Středa , 04. 12. 2024

Barbora

Nový Winamp je téměř tady

24. 05. 2024

24. 05. 2024

Winamp býval oblíbeným hudebním přehrávačem pro stolní počítače na konci 90. let a na začátku 21. století a během několika posledních let se vývoj pod novým vlastnictvím zvedl. Do nového Winampu zbývá už jen pár měsíců.

Jak bude nový Winamp vypadat a co nabídne?

Společnost, která v současnosti Winamp vlastní, Llama Group, už pár let pracuje na vytvoření zcela nové služby s názvem Winamp. Nový Winamp loni vstoupil do veřejného testování a kombinuje službu streamování hudby s možností přímé podpory jednotlivých umělců. Vyšlo také několik novinek pro klasický přehrávač Winamp, včetně aktualizace 5.9 v roce 2022 , ale vývoj se údajně opět zastavil.

Llama Group právě zveřejnila své roční výsledky za rok 2023, které zahrnují některé podrobnosti o budoucích aktualizacích Winampu. Spuštění nové hudební platformy Winamp je nyní naplánováno na 1. července 2024, přičemž společnost doufá, že letos podepíše 50 000 umělců a do konce roku 2028 jeden milion umělců. Stále je primárně zamýšlena jako místo pro lidi, kteří přímo podporují umělce prostřednictvím nákupů hudby, předběžného přístupu, zboží a dalších. Zní to jako Patreon, ale zabalené do něčeho, co se více podobá hudebnímu přehrávači.

S novou platformou je k dispozici také aktualizovaný desktopový Winamp Player, jehož příchod je rovněž naplánován na 1. července. Údajně bude podporovat místní přehrávání MP3, internetová rádia a zvukové knihy, stejně jako veškerý obsah dostupný prostřednictvím platformy Winamp. Současná webová aplikace má přístup k podcastům, takže to pravděpodobně bude i v desktopové aplikaci. Společnost říká, že se také připojí k dalším hudebním službám, i když nevíme, které služby.

Llama Group představuje svou novou platformu a přehrávač jako způsob, jak spojit lidi s jejich oblíbenými umělci a pomoci umělcům vydělat více peněz z jejich práce. Moderní hudební streamovací služby neplatí umělcům dobře , takže nový Winamp nezní jako hrozný nápad. Nicméně je to také na hony vzdáleno původnímu Winampu, který byl jen jednoduchým stolním audio přehrávačem.

K TÉMATU  Recenze Xtreamer TV – Filmová knihovna především

Za zmínku také stojí, že Llama Group měla nějaké finanční potíže. Svou divizi Targetspot (dříve známou jako AudioValley) prodala nizozemské společnosti Azerion, především výměnou za akcie Azerion, ale cena akcií Azerionu se brzy poté propadla. Llama Group uvedla, že to mělo významný dopad na vývoj nové platformy Winamp.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

I v dnešní době je hodně lidí, kteří telefonování za volantem řeší po staru – buď nevolají, nebo zvednou telefon k uchu, bezpečnost nebezpečnost, pokuta ne pokuta. Já jsem nějakou dobu toto řešil telefonem v držáku a hlasitým odposlechem. Levné, ale nepohodlné. Do doby, než na mě vykoukl testovaný produkt od BML doslova za pár korun…

Firma Lamax je nám sympatická tím, že je původem česká, sídlící v Praze. Své produkty navrhuje a vymýšlí u nás v Česku, výroba probíhá (ostatně jako u spousty dalších výrobců) v Asii. A protože fandíme těm, kteří dokáží se ctí konkurovat velkým a zavedeným značkám, pojďme se dnes podívat na další kus z dílen Lamaxu, tentokrát na bezdrátová sluchátka Elite E-1 a zkusme se zaposlouchat do „beatů“.

Nepřehlédněte

Po odolném reproduktoru, který jsem pořádně potrápil, si dnes představíme další kousek, který sice autem přejíždět nehodláme, ale pod vodu se koukne – nabízí krytí IPx7. Zaujmout chce jinými zbraněmi – kvalitním prostorovým zvukem, dobrými basy, výkonem 12 W a výdrží akumulátoru přes 7 hodin.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek