Čtvrtek , 16. 01. 2025

Ctirad

Mapy Google budou nově využívat umělou inteligenci

Google přináší generativní umělou inteligenci a to přímo do své aplikace Mapy Google. Nově pomohou uživatelům najít zajímavá místa pomocí velkých jazykových modelů (LLM). Tato funkce bude odpovídat na dotazy týkající se doporučení restaurací nebo nákupů, například pomocí svého LLM „analyzuje podrobné informace Map o více než 250 milionech míst a důvěryhodné statistiky od naší komunity více než 300 milionů přispěvatelů, abyste mohli rychle zjistit, kam jít.
Google maps
Mapy Google budou nově využívat umělou inteligenci

07. 02. 2024

07. 02. 2024

Funkci nejprve uvidí uživatelé Google v USA

Google říká, že tato funkce bude nejprve dostupná v USA, ale zatím není známo, kdy ji dostanou i další země. Pro Google je to přirozené místo, kde může napínat svaly AI, protože společnost léta pracovala na přeměně svého vlajkového navigačního produktu v něco, co se více podobá vyhledávacímu nástroji pro objevování nových míst – spíše než jen místo pro získání trasy. Využití její odborné generativní umělé inteligence k urychlení tohoto přechodu se zdá jako další logický krok.

Příklady, které Google poskytuje ohledně své generativní funkce vyhledávání AI:

Řekněme, že jste na návštěvě v San Franciscu a chcete si naplánovat několik hodin za jedinečnými historickými nálezy. Stačí se v Mapách zeptat, co hledáte, například „místa s retro atmosférou v SF“. Naše modely umělé inteligence analyzují bohaté informace Map o okolních podnicích a místech spolu s fotografiemi, hodnoceními a recenzemi od komunity Map, aby vám poskytly důvěryhodné návrhy.

Google říká, že s touto první integrací začíná v malém a spolupracuje s komunitou přispěvatelů Místní průvodci společnosti, aby bylo zajištěno, že generativní umělá inteligence je využívána promyšleně. To znamená, že pouze tito přispěvatelé budou mít zpočátku přístup ke generativní funkci AI v Mapách Google. Společnost jej později otevře dalším uživatelům.

Místní průvodci, kteří existují minimálně od roku 2019, jsou popisováni jako „globální komunita průzkumníků, kteří píší recenze, sdílejí fotky, odpovídají na otázky, přidávají nebo upravují místa a kontrolují fakta na Mapách Google“.

Není jasné, jak moc se to bude lišit od řekněme pouhého hledání v běžném vyhledávacím poli Map Google. Odezva bude spíše konverzační v tom stylu chatbotů, se kterým se pomalu seznamujeme, než jen poskytováním seznamu historických obchodů v pořadí podle blízkosti.

K TÉMATU  Recenze Niceboy X-Fitpolo - pomůže k pohybu

MOHLO BY SE VÁM HODIT

Androidy možná brzdy budou mít indikátor stavu baterie

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Bezdrátová komunikace je výsadou našeho propojeného světa, od útulných koutů sousedských knihoven, kde studenti připojují své notebooky k síti Wi-Fi, až po vzdálené základny v Antarktidě, kde vědci monitorují počasí. Zatímco žasneme nad rychlostí našich současných sítí, výzkumní pracovníci po celém světě se již dívají za hranice 5G, aby utvářeli budoucnost komunikace v sítích 6G. Dokážete si představit svět, kde okamžitá komunikace pohání zážitky z virtuální reality nebo umožňuje chirurgům ovládat roboty na míle daleko?
Po testech sluchátek Elite a Blaze, které se ukázaly jako velmi kvalitní produkty od firmy Lamax, jsem se dostal i k „peckám“, a to taktéž bezdrátovým. Jedná se konkrétně o model Tips1, který je v nabídce špuntů od Lamaxu cenově nejdostupnější (790 Kč). Lamax vyrábí další dva modely – Pax1 (990 Kč) a Dots1 (1 690 Kč).
Čtyři roky poté, co Google prohlásil, že chce blokovat soubory cookie třetích stran v prohlížeči Chrome, potvrdil, že nakonec nebude blokovat online sledovače. V roce 2020, přibližně v době, kdy Apple zablokoval soubory cookie třetích stran v Safari, Google trval na tom, že udělá totéž. O čtyři roky později se Google zdánlivě vzdal jejich blokování.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek