Ačkoliv žijeme v digitálním věku, očekávaný odchod papíru do propadliště dějin se stále nekoná. Naopak, masivní rozšíření počítačů a internetu objem papíru v komerční i soukromé sféře paradoxně ještě navýšilo. Mnohé úřady navíc tradiční formy komunikace stále vyžadují a někteří z nás tištěné materiály preferují i z jisté nostalgie a člověku vlastní touhy držet v ruce něco hmotného. Proto jsou tiskárny, skenery, multifunkční a kopírovací zařízení stále součástí našich životů, osobních i pracovních.
Uživatelé na Twitteru/X zjistili, že po šesti letech se při výběru emoji pistole nyní zobrazuje obrázek zbraně místo vodní pistole. Existence konkrétních emotikonů závisí spíše na konsorciu Unicode a jeho každoročních rozhodnutích než na konkrétních firmách, jako je Apple, Google nebo Twitter. Každá společnost si vytváří svůj vlastní grafický design a nyní to X prokázala tím, že jde proti průmyslově uznávaným standardům.
Každému z nás se jistě stalo, že jsme omylem smazali soubor, zavadili o Delete, anebo se k němu chtěli později vrátit. První možností je Koš ve Windows již od pradávna. Co dělat, když jste jej vysypali (často automaticky), anebo jste tak učinili např. na paměťové kartě či flash disku, kde koš není nastaven? Zde přichází ke slovu různé utility, které data dokáží „vytáhnou ze záhrobí“. Jako dnes testovaný program EaseUS Data Recovery Wizard.
Možná jste si všimli, že port USB na vašem stolním nebo přenosném počítači je k dispozici v různých barvách. Téměř jistě máte černou a pár modrých, ale spektrum barev (a jejich význam) je širší.