Neděle , 22. 12. 2024

Šimon

Microsoft uvádí na trh svůj Copilot s umělou inteligencí pro Android

18. 01. 2024

18. 01. 2024

V rámci strategického kroku k rozšíření nabídky umělé inteligence (AI) společnost Microsoft diskrétně představila aplikaci Copilot pro uživatele Androidu. Aplikace, podobná ChatGPT, je nyní k dispozici ke stažení na Google Play Store a poskytuje uživatelům bezproblémový přístup k Copilotu společnosti Microsoft s umělou inteligencí bez nutnosti mobilní aplikace Bing.

Výhody AI pro každého

Aplikace Copilot pro Android zrcadlí funkce ChatGPT a umožňuje uživatelům využívat možnosti chatbota, generovat obrázky prostřednictvím DALL-E 3 a navrhovat text pro e-maily a dokumenty. Aplikace také poskytuje uživatelům bezplatný přístup k nejnovějšímu modelu OpenAI GPT-4, což je funkce, za kterou by uživatelé ChatGPT obvykle platili. Tento krok zdůrazňuje odhodlání společnosti Microsoft poskytovat pokročilé možnosti umělé inteligence širšímu publiku.

Vývoj z Bing Chatu na samostatný Copilot zážitek

Spuštění aplikace Copilot pro Android následuje po rebrandingu Bing Chat společnosti Microsoft na Copilot. Rozhraní podobné ChatGPT, původně představené v rámci vyhledávače Bing, bylo integrováno do výsledků vyhledávání. Společnost Microsoft však posunula rychlost tím, že upustila od značky Bing Chat, čímž přeměnila Copilot na samostatné prostředí dostupné na copilot.microsoft.com – připomínající samostatnou povahu ChatGPT.

Rozšíření prostředí Copilot na mobilní aplikace představuje logický vývoj snah společnosti Microsoft vytvořit Copilot jako samostatnou platformu. Tento krok je v souladu s dřívějším přejmenováním Bing Chat Enterprise na Copilot, což naznačuje strategické zaměření Microsoftu na konsolidaci nabídek AI. Zatímco verze aplikace Copilot pro iOS zatím není k dispozici, pozorovatelé z oboru očekávají představení vydání. Mezitím mohou uživatelé se zařízeními iOS přistupovat k funkcím Copilot prostřednictvím aplikace Bing.

Na rozdíl od vysoce profilovaného spuštění Bing Chatu na mobilních zařízeních bylo zavedení aplikace Copilot pro Android velmi nenápadné. Microsoft se rozhodl pro tiché zavádění bez formálních oznámení a předvedl strategický přístup k rozšiřování svých schopností AI. Aplikace, která se objevila v Obchodě Play před pár týdny, již upoutala pozornost bystrých uživatelů.

K TÉMATU  Recenze reproduktoru Sony SRS-XB41 – kamarád na oslavu i do deště

Od Windows 10 po Android

Uvedení Copilot na Android navazuje na předchozí kroky Microsoftu, které přivedly asistenta AI do Windows 10. Po prvním uvedení na Edge, produkty Microsoft 365 a Windows 11 se Copilot nyní dostal na Android a rozšířil svůj dosah na další platformu.

Toto strategické rozšíření je v souladu se závazkem společnosti Microsoft zpřístupnit Copilot na různých zařízeních se zaměřením na zlepšení uživatelské dostupnosti.

Budoucí vylepšení: Sumarizace videa a tvorba písní

Pokračující závazek společnosti Microsoft Copilot je evidentní v jeho nedávných aktualizacích, které zavádějí funkce, jako je sumarizace videa a tvorba písní. Tato vylepšení ukazují odhodlání společnosti Microsoft neustále zlepšovat možnosti Copilotu, což z něj činí všestranný nástroj pro uživatele v různých doménách.

Závěrem lze říci, že tiché, ale působivé spuštění aplikace Copilot pro Android od společnosti Microsoft znamená strategický krok, který má přinést pokročilé možnosti umělé inteligence širší uživatelské základně. Vzhledem k tomu, že společnost neustále vyvíjí Copilot a rozšiřuje svou přítomnost na různých platformách, mohou uživatelé očekávat hladší a integrovanější zážitek z umělé inteligence v jejich každodenních digitálních interakcích.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Po testech sluchátek Elite a Blaze, které se ukázaly jako velmi kvalitní produkty od firmy Lamax, jsem se dostal i k „peckám“, a to taktéž bezdrátovým. Jedná se konkrétně o model Tips1, který je v nabídce špuntů od Lamaxu cenově nejdostupnější (790 Kč). Lamax vyrábí další dva modely – Pax1 (990 Kč) a Dots1 (1 690 Kč).
Z telefonu myPhone Hammer Iron 3 jsme příliš nadšení nebyli pro jeho hardwarovou nedostatečnost a absenci 4G. Výrobce však vyrukoval s modelem LTE, který vypadá stejně, uvnitř jde však o úplně jiný stroj. Přirovnali bychom jej ke Golfu GTI, ten je stále “lidovým” Golfem. Proti základnímu modelu s výkonem kolem 100 koní jde však o zcela jiný stroj, krotící stádo 230 plnokrevníků.
VisionBook 11Wa v nás vzbudil nemalá očekávání, jak si Umax zvládne poradit nejen s výkonnějším a také energeticky náročnějším Celeronem (oproti Atomu) v šasi tabletu, kde ještě udělal místo na M.2 disk a zadní kameru. Jak to celé ladí, když přidali i operační paměť? Odpovězme v recenzi.
Digitální bezpečnost není vázaná jen na období Vánoc, ale je aktuální po celý rok. V našem článku se zaměříme na to, jak efektivně chránit sebe a své blízké před online hrozbami. Od tipů na bezpečná hesla až po prevenci phishingu - získáte praktické rady a informace, které vám pomohou udržet digitální bezpečnost v každodenním životě.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek