Středa , 19. 06. 2024

Leoš

Sejměte koledy aneb 3krát alternativní rockové Vánoce

19. 11. 2012

19. 11. 2012

Máte vy nebo vaši blízcí rádi tvrdší muziku? V letošním roce se toho urodilo nemálo, ale my tu máme tip na 3 možná nejzajímavější a totálně našlapané audio-vizuální věcičky. Od naprosté rockové klasiky, přes neskutečně nabitý metal po ukrutně progresivní rock. Inspirujte se naším výběrem!

 

Led Zeppelin – Celebration Day

Kdo by neznal Led Zeppelin! Naprostá rocková klasika, která po desítkách let odmlky zahrála na koncertě v roce 2007. Ale teprve před letošními Vánocemi vychází záznam tohoto mimořádně vydařeného koncertu. Roky protagonistům nejen, že neubraly, ale právě naopak! Mnohokrát vykradené melodie zní nyní v originále snad ještě lépe, než kdy dříve. Každý, koho nenechává rock chladným, by měl Led Zeppelin znát. A mladší ročníky mohou klidně začít tímto koncertem, který vychází na CD, DVD i blu-ray nosiči.

 

 

Devin Townsend Project – By a Thread

Od klasiky učiňme krok k vskutku modernímu pojetí metalu. Různorodý, uzemňující a zároveň nabíjející melodický metal. Tak hraje Devin Townsend a jeho Project. Málokterý audiosystém je před jeho náloží v bezpečí. Letos vyšel záznam čtyř koncertů zahraných v Londýně, přičemž na každém koncertě odehrál jiné své album. A každé je samozřejmě něčím jiné. Kompilaci Devin Townsend – By a Thread najdete na 4 DVD a 5 CD nosičích.

 

 

Steven Wilson – Get All You Deserve

A do třetice všeho temného tu máme progresivní rock, jako když do hlavy střelí. Interpret známý mimo jiné třeba z Porcupine Tree – Steven Wilson – vydal záznam svého koncertu nazvaný Get All You Deserve. Opět se jedná o set několika disků: blu-ray, DVD a 2 CD. Oproti předchozím dvěma tipům jde možná o nejméně tvrdé podání, ale o to temnější. Stále zde můžeme najít odkaz progresivního rocku, se kterým začali Pink Floyd, ale posunutý do truchlivější nálady a místy přece jenom až metalovějšího nádechu. Z naší trojice možná nejméně stravitelné sousto, ale o to výživnější!

přehrát na YouTube

Nebo máte jiné zajímavé tipy na to, jaký zajímavý rockový koncert z letošní produkce si pustit ve svém kině a přehlušit s ním pár koled?

 

 

 

 

 

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Když jsme recenzovali LED lampu od Lamaxu dříve, musíme uznat, že jsme se nemohli zbavit dojmu, že zde převážila touha po designu nad funkčností. EasyLight1 je v tomto ohledu jiná, pracovní stůl osvítí perfektně a zvládne toho víc.
Nabídka Umaxu v posledních týdnech zažívala změny – a sice ve složení procesorů, kdy mělo býti více modelů s „Gemini Lake“, ale nestane se tak v brzké době. Intel nestíhá, takže pokud jste čekali na novou generaci úsporných mobilních procesorů, jiná možnost než 14Wg Plus nezůstává. Což nevadí, on se totiž notebook povedl, opět je o něco lepší.
Telefony značky myPhone nejsou pro naše čtenáře novinkou, volili jsme levnější modely, které se neobešly bez kompromisů. Hammer Blade 2 Pro se nezdráháme naopak označit za vlajkovou loď tohoto polského výrobce. Do odolného těla vměstnal i výkonný hardware jako 8jádrový procesor, 6 GB RAM či 128GB úložiště s 16Mpix fotoaparátem. Podařilo se?

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek