Čtvrtek , 20. 06. 2024

Květa

Microsoft Edge je stále rychlejší

10. 06. 2024

10. 06. 2024

Microsoft Edge neustále získává nové funkce, ale mnohé z nich nejsou tak užitečné. Naštěstí nejnovější vylepšení udělá radost téměř každému: rychlejší výkon.

Microsoft se snaží svůj prohlížeč neustále zrychlovat

Microsoft v rámci svého interního projektu „WebUI 2.0“ přepisuje mnoho prvků rozhraní ve webovém prohlížeči Edge, aby se načítal rychleji a lépe reagoval. Panel Browser Essentials byl první komponentou, která byla přepracována, a Microsoft uvádí, že je „nyní o 42 % rychlejší pro uživatele Edge a o neuvěřitelných 76 % rychlejší pro ty z vás na zařízení bez SSD nebo s méně než 8 GB RAM“.

Přestože je Microsoft Edge nativní desktopová aplikace, prvky jako stránka Nová karta, stránky nastavení, boční panely a další rozhraní prohlížeče jsou v podstatě vložené webové stránky. Tato vložená zobrazení mají stejný problém jako mnoho běžných webů a webových aplikací – může chvíli trvat, než se důležitá tlačítka a nabídky plně načtou. Google Chrome, Mozilla Firefox a většina ostatních webových prohlížečů má také mix nativních a webových rozhraní (celé rozhraní Firefoxu je stylizováno pomocí CSS ).

Microsoft nyní pracuje na aktualizaci panelu Oblíbené, který by měl být o „40 % rychlejší“ a další součásti budou v následujících měsících přepracovány.

Microsoft v příspěvku na blogu uvedl: „V tomto projektu jsme vytvořili zcela novou architekturu markup-first, která minimalizuje velikost našich balíčků kódu a množství kódu JavaScript, který běží během inicializační cesty uživatelského rozhraní. Tato nová interní architektura uživatelského rozhraní je modulárnější a my nyní spoléháme na úložiště webových komponent, které jsou vyladěny pro výkon na moderních webových strojích.“

Je skvělé, že Edge je o něco rychlejší a pohotovější, ale odstranění veškerého nesouvisejícího odpadu, který se v průběhu let nahromadil (jako hry v postranním panelu a dravé půjčky BNPL), by také pomohlo výkonu a použitelnosti. To se však pravděpodobně nestane, takže si zkuste užít svižnější rozhraní. Můžete také zkusit přejít na Firefox, který v některých výkonnostních benchmarcích překonává Chrome a Edge a má mnohem méně funkcí.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Poměrně dlouhou dobu jsem neměl možnost vzít do rukou telefon z jiné země původu, než asijské. Až nyní jsem dostal možnost podívat se na smartphone od polského výrobce myPhone. Ten zatím zcela neprorazil (alespoň na tuzemském trhu), nicméně vyrazil do boje s nejlevnějším smartphonem na trhu – myPhone 6 FUN Lite. Telefon se dá pořídit za doporučených 1 490 Kč, nebo levněji. Otázka zní, co za oněch 15 stovek dostaneme?
V brněnském sídle společnosti Zoner se v pondělí 4. 9. 2017 uskutečnila tisková konference, která představila poslední aktualizace ZPS X a byla i oslavou prvního roku prodeje programu formou předplatného. Nejvýznamnější novinky uvádíme v článku.
Dalším zástupcem herních periferií značky Genesis, kterého vám představíme, je vrcholný model sluchátek Neon 750 RGB. Ty mají tradičně velmi bohatou výbavu včetně obalu pro přenos. Zaujmout chtějí mimo jiné aktivním osvětlením, které je přímo nabíjeno USB portem.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek