Úterý , 08. 07. 2025

Nora

Diskuze k článku

17 Responses

  1. Re: Ověřeno: Kvalita obrazu ze satelitu lepší než z DVB-T
    Užitečný článek.
    Nicméně fakt je ten, že HD vysílání na satelitu není levná záležitost, zejména pro lidi, pro které je televize druhořadý zdroj zábavy, což je velká většina lidí. Když nepočítám sledování zpravodajství a čumění na prostoduché seriály.
    Navíc manželka čumí pouze a jen na ty seriály a české reality show, prakticky nikdy jsem ji neviděl koukat na nějaký přírodopisný dokument nebo na nějaký velkofilm, kde hraje vysoké rozlišení roli. A děcka koukají většinou jen na sitcomy pro mládež a americké kreslené pohádky, kde se všichni mlátí jako žito. Leda, že bych si to pořídil jen pro sebe, ale to by mě neprošlo, a jim, na ty osloviny co sledujou, nic takového platit nebudu.

    1. Televizor vás může ochránit před blázincem.
      Doktor Ivo Šmoldas říkal, že dřív, když přišel z práce domů vyždímaný, tak si sednul, a třeba dvě hodiny mlčky koukal do zdi, aby si vyvětral hlavu. Prý je to super, jenže když to člověk dělá moc často, tak hrozí, že ho příbuzní nechají proti jeho vůli hospitalizovat v ústavu pro choromyslné. Toto bezpečnostní riziko prý eliminuje tak, že staví mezi sebe a zeď televizor, a tupě na něj zírá. 🙂

  2. UPC
    Zdravím, chtěl jsem se zeptat jak je to s datovým tokem např u UPC. Pouštějí HD/SD signál v takovém bitrate jako u DVB-S? Nebo snad ještě vyšší? Díky

    1. Re: kvalita kabelovky UPC
      Ano, kabelovka by do porovnání mohla vnést další rozměr… ale zatím k ní nemáme přístup. Jedině, pokud se zde někdo podělí o své zkušenosti. Případně někomu, kdo ji má, můžeme poradit, jak datový tok změřit.

    2. Re: UPC
      Nevím, jak teď, ale před dvěma lety měla UPC hustější multiplexy než DVBT. To bylo před prodejem Mux4.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Výběr článků

Firma Lamax je nám sympatická tím, že je původem česká, sídlící v Praze. Své produkty navrhuje a vymýšlí u nás v Česku, výroba probíhá (ostatně jako u spousty dalších výrobců) v Asii. A protože fandíme těm, kteří dokáží se ctí konkurovat velkým a zavedeným značkám, pojďme se dnes podívat na další kus z dílen Lamaxu, tentokrát na bezdrátová sluchátka Elite E-1 a zkusme se zaposlouchat do „beatů“.

Naos znamená posvátnou schránu pro sochy bohů. Co tím chce asi Lamax říci? Má přidomek evokovat nečekané schopnosti novinky? Modelové číslo X7.1 naopak naznačuje dílčí evoluci předchozí X7 Mira. Jak zní tedy odpověď? Nepůjde jen o evoluci, zjistíte záhy, protože přibylo nejen funkcí, ale též vybavení včetně dálkového ovladače a mnoho dalšího. Čekejme více, než byste tipovali, není to jen o dálkovém ovladači.
Dnešní test se zaměří na dvě akční kamery Lamax a BML od českých značek, které své produkty navrhují samy s výrobou v Číně. Pokud jde o parametry, výbavu i samotný hardware, vcelku se podobají. Proto jsme je postavili tak říkajíc do ringu v jednom článku. Kdo si vedl lépe?
Dobrých levných akčních kamer je jako šafránu, BML cShot1 4K s doporučenou cenou 1 390 Kč vypadá jako jedna z nich. Příbuznost s dražším sourozencem BML cShot3 4K nezapře a to je dobře.
Na novinku v portfoliu Verbatim jsme vás upozornili, nehonosí se žádnými armádními standardy, díky kompozitnímu matriálu KyronMAX má vydržet opravdu hodně drsné zacházení a ochránit data na flash disku. Je tomu tak? Pojďme na to.
Niceboy RAZE 2 twins se nebojí originality a inovativního přístupu. Navíc opět nabízí ochranu proti vodě IPx7. RAZE 2 twins tvoří dva menší reproduktory s možností pevného fyzického spojení a ještě překrytí ochrannou gumou, která dodá potřebný styl a základní odolnost při pádu. Každý nabízí výkon 12 W, propojeny jsou navzájem technologií True Wireless a k počítači či mobilu se připojí prostřednictvím Bluetooth 4.2.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek