Neděle , 24. 11. 2024

Emílie

Na podzim se těšme na USB 3.2

10. 08. 2017

10. 08. 2017

Společnost USB 3.0 Promoter Group před pár dny oznámila datum finálního zveřejnění specifikací nového standardu USB 3.2. Stane se tak v září na SB Developer Days North America. V čem se dočkáme vylepšení? Samozřejmě v přenosových rychlostech, které nyní slibují až dvě linky o rychlostech 10 Gbit/s, nebo dvě 5Gbit linky.

Tempo toku dat tedy narostlo dvojnásobně, kdy starší USB 3.1 nabízí maximálně teoretických 10 Gbit/s. Pro představu – USB 2.0 nepřesáhne 480 Mbit/s. Společnost i slibuje maximální přenosové rychlosti u externích disků okolo 2 GB/s, což nezní špatně. To v současnosti nenabídnou ani interní SSD disky, pokud se nepletu.

SSD externí disk pro USB 3.1 jsme recenzovali, poradil si bez USB C konektoru, takový jsme viděli např. u HP Pavilion x2.

Konektor se nezmění, zůstane USB C. Pokud budete chtít plně využít možností nového rozhraní, musíte sáhnout hlouběji do kapsy a koupit certifikované výrobky.

Zdroj: USB.org

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Satelitní příjem je velkou konkurencí pozemního vysílání. Má své nevýhody, ale jeho výhody převažují. Zjistěte vše o tomto způsobu příjmu televizního vysílání. Vysvětlíme si jak technologii, kterou jsou vybaveny satelitní přijímače, tak i možnosti naladění, nastavení paraboly, propojení a výběr vhodných prvků a poskytovatele vysílání.

Dlouho jsem u svých notebooků hluk a aktivní chlazení neřešil. Prostě ho prostě neměly, díky Atomu či Celeronu N si vystačili s pasivním chlazením. Zatoužil jsem však po výkonu Intel Core i5 procesoru, více RAM (2 ani 4 GB už mi nestačí) a plnohodnotném SSD disku, což s sebou nese opět aktivní chlazení a hluk ventilátoru...
Dnes testovaným zařízením se výrobce snaží nabídnout duchovního nástupce, resp. klon, dříve uvedených zařízení typu 2 v 1 - stejně velkého VisionBooku 11Wa a menšího 10Wi-S. Od každého si bere něco, vždy vlastním způsobem. Chce být zcela novým a neokoukaným modelem v nabídce Umaxu. To se mu dozajista daří...

Nepřehlédněte

Co kdyby vaši firmu postihl nečekaný výpadek způsobený hackerským útokem, přírodní katastrofou nebo klidně chybou zaměstnance a paralyzoval tak provoz podniku na delší dobu? Bez Disaster Recovery plánu můžete v této situaci čelit ztrátě důležitých dat, dlouhodobému přerušení poskytování svých služeb i finančním ztrátám. Zjistěte, jak pomocí Disaster Recovery planningu tyto hrozby minimalizovat a rychle se vrátit k běžnému fungování firmy. 

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek