Neděle , 21. 04. 2024

Marcela

Fixstars a jeho suverénně největší SSD

10. 05. 2015

10. 05. 2015

V únoru  jsme se věnovali 3TB modelu SSD disku od společnosti Fixstars a již tehdy výrobce sliboval o poznání více TB. Nelhal, oznámil novinku jménem SSD-6000M pojme rovnou 6 TB dat.

Disk se na trh dostane během července a slibuje též vyšší rychlosti čtení (540 MB/s) a zápisu (520 MB/s) oproti předchůdci. Výška 9,5mm ale nemusí sedět do notebooků, což jistě nebude na překážku, protože sem asi zamíří jen zřídka – spíše čekejme data centra a jiné pokročilé IT systémy v medicíně, zpracování videa apod.

TIP: Největší SSD má (zatím) 3 TB

Cenu tisková zpráva neudává, ale 1TB model stojí okolo 990 USD, takže nebude jistě zanedbatelná, ale jistě se vyrovná ceně lepšího ojetého auta.

Zdroj: TechPowerUp, Fixstars

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Kdo hledá úložný prostor s větším objemem, než mají běžné flash disky, netouží jej mít připnutý na klíčích a přesto kompaktní, aby se vešel pohodlně do kapsy (nemluvě o kapacitě versus cena), pro toho může být tento „portable“ externí disk to pravé. Může mít i ještě s větší kapacitou, ale to už musí počítat s vyšší cenou a silnější krabičkou, než u tohoto 1 TB obsahem velkého 2,5palcového disku.

Telefony značky myPhone nejsou pro naše čtenáře novinkou, volili jsme levnější modely, které se neobešly bez kompromisů. Hammer Blade 2 Pro se nezdráháme naopak označit za vlajkovou loď tohoto polského výrobce. Do odolného těla vměstnal i výkonný hardware jako 8jádrový procesor, 6 GB RAM či 128GB úložiště s 16Mpix fotoaparátem. Podařilo se?

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek