Pondělí , 14. 07. 2025

Karolína

PayPal dostal pokutu 2 miliony dolarů za bezpečnostní selhání

07. 02. 2025

07. 02. 2025

Společnosti PayPal byla udělena pokuta 2 miliony dolarů od newyorského finančního regulátora, Department of Financial Services (DFS). Je to kvůli problémům s kybernetickou bezpečností, které vedly k úniku dat v prosinci 2022.

Ohrožení údajů zákazníků

Toto porušení ohrozilo osobní údaje mnoha zákazníků, včetně jejich rodných čísel, e-mailových adres a jmen. Vyšetřování DFS zjistilo velké problémy s metodami kybernetické bezpečnosti PayPal. Společnost nenajala kvalifikované lidi na důležité role v oblasti kybernetické bezpečnosti a neposkytla dostatečné školení, které by pomohlo snížit rizika kybernetické bezpečnosti. Tyto problémy přímo souvisely s narušením bezpečnosti.

Je pravda, že to není obecně chyba společnosti, kdykoli je hacknuta. Pokud se však společnost nezajistí, aby byla v bezpečí, vystavuje své uživatele riziku. Narušení zabezpečení využilo slabé stránky, která byla představena, když byly provedeny změny ke zlepšení přístupu zákazníků k formuláři IRS 1099-Ks. Týmy provádějící tyto změny neměly dostatečné školení o systémech PayPal a vývoji aplikací, což vedlo k chybám.

V důsledku toho hackeři použili metodu zvanou credential stuffing, kdy zkoušeli mnoho přihlašovacích údajů, dokud nenašli ten, který fungoval pro získání přístupu. Jakmile získali odcizené přihlašovací údaje, mohli získat přístup k formulářům, které obsahovaly soukromé informace o zákaznících.

DFS zjistilo, že zabezpečení PayPalu nebylo dostatečně silné, což umožnilo útok nacpaný přihlašovacími údaji. Vyšetřování také odhalilo, že PayPal neměl písemná pravidla pro správu přístupu, manipulaci s identitami nebo ochranu zákaznických dat. PayPal navíc neměl účinná opatření k zastavení neoprávněného přístupu, jako je vícefaktorové ověřování, CAPTCHA nebo omezení počtu pokusů o přihlášení.

Pokuta 2 miliony dolarů není pro tak velkou společnost mnoho, ale účinnějším trestem je, že veřejnost vidí, jak nebezpečný byl PayPal. Ukazuje, jak vážné byly problémy společnosti s kybernetickou bezpečností. PayPal zjevně opravil zjištěné problémy a zlepšil své postupy v oblasti kybernetické bezpečnosti. Tyto změny mají zabránit, aby se podobné problémy opakovaly.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Tato věc patří do trochu jiného soudku, než běžně testujeme. Značka TrueLife patří do portfolia české společnosti elem6, které čítá také značku Lamax. Zaměřuje se na elektroniku určenou k péči o zdraví či tělo jako elektrické kartáčky, chytré váhy či teploměry, tlakoměry. S jednou takovou novinkou vás zkusíme v rychlosti seznámit.
Sluchátka Niceboy nejsou pro naše čtenáře žádnou novinkou, za poslední dobu jsme se mohli seznámit s HIVE podsie či HIVE bones. Dnes recenzovaným sluchátkům se nevíce blíží HIVE XL. HIVE 2 joy vás nebudou stát tolik peněz, jsou horší nebo nikoliv?
Pro dnešní recenzi, či spíše preview, jsme konkrétně zvolili prostřední variantu powerbanky značky Lamax s kapacitou 15 000 mAh (existují ještě 10 000 mAh a 20 000 mAh). Prostě zlatou střední cestu jako optimální volbu pro náročnějšího kupce, který nechce neustále řešit dobíjení záložního zdroje pro svůj mobilní telefon a popř. jej využije pro tablet i úsporný notebook s USB-C napájením.
Nejsem fanouškem nakupování elektroniky či sportovního vybavení v supermarketu. Dlouhou dobu jsem byl vyloženým odpůrcem. Když jsem narazil na tuto lampu, která jakoby z oka vypadla námi testovanému Lamaxu, zaujala mě i cenou. Pak jsem ji objevil ve výprodeji za 50 % původní ceny, neodolal a 399 Kč (včetně desátek pro Babiše) vytáhl z peněženky bez okolků.

Nepřehlédněte

Sluchátka Niceboy nejsou pro naše čtenáře žádnou novinkou, za poslední dobu jsme se mohli seznámit s HIVE podsie či HIVE bones. Dnes recenzovaným sluchátkům se nevíce blíží HIVE XL. HIVE 2 joy vás nebudou stát tolik peněz, jsou horší nebo nikoliv?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek