Neděle , 03. 12. 2023

Svatoslav

Sejměte koledy aneb 3krát alternativní rockové Vánoce

19. 11. 2012

19. 11. 2012

Máte vy nebo vaši blízcí rádi tvrdší muziku? V letošním roce se toho urodilo nemálo, ale my tu máme tip na 3 možná nejzajímavější a totálně našlapané audio-vizuální věcičky. Od naprosté rockové klasiky, přes neskutečně nabitý metal po ukrutně progresivní rock. Inspirujte se naším výběrem!

 

Led Zeppelin – Celebration Day

Kdo by neznal Led Zeppelin! Naprostá rocková klasika, která po desítkách let odmlky zahrála na koncertě v roce 2007. Ale teprve před letošními Vánocemi vychází záznam tohoto mimořádně vydařeného koncertu. Roky protagonistům nejen, že neubraly, ale právě naopak! Mnohokrát vykradené melodie zní nyní v originále snad ještě lépe, než kdy dříve. Každý, koho nenechává rock chladným, by měl Led Zeppelin znát. A mladší ročníky mohou klidně začít tímto koncertem, který vychází na CD, DVD i blu-ray nosiči.

 

 

Devin Townsend Project – By a Thread

Od klasiky učiňme krok k vskutku modernímu pojetí metalu. Různorodý, uzemňující a zároveň nabíjející melodický metal. Tak hraje Devin Townsend a jeho Project. Málokterý audiosystém je před jeho náloží v bezpečí. Letos vyšel záznam čtyř koncertů zahraných v Londýně, přičemž na každém koncertě odehrál jiné své album. A každé je samozřejmě něčím jiné. Kompilaci Devin Townsend – By a Thread najdete na 4 DVD a 5 CD nosičích.

 

 

Steven Wilson – Get All You Deserve

A do třetice všeho temného tu máme progresivní rock, jako když do hlavy střelí. Interpret známý mimo jiné třeba z Porcupine Tree – Steven Wilson – vydal záznam svého koncertu nazvaný Get All You Deserve. Opět se jedná o set několika disků: blu-ray, DVD a 2 CD. Oproti předchozím dvěma tipům jde možná o nejméně tvrdé podání, ale o to temnější. Stále zde můžeme najít odkaz progresivního rocku, se kterým začali Pink Floyd, ale posunutý do truchlivější nálady a místy přece jenom až metalovějšího nádechu. Z naší trojice možná nejméně stravitelné sousto, ale o to výživnější!

přehrát na YouTube

Nebo máte jiné zajímavé tipy na to, jaký zajímavý rockový koncert z letošní produkce si pustit ve svém kině a přehlušit s ním pár koled?

 

 

 

 

 

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Nepřehlédněte

Značka Umax do toho, lidově řečeno, šlape poslední dobou s nasazováním nových modelů hodně. Jako jedna z novinek se na náš trh až z Číny dostává 10palcový model, který se vrací ke koncepci přídavné klávesnice pevně spojené s ochranným pouzdrem. Jde tedy opravdu o pravověrný tablet s externí klávesnicí, nikoliv o imitaci notebooku jako takového. Na cesty může jít o praktické řešení – neváží moc, nabijete ho kdekoliv, je vybaven vlastním ochranným pouzdrem. A je levný.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek