatou výbavu včetně obalu pro přenos. Zaujmout chtějí mimo jiné aktivním osvětlením, které je přímo nabíjeno USB portem.

Akční kamery nejsou novinkou, stejně tak model 420 od německého výrobce Rollei již na českém trhu nahradil novější 425, který se však liší jen několika parametry. Pro většinu lidí jde spíše jen o hračku pro teenagery, bližší zkušenost však prokáže, že toho umí mnohem víc. Nabízí dost i dospělým.

Sluchátka Niceboy nejsou pro naše čtenáře žádnou novinkou, za poslední dobu jsme se mohli seznámit s HIVE podsie či HIVE bones. Dnes recenzovaným sluchátkům se nevíce blíží HIVE XL. HIVE 2 joy vás nebudou stát tolik peněz, jsou horší nebo nikoliv?
Každému z nás se jistě stalo, že jsme omylem smazali soubor, zavadili o Delete, anebo se k němu chtěli později vrátit. První možností je Koš ve Windows již od pradávna. Co dělat, když jste jej vysypali (často automaticky), anebo jste tak učinili např. na paměťové kartě či flash disku, kde koš není nastaven? Zde přichází ke slovu různé utility, které data dokáží „vytáhnou ze záhrobí“. Jako dnes testovaný program EaseUS Data Recovery Wizard.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek