Sobota , 24. 05. 2025

Jana

Sníží Sharp cenu svých Blu-Ray rekordérů?

16. 02. 2007

16. 02. 2007

Podle TGDaily pracuje společnost Sharp na snížení ceny svých Blu-Ray rekordérů. Mohli bychom očekávat různé technologie, ale Sharp na to jde tak trošku „švejkovsky“.

Stejně jako jiné druhy rekordérů, i Blu-Ray rekordéry obsahují TV tuner, aby mohly nahrávat nezávisle na jiném přístroji. Podle Sharpu je TV tuner zřejmě natolik drahou součástkou, že jej raději nebudou integrovat a ušetří.

Rekordér by měl být schopen využít TV tuner televizoru za pomoci propojení iLink (FireWire), což by měly podporovat samozřejmě vlastní Sharpovské řady produktů. Zda to bude fungovat i s jinými značkami se zatím neví.

Otázkou je, zda půjde o krok úspěšný. Teoreticky by mohlo být příjemné, že si rekordér ponecháte a pouze vyměníte například set top box s novým TV tunerem podporujícím nové formáty videa. Ale spoléhat se na zabudovaný tuner v televizoru? Ten už jen tak nevyměníte…

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Google přináší generativní umělou inteligenci a to přímo do své aplikace Mapy Google. Nově pomohou uživatelům najít zajímavá místa pomocí velkých jazykových modelů (LLM). Tato funkce bude odpovídat na dotazy týkající se doporučení restaurací nebo nákupů, například pomocí svého LLM „analyzuje podrobné informace Map o více než 250 milionech míst a důvěryhodné statistiky od naší komunity více než 300 milionů přispěvatelů, abyste mohli rychle zjistit, kam jít.
Nabízí parametry spíše průměrné jako plné HD při 60 FPS, nechybí Wi-Fi či dálkové ovládání, vlastnosti dnes již nižší střední třídy akčních kamer. Sem i cenou bez koruny 2 000 Kč zapadá. Neztratí se v konkurenci? Niceboy Vega je hodně levná, Vega 5 Pop má dotykový displej, ale proč recenzujeme kameru, která není úplnou novinkou a ničím nevyčnívá? Proč ne.
Nabídka Umaxu v posledních týdnech zažívala změny – a sice ve složení procesorů, kdy mělo býti více modelů s „Gemini Lake“, ale nestane se tak v brzké době. Intel nestíhá, takže pokud jste čekali na novou generaci úsporných mobilních procesorů, jiná možnost než 14Wg Plus nezůstává. Což nevadí, on se totiž notebook povedl, opět je o něco lepší.
Po odolném reproduktoru, který jsem pořádně potrápil, si dnes představíme další kousek, který sice autem přejíždět nehodláme, ale pod vodu se koukne – nabízí krytí IPx7. Zaujmout chce jinými zbraněmi – kvalitním prostorovým zvukem, dobrými basy, výkonem 12 W a výdrží akumulátoru přes 7 hodin.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek