Neděle , 24. 11. 2024

Emílie

Diskuze k článku

17 komentářů

  1. Re: Ověřeno: Kvalita obrazu ze satelitu lepší než z DVB-T
    Užitečný článek.
    Nicméně fakt je ten, že HD vysílání na satelitu není levná záležitost, zejména pro lidi, pro které je televize druhořadý zdroj zábavy, což je velká většina lidí. Když nepočítám sledování zpravodajství a čumění na prostoduché seriály.
    Navíc manželka čumí pouze a jen na ty seriály a české reality show, prakticky nikdy jsem ji neviděl koukat na nějaký přírodopisný dokument nebo na nějaký velkofilm, kde hraje vysoké rozlišení roli. A děcka koukají většinou jen na sitcomy pro mládež a americké kreslené pohádky, kde se všichni mlátí jako žito. Leda, že bych si to pořídil jen pro sebe, ale to by mě neprošlo, a jim, na ty osloviny co sledujou, nic takového platit nebudu.

    1. Televizor vás může ochránit před blázincem.
      Doktor Ivo Šmoldas říkal, že dřív, když přišel z práce domů vyždímaný, tak si sednul, a třeba dvě hodiny mlčky koukal do zdi, aby si vyvětral hlavu. Prý je to super, jenže když to člověk dělá moc často, tak hrozí, že ho příbuzní nechají proti jeho vůli hospitalizovat v ústavu pro choromyslné. Toto bezpečnostní riziko prý eliminuje tak, že staví mezi sebe a zeď televizor, a tupě na něj zírá. 🙂

  2. UPC
    Zdravím, chtěl jsem se zeptat jak je to s datovým tokem např u UPC. Pouštějí HD/SD signál v takovém bitrate jako u DVB-S? Nebo snad ještě vyšší? Díky

    1. Re: kvalita kabelovky UPC
      Ano, kabelovka by do porovnání mohla vnést další rozměr… ale zatím k ní nemáme přístup. Jedině, pokud se zde někdo podělí o své zkušenosti. Případně někomu, kdo ji má, můžeme poradit, jak datový tok změřit.

    2. Re: UPC
      Nevím, jak teď, ale před dvěma lety měla UPC hustější multiplexy než DVBT. To bylo před prodejem Mux4.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Výběr článků

Znáte cloudové úložiště? To je to magické místo, kde mizí vaše data, aby se znovu objevila kdekoli na světě, kdykoli si vzpomenete. Ale jak bezpečné toto místo je? A může váš cloudový účet někdo vykrást, nebo jsou vaše data chráněná lépe než Fort Knox? A co vlastně znamená end-to-end a zero-knowledge šifrování nebo dvoufaktorová autentizace? Připravte se na informativní jízdu světem cloudové bezpečnosti, kde zjistíte, zda jsou vaše online data skutečně v bezpečí.   
Říká se, že „internet nikdy nezapomene“, ale to je jen zbožné přání. Ukládání dat na servery vyžaduje peníze, čas a úsilí. Nakonec něco, na čem vám záleží, bude z webu navždy vymazáno. Dobrá zpráva je, že s tím můžete něco udělat už teď.
I v dnešní době je hodně lidí, kteří telefonování za volantem řeší po staru – buď nevolají, nebo zvednou telefon k uchu, bezpečnost nebezpečnost, pokuta ne pokuta. Já jsem nějakou dobu toto řešil telefonem v držáku a hlasitým odposlechem. Levné, ale nepohodlné. Do doby, než na mě vykoukl testovaný produkt od BML doslova za pár korun…
Jistě znáte scény z filmů, kde, pro zvýšení napětí, při kopírování dat do nebo z počítače toho úplně nejvíc nejzlejšího padoucha prožívá hlavní hrdina perné chvíle, protože to jde prostě strašně pomalu. Kdyby měl po ruce testovaný SSD disk AData SE760, asi by si ušetřil mnoho nervů a potu...
Aktualizováno o fotky dodaného štítu! Nedostatek ochranných pomůcek se stal v boji s nákazou Covidem-19 celosvětovým  problémem. Jejich absence přímo ohrožuje ty, kteří za nás bojují v první linii. Zdravotníci, policisté, hasiči a mnoho dalších, kteří přicházejí do styku s nákazou každý den, nemají dostatek vybavení, které by je dokázalo ochránit. To jsme se rozhodli změnit.

Tradiční americká firma Motorola se v roce 2011 rozdělila na dvě části. Divizi, která má na starost vývoj a výrobu mobilních zařízení (Motorola Mobility) v roce 2014 koupila firma Lenovo. Nyní, po cca 2 letech reorganizace, přichází na český trh značka Moto.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek