Čtvrtek , 08. 06. 2023

Medard

Fixstars a jeho suverénně největší SSD

10. 05. 2015

10. 05. 2015

V únoru  jsme se věnovali 3TB modelu SSD disku od společnosti Fixstars a již tehdy výrobce sliboval o poznání více TB. Nelhal, oznámil novinku jménem SSD-6000M pojme rovnou 6 TB dat.

Disk se na trh dostane během července a slibuje též vyšší rychlosti čtení (540 MB/s) a zápisu (520 MB/s) oproti předchůdci. Výška 9,5mm ale nemusí sedět do notebooků, což jistě nebude na překážku, protože sem asi zamíří jen zřídka – spíše čekejme data centra a jiné pokročilé IT systémy v medicíně, zpracování videa apod.

TIP: Největší SSD má (zatím) 3 TB

Cenu tisková zpráva neudává, ale 1TB model stojí okolo 990 USD, takže nebude jistě zanedbatelná, ale jistě se vyrovná ceně lepšího ojetého auta.

Zdroj: TechPowerUp, Fixstars

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Lamax před Vánoci chrlil jednu novinku za druhou, podobně jako konkurence. Nabídka se potěšitelně rozrostla o další a další zařízení, zejména v oblasti těch "chytrých". Lamax startoval na trhu s akčními kamerami, přidal reproduktory a sluchátka. Ty mám od nich dosud nejraději. Posledním kouskem, který jsem mohl vyzkoušet, je model Street2, jenž se s pořizovací cenou 890 Kč řadí mezi dostupnější bezdrátové reproduktory. Na cenové akce si zatím musíme počkat.
Není lepší věci pro zrychlení počítače nebo notebooku, než přechod z klasického plotnového disku na SSD. Ať už v podobě SATA SSD, nebo lépe NVME M.2. Nástrojů na migraci dat ze starého disku na nový zdarma je ale docela málo.
Těsně před Vánoci přinášíme srovnávací test čtyř malých bezdrátových reproduktorů, které se jistě ocitnou v hledáčku nejednoho „ježíška”: novinku Energy Music Box 1+ Pear, léty ověřený Lamax Sphere SP-1, nedávno zlevněný Niceboy Raze Mini a základní model Sony SRS-XB01. Který bychom doporučili?
Je tomu několik let, co jsem si kupoval auto a napadlo mě, jak by mělo být možnostech dnešních technologií jednoduché vlastnit věcičku, která by mi auto lokalizovala a dala vědět, kde se zrovna nachází. Profesionální monitorovací systémy byly nad moje (a obecně hodně předražené) možnosti. A nyní přichází Lamax s touto myšlenkou. Uchopili tento nápad za správný konec? Co vše vlastně za své peníze dostaneme?

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek