Neděle , 12. 01. 2025

Pravoslav

Diskuze k článku

9 Responses

  1. jj…
    Vypadá to na dobrý chipset (780G) jen mě trochu mrzí že tyto desky nemají aspon 3xPCI(když bych si chtěl dát nějakou lepší grafárnu na tyto desky, tak mají většinou 2slotové chlazení=1xPCI je v pr…..)což je škoda 🙁 ale zas vzhledem k tomu, že je to mATX tak tam moc místa není…

    1. re: 780G
      dělají se i FullATX desky s 780G čipsetem, i když 2x PCI je dnes běžné – více není potřeba. Dostupné jsou i TV karty do PCIe.

      1. re:780g
        Jj, třeba Asus bude mít hned dvě full ATX, z toho jednu i s HDMI výstupem (M3A-H/HDMI). Těch víc PCI se pořád hodí, zvláště, když přidáte grafiku s pořádným chladičem, který překryje i jednu PCI pozici. U HTPC by microATX ale vadit nemělo, dvě PCI jsou tak akorát pro dva TV tunery….

  2. Analog. TV-out?
    Má např. Gigabyte MA78GM-S2H (či jiná deska s DX10) kromě HDMI výstupu i analogový výstup TV-out (např. S-video) na klasické analog. CRT televize?

    1. TV out
      Nevím jak ostatní výrobci, ale ani Gigabyte, ani Asus na nových deskách s 780g čipsetem analogový obrazový výstup nemá.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Výběr článků

Není lepší věci pro zrychlení počítače nebo notebooku, než přechod z klasického plotnového disku na SSD. Ať už v podobě SATA SSD, nebo lépe NVME M.2. Nástrojů na migraci dat ze starého disku na nový zdarma je ale docela málo.
Po takřka nezničitelné AData D16750 se dnes podívejme na méně odolný a levnější model powerbanky od stejného výrobce, který nabídne krytí „pouze“ IP54 a kapacitu 8 000 mAh. Čím naopak vyčnívá, je 18 diod se čtyřmi módy svícení. Na táboření tak může být velmi užitečným pomocníkem.
Na myšlenku vyzkoušet si výkonnou víceportovou USB nabíječku mě přivedly dvě skutečnosti, na stole se i začaly množit věci, čekající na nabití, a koupě hybridního tabletu s Atomem, který je nabíjen prostřednictvím USB. Hledal jsem alternativu k přehřívající se 2A nabíječce dodané s počítačem.

Nepřehlédněte

Každému z nás se jistě stalo, že jsme omylem smazali soubor, zavadili o Delete, anebo se k němu chtěli později vrátit. První možností je Koš ve Windows již od pradávna. Co dělat, když jste jej vysypali (často automaticky), anebo jste tak učinili např. na paměťové kartě či flash disku, kde koš není nastaven? Zde přichází ke slovu různé utility, které data dokáží „vytáhnou ze záhrobí“. Jako dnes testovaný program EaseUS Data Recovery Wizard.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek