Čtvrtek , 28. 11. 2024

René

Diskuze k článku

17 komentářů

  1. Re: Ověřeno: Kvalita obrazu ze satelitu lepší než z DVB-T
    Užitečný článek.
    Nicméně fakt je ten, že HD vysílání na satelitu není levná záležitost, zejména pro lidi, pro které je televize druhořadý zdroj zábavy, což je velká většina lidí. Když nepočítám sledování zpravodajství a čumění na prostoduché seriály.
    Navíc manželka čumí pouze a jen na ty seriály a české reality show, prakticky nikdy jsem ji neviděl koukat na nějaký přírodopisný dokument nebo na nějaký velkofilm, kde hraje vysoké rozlišení roli. A děcka koukají většinou jen na sitcomy pro mládež a americké kreslené pohádky, kde se všichni mlátí jako žito. Leda, že bych si to pořídil jen pro sebe, ale to by mě neprošlo, a jim, na ty osloviny co sledujou, nic takového platit nebudu.

    1. Televizor vás může ochránit před blázincem.
      Doktor Ivo Šmoldas říkal, že dřív, když přišel z práce domů vyždímaný, tak si sednul, a třeba dvě hodiny mlčky koukal do zdi, aby si vyvětral hlavu. Prý je to super, jenže když to člověk dělá moc často, tak hrozí, že ho příbuzní nechají proti jeho vůli hospitalizovat v ústavu pro choromyslné. Toto bezpečnostní riziko prý eliminuje tak, že staví mezi sebe a zeď televizor, a tupě na něj zírá. 🙂

  2. UPC
    Zdravím, chtěl jsem se zeptat jak je to s datovým tokem např u UPC. Pouštějí HD/SD signál v takovém bitrate jako u DVB-S? Nebo snad ještě vyšší? Díky

    1. Re: kvalita kabelovky UPC
      Ano, kabelovka by do porovnání mohla vnést další rozměr… ale zatím k ní nemáme přístup. Jedině, pokud se zde někdo podělí o své zkušenosti. Případně někomu, kdo ji má, můžeme poradit, jak datový tok změřit.

    2. Re: UPC
      Nevím, jak teď, ale před dvěma lety měla UPC hustější multiplexy než DVBT. To bylo před prodejem Mux4.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Výběr článků

Je tomu několik let, co jsem si kupoval auto a napadlo mě, jak by mělo být možnostech dnešních technologií jednoduché vlastnit věcičku, která by mi auto lokalizovala a dala vědět, kde se zrovna nachází. Profesionální monitorovací systémy byly nad moje (a obecně hodně předražené) možnosti. A nyní přichází Lamax s touto myšlenkou. Uchopili tento nápad za správný konec? Co vše vlastně za své peníze dostaneme?
Od té doby, co se mainstreamové smartphony zbavily konektoru pro sluchátka, někteří nemohou přestat myslet na to, jak skvělé by bylo, kdyby jej nahradili druhým portem USB-C. Některé nové handheldy, jako je ASUS ROG Ally X, byly upgradovány na dva porty USB-C a telefony by měly následovat. Představíme si hlavní důvody, proč by telefony měly mít dva USB-C porty.
V moderním světě, kde první dojem může hrát velkou roli, má tisk kvalitních etiket zásadní význam. Etikety nesou nejen informace, ale i identitu vaší značky. A aby byla tato identita zachycena co nejpřesněji a nejvýrazněji, je potřebná tiskárna štítků, která spojuje technickou preciznost s kreativním potenciálem.
Celosvětový výpadek počítačů s Windows byl způsoben požadavky Evropské komise, říká Microsoft, a měli bychom si na to zvyknout. Výpadek, který zavíral letiště, nemocnice a televizní stanice, byl ve skutečnosti způsoben jedinou aktualizací systému Windows. Bezpečnostní firma CrowdStrike vydala chybnou aktualizaci, která, jak připouští, způsobila problém.

Nepřehlédněte

Není to klasická recenze, ale takové dosti drzé srovnání. Vychvalovaných česko-italských Xavian Joy a čínsko-britských Wharfedale Diamond. Rozdíl v ceně je přitom více, než dvojnásobný. A není to odlišnost jediná. Ale co ten hlavní rozdíl? Totiž zvuk?
Po myši, chladicí podložce a sluchátkách nám v zásilkovně „přistály“ herní stereo reproduktory, které umí různé „cool“ věci. Hlavně nabídnou bezdrátové připojení pomocí Bluetooth 5.0 a manuální regulaci hlasitosti a basů. Sluchátka Argon 600 nás po zvukové stránce oslovila, bude tomu tak i u reproduktorů?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek