Pátek , 09. 05. 2025

Ctibor

Gigabyte představil nejmenší GTX 1080 pro HTPC

06. 09. 2017

06. 09. 2017

Novinka nese označení GeForce GTX 1080 Mini ITX 8G (GV-N1080IX-8GD) a s délkou pouhých 16,9 cm bude nejmenší na světě. Navíc ji výrobce ještě dovolí přetakotovat programem AORUS Graphics Engine. Běžná karta s tímto grafickým čipem bývá při tom natažena na cirka 27 cm.

Takty grafického jádra běžně dosáhnou na frekvence 1 607 MHz (při Boostu v herním módu až 1 771 MHz), a 8 GB grafické paměti GDDR5X se také za efektivních 10 GHz nemusí stydět. Paměťová sběrnice má šířku 256 bitů. Zbylé hodnoty, které běžnému smrtelníkovi řeknou asi tolik jako výstup z konference jaderných fyziků zní telegraficky takto: 2,560 CUDA jader, 160 TMUs, 64 ROPs.

Výstupů má karta také dost nechybí tři DisplayPorty 1.4, duální DVI a HDMI 2.0. Cenu neznáme, na co se ale asi každý z potenciálních zákazník zeptá, je příkon. Ten jsme nezjistili, ale výrobce doporučuje alespoň 500W zdroj.

Zdroje: Gigabyte, TechPowerUp

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Před nějakým časem jsme měli v rukou MXQPiPO TV a Remix Mini, čili zařízení, která činí televizor „chytřejší“. Nyní jsem dostal k dispozici další mini PC - model Xtreamer mxV v České republice distribuovaný firmou Umax. Dle samotného vyjádření výrobce je jejich cílem vytvářet cenově dostupná zařízení pro pohodlné přehrávání multimédií. Ve svém portfoliu nabízí spoustu modelů, jen sám model mxV, který je předmětem této recenze, má hned další dvě verze – Plus a Pro.

Test powerbanky jsme vám dlouho nenabídli, při tom se rychle píší a práce s tím taky není tolik. :o) Ale vážně. Naposledy to byla snad odolná AData D16750 (resp. D8000L), kde jsme se více zaměřili na pokusy ji zničit. Slouží stále. Dnes tu máme obyčejnou za to kapacitně obrovskou P20100 za přijatelnou cenu. A to není jediný parametr, ve kterém předčila nezničitelného sourozence...
Bezdrátová komunikace je výsadou našeho propojeného světa, od útulných koutů sousedských knihoven, kde studenti připojují své notebooky k síti Wi-Fi, až po vzdálené základny v Antarktidě, kde vědci monitorují počasí. Zatímco žasneme nad rychlostí našich současných sítí, výzkumní pracovníci po celém světě se již dívají za hranice 5G, aby utvářeli budoucnost komunikace v sítích 6G. Dokážete si představit svět, kde okamžitá komunikace pohání zážitky z virtuální reality nebo umožňuje chirurgům ovládat roboty na míle daleko?

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek