Úterý , 28. 11. 2023

René

Lenovo IdeaPad A10 – první notebook s Androidem?

29. 07. 2014

29. 07. 2014

Společnost Lenovo již v půli července představila svůj první notebook vybavený operačním systém Android, ve kterém se prý snoubí vlastnosti tabletu a přenosného počítače… Škoda, že se nakonec jeví jen jako tablet s klávesnicí.

Desetipalcový notebook IdwaPad Lenovo A10 se během chvilky dokáže díky 300° otáčivému displeji proměnit z režimu notebooku do stojánku. V tomto módu jej lze ovládat dotyky vedenými po displeji s rozlišením 1366 × 768. Pro ty, kteří preferují spíše zvuk klávesnice, je v režimu notebooku připravená AccuType klávesnice s individuálně osazenými klávesami pro rychlé a pohodlné psaní.

TIP: 14palcový notebook HP s Androidem

Duální notebook běží na operačním systému Android 4.2. Procesorem je 4jádrový ARM Cortex-A9, přesněji Rockchip RK3188 taktovaný na 1,6 GHz (tedy levné řešení). Dále je vybaven 1 až 2 GB operační paměti s 16 nebo 32 GB SSD úložištěm, které lze ještě rozšířit díky microSD portu.

Jeden kilogram vážící notebook slibuje výdrž „v plném zápřahu s připojením k internetu až 9 hodin přehrávání hudby či videa“. Další zařízení připojíte skrz dva USB 2.0 či jeden microUSB port. Připojení větší obrazovky lze provést prostřednictvím MicroHDMI – takže to bude chtít redukci. Neustále ve spojení se svou rodinou a přáteli mohou být uživatelé díky stereo reproduktorům, integrované webkameře s rozlišením 0,3 megapixelů a samozřejmě Wi-Fi a Bluetooth.

Takže je to klasická konfigurace běžného tabletu. Škoda, že zde nejsou sloty na microSD minimálně dva či chybí klasický pevný disk, pak by tento laptop představoval opravdu zajímavou alternativu k běžným zařízením s Windows či Chromebookům.

Aktuální cena Lenovo IdeaPad A10 59-426099 v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )

Zdroj: TZ Lenovo

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Polská značka nás nedávno vcelku překvapila sluchátky Argon 600, a proto jsme se již bez větších předsudků pustili i do testování herní myši Krypton 550. Produktoví specialisté si evidentně libují v chemických názvech vzácných plynů, nemyslíte? Jak tedy zvládají navrhnout herní myš?

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek